1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hammer ve Brown Jelly Sorunu

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde basma tulumba tarafından 4 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Merhaba
    Daha geçen ay brown jelly'e tutulan Torch'lardan biri mevta olmuştu. Diğerinin ise forumdaki uyarıları dikkate alarak hasta kafalarını kırıp canlıyı kurtarmıştım.

Ne var ki, üzerinden 3 hafta geçtikten sonra Hammer Coral'da durduk yere aynı hastalık nüksetti. Bunun olabilmesi için üstelik hiçbir sebep yok. Değişim, değişen sıfır. Belki su değişimini ihmal ettim diyeceğim ancak 10 gün olmuştu değişeli ve bu kadar kısa sürede ihtimal vermiyorum.

Şimdi benim teorim; hastalık görüldükten sonra ne kadar değişim yaparsanız yapın, sudaki bu rahatsızlığın temelini oluşturan etmen ortadan kalkmıyor. Yok olmuyor.
    Ya da hastalık görüldükten sonra canlılar bu etmene karşı bağışıklık kazanmıyor, aksine taşıyıcı pozisyona düşüyor ve herhangi bir zayıflık anında direkt ortaya çıkıyor.

Fotoları ekliyorum.
    Benim sıkıntım canlının türü gereği tek kafa olması. Tek kafayı da kırıp atamayacağıma göre ideal çözümün ne olduğunu duymak isterim. Biraz da acele etmem gerek çünkü hastalık hızla sağdan sola doğru ilerliyor.
    % 15 lik su değişimi dün yapıldı. Selamlar saygılar

Ekli Dosyalar:

2. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Burhan senin canlıların sıkıntısı bence geçirdiğin tatsız kaza. Ondan bahsedersen iyi olur. Suyun kimyası bozulmuş olabilir.

basma tulumba bunu beğendi.
  3. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu

Sayfayı Paylaş