1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hangi Balıklar Bir Arada Yaşar

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde umut özkan tarafından 7 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Mrb abilerim ablalarım kardeşlerim.Ben 100 50 40 boyutlarında bir akvaryumda hem cichlid türü hemde tropical canlı doğuran balıklar beslemek istiyorum.Cichlid lerden elimde sarı prenses,mavi prenses,yunus,zebra,ıceman, bide beyaz bi balık var onun adını bilmiyorum.toplam 26 tane cichlid türü var.Bu balıkların yanına diğer akvaryumumdaki 4 lepistes 2 kılıç kuyruk ve 2 tane de meleği almak istiyorum.Acaba uygunmudur?Bir arada yaşarlarmı?Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Cevap: Hangi Balıklar Bir Arada Yaşar

Uygun değildir Umut bey, melek ile canlı doğuran bile uygun değildir. Bu balıklar arasında çok ciddi davranış, yapı ve ihtiyaç farklılıkları var.

3. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

Bu petshopcuları öldürcem yaa.Bana hepsi bi arada yaşar die sattı adam.Peki melek diğer akvaryumda dursada lepistes ve kılıç kuyruğu alsam cichidlerin yanına uygun olur mu ?

4. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Bu balıkların boyları ne kadar?

5. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

abi kılıç kuyruklar 5 cm fln lepistesler dahada küçük cichledlerin en büyüğüde kılıç kuyruk gbi 5 6 cm civarı

6. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Cikletler daha yavru, akvaryumunda büyük, kısa zamanda cikletler çok hızlı büyüyecekler 2-3 ay sonra zaten ortalıkta kılıç kuyruk , lepiste falan kalmıyacak. Bence elinden o canlı doğuranları çıkar, veya onlara küçük bir akvaryum ayarla. Bunun başka bir çözümü yok umut.:por:

7. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

Yani cichledlerin içine atma diosun napaym abi balıkları öldüremem ki petshoplarda almıyorlar geri.

8. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Vallahi ne diyeyim Umut, eninde sonunda yem olacaklar keşke farklı bir tavsiyede bulunabilsem olmuyor işte. Canlı doğuranların zaten erişkin boyutunda, cikletlerinde bir kaç aya iki katına çıkacak boyutları.

9. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

Abi ben daha açıklayıcı konusayım da dha farklı bi çözüm bulalım yaa.Şimdi benm 2 tane akvaryumum var biri 80 40 30 diğeri 100 50 40. 80 40 30 da petshopların gazabına uğradım malesef.4 tane japon,4lepistes 2 kılıç kuyruk 1 moli 2 melek 1 çöpcü 1vatoz 1 tanede köpek balığı var.Diğerinde de zaten cichlid türü var sadece.Şimdi abi elimzden balık çıkartmadan bi çözüm bulamazmıyız.Veyada en az balık kaybımızın olacağı bi çözüm bulalım abi yaa.Çünkü balıklarım çok sağlıklı ve güzel renkteler abi hiç birinden vaz geçmek istemiyorum

10. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Umut bey o petshopcular neler yapıyor neler aynı sorun hatta daha fazlası benim başımada geldi Cichledler ile canlı doğuranlar bir arada yaşamaz.Sen bir an önce besleyeceğin türü bırak beslemeyeciğin türleri yakınlarında satabileceğin biryer yoksa internete ver oradan muhakkak alıcı çıkacaktır.

11. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

İşte sorunda o yaa balıklardan vazgeçmek istemiyoruuum :(

12. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Valla yerinde olsam cikletlere bakardım hesapladığıma göre 200Litre senin tankın doğrumudur ? doğru ise bu Litre cikletlere çok uygun Tabii canlı doğuranda güzel ama onlardan vazgeçemiyorsan 60Litrelik bir akvaryum alırsın içine koyarsın birazda bitki felan olur süper olur.

13. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

Şimdi japon lepistes kılıç kuyruk melek köpek balığı moli bunlar ayrı akvaryumda duruyor.Hepsi bi arada yaşar mı yaşamazsa hangi balık türünü çıkartayım.

14. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

200 litrede sadece cichledler kalsın,diğerlerini de diğer akvaryumuna koy ama genede japon çıkmalı onların arasından....

15. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

Yani melek kılıç kuyruk moli lepistes bi arada kalsın mı?Bir kaç kişi birbirine zara verirler dedi ama.

16. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Japonu,Köpek balığını,meleği çıkart sadece lepistes moli ve kılıç kuyruk kalsın. Melek bunlar ile bir arada yaşar ama yavrularını yer gece görüş sisteminede sahip olduğu için çok büyük avcıdır nokta atıcısı diyenbiliriz :) 200 Litrede ise yalnızca cikletleri şiddetle tavsiye ediyorum.

17. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

Köpek balığı bişey yapmaz dediler yaa yaklaşık 2 aydır bu balıklar bir arada duruyorlar.Japonlar bayaa da bi büyüdü.Ama melekleri çıkartacm karar verdim çünkü yavru almak istiyorum ben.

18. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

Melekler faunusta yaşarmı ki ?

akarsedat bunu beğendi.
  19. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Vallahi bu petshopcuları varya meydanlarda sallandırmak lazımki ibreti alem için birdaha kimse yapmasın Yalan kardeşim sen çıkart köpek balığını japonu bir fanus'a alabilirsin değilse Lepistes japonun kuyruğunu yer Melekleri çıkart Yavru almak istiyorsan İnternete Ver İlanı muhakkak alıcı çıkacaktır. Melek yaşarmı bilmiyorum ama japon yaşıyor fanusta.

20. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Sevgili Umut, burada sana cevap veren insanların bazıları uzunca süredir bu hobi ile uğraşan insanlar. lütfen yazdıklarımız açık ve net. Konuyu bir seri soru kombinasyonları olayına getirme. Hangi soruna cevap verilse, soruyu evirip çevirip başka bir şeki
    lde yeniden soruyorsun. Bu şekilde yardım edemeyiz.

Sayfayı Paylaş