1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hangi Balık ve Mercan Yemlerini Almalıyım?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde ersin tarafından 18 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. ersin

ersin

Yer:
    Elazığ
    İsim:
    yalçın
    Bugün otobüsle 6 ay sonra akvaryuma canlı aldım. Canlılar white percula six warese green metalica coral sim. Bu canlılar için hangi yemleri almalıyım?

Akvaryumda clear shımp ve biclor bleny de var, yazmayı unuttum yanlız bu bleeny bir taşın deliğine girmiş 6 aydır orada ömür geçiriyor. Yeme geldiği de yok, ne yiyor ne içiyor belli değil.

2. Erdal

Erdal

Nls sarımsaklı yem alabilirsiniz balıklarınıza perculalar ve six line yiyecektir mercan zaten ışık ve sudan beslenir blenyde yiyecek birşey bulamazsa şimdiye kadar zaten ölürdü merak edilecek bir şey yok arada ufak karides verebilirsiniz bleniye

ersin bunu beğendi.
  3. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Bleny yosun yer çok aç kalırsa uzun kollu mercanları tırtıklar aç kalmaz. Orta da da saniyelerle görünür merak edilecek bir şey yok. Diğer balıklar her türlü kuru yem yer

ersin bunu beğendi.
  4. ersin

ersin

Yer:
    Elazığ
    İsim:
    yalçın
    He saol bugun aldığım uzun kollu mercanı yemesın bu :D Canlıların keyfi yerınde bı kare foto atayım bugun akvaryuma yenı gırmesıne rağmen gıdısat ıyı herhal kollarını açmış Biclor bleny de dısarda gezınıyor daha once tektı demek cekıngen davranıyordu

Ekli Dosyalar:

5. ersin

ersin

Yer:
    Elazığ
    İsim:
    yalçın
    Bugun Istavrıt almışlar kucuk bı parça versem yermı :D :D

6. ersin

ersin

Yer:
    Elazığ
    İsim:
    yalçın
    Erdal bey mercanı aldıgım kısı mercanın plakton da vermen lazım haftada bı kere dedı doğrumu plakton vermelımıyım

7. Erdal

Erdal

Karidesi kıyıp haftada bir verebilirsin az miktarda ama bence gerek yok

ersin ve basma tulumba bunu beğendi.
  8. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Özel beslemek elzem değil Erdal Beyin dediği gibi.
    Ancak planktonu sevdikleri doğru.

Erdal ve ersin bunu beğendi.
  9. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Siz kayaları bir süre ardından ters mi çevirdiniz? Yoksa Sanil ları özellikle kayaların üzerine mi bırakıyorsunuz?

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    İlginç aslında, bence de kayalar ters çevrilmiş snailler o kadar beyaz olacak derecede temizleyemez.

ersin bunu beğendi.
  11. ersin

ersin

Yer:
    Elazığ
    İsim:
    yalçın
    Aynen ters cevırdım hocam kaya dızaynı değiştim biraz mağara felan yaptım 4 buyuk kayam var akvaryum pek kırlenmedı zaten canlılar gelmeden bır gun onceden yaptım su değerlerını kontrol ettım sıkıntı yok

veysel bunu beğendi.
  12. ersin

ersin

Yer:
    Elazığ
    İsim:
    yalçın
    Bu sekılde kaya temızleyen sınaıl ım olsa serı uretıme geçırırım :D :D

helios2007 ve veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş