1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hangi PS yi önerirsiniz ?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde özcan43 tarafından 26 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. özcan43

özcan43

İsim:
    Özcan Ordukaya
    Nac 7 ps mi daha iyi bir PS ile degistirmek istiyorum. Akvaryum hacmim Sumpla birlikte toplam 400 lt
    Bubble King Double Cone 180
    Bubble King Double Cone 200 hangisi yeterli olur. Yada baska tavsiye edebileceginiz sessiz verimli fiyat olarak da bu modellere yakin bir marka var mi ?
    Yanlis birsey almak istemiyorum onerileriniz cok onemli!

2. Oceanic

Oceanic

Özcan bey BK 200'ü tavsiye ederim. Ben ilk etapta BK 180 almıştım birkaç gün sonra Double Cone 200le değiştirdim. Arada az bir fiyat farkı ama 200de nerdeyse iki katı performans var hava ve su emiş değerlerinde.

3. özcan43

özcan43

İsim:
    Özcan Ordukaya
    Tesekur ederim. Tankiniz kac lt ?

4. Oceanic

Oceanic

Ben aldım ancak taşınma tayin derken proje iptal oldu malesef. Toplamda 600 lt lik bir sistem olacaktı. Eğer BK serisi düşünüyorsanız bence yaklaşık 200 TL fark verip BK 200 almak daha mantıklı.

5. özcan43

özcan43

İsim:
    Özcan Ordukaya
    Performans olarak aradaki fiyat onemsiz ama Ps nin suyu cok fazla filtrelemeside iyi degil diye biliyorum. Yani BK 200 benim akvaryum hacmime cok fazla gelmez mi ?

6. Oceanic

Oceanic

Ileriye yönelik bir yatırım olarak düşünün. Sps, canlı yükü derken içiniz rahat eder :)

7. özcan43

özcan43

İsim:
    Özcan Ordukaya
    Proje iptal oldu dediniz ps yi kullanmiyormusunuz

8. Oceanic

Oceanic

Forumdan bir abimiz satin aldi. Ama ne var ne yok topluyor kısmını çok düşünmeyin bence, rahatça bol yemleme yaparsınız, hacim ölçüsünde canlı yükünü fazla tutabilirsiniz.

9. özcan43

özcan43

İsim:
    Özcan Ordukaya
    Tamam oneriniz icin tesekur ederim. Ses konusunda nasil peki sifir ses mi

10. Oceanic

Oceanic

Kutusundan bile çıkarmamıştım ama çalışmasını gördüğüm diğer BKlerden sonra başucunuza koyup uyuyabilirsiniz rahat rahat :)

11. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Özcan abi nerden çıktı ps nin ne car ne yok toplama düşüncesi bilmem ama imkan olsa ben 300 litre tankıma koyarım o ps yi .

12. özcan43

özcan43

İsim:
    Özcan Ordukaya
    Akvaryum icindeki yem atiklari balik diskilari da mercanlar icin besin degil mi az da olsa. O acidan oyle soyledim. Hem BK200 ektremin stoklarinda görünmüyor. Baska satan bir yer biliyomusunuz ?

13. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Bk da ses duyamazsınız.
    Ps fazla kapasiteli olması iyidir. Fazla toplamasını istemezsen haftada bir gün çalıştırırsın olur biter. Garajda ferrari olsun da sen ne kadar binersin,gaza ne kadar basarsın hepsi kişisel tercih.
    Önümüzdeki hafta başı bk lar ******* stoklarına girecek.

YMR_AY bunu beğendi.
  14. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Bülent abi bu benzetmeyi tuttum .

15. özcan43

özcan43

İsim:
    Özcan Ordukaya
    Nac 7 den BK200 e gecmem akvaryumuma gozle gorulur ne degisiklikler getirir sizce. Ornegin yuksek olan nitratimda dusuk olan ph imda hemen fark eder mi. Yani acikcasi okadar paraya deger mi ? Ekstremle gorustum dediginiz gibi haftaya gelecekmis Bulent bey Tesekurler

16. Oceanic

Oceanic

Nitratta hemen farketmez ama siz su değişimi yaptıkça zamanla düşer ve eski seviyelere gelmez. PH'ı nasıl etkiler bilmiyorum. Ama biraz para var huzur var durumu :)

17. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Valla benim nitrat ps ayarını değiştirince bile değişiyor. Bence en geç iki hafta içinde fark eder. 4-5 güne fark farkedilir de garanti olsun :D

Sayfayı Paylaş