1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hangi Tropheus Çeşidi_?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde umitdulger tarafından 9 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. umitdulger

  umitdulger

  Mesajlar:
  168
  İsim:
  Ümit DÜLGER
  Arkadaşlar ben elimdeki saulosilerin yerine tropheus almak istiyorum. Ama maddi açıdan çok rahat değilim o yüzden alacağım türün yavruları en azından damızlıkların masrafını çıkartsın istiyorum. Sizce hangi tropheus türünü alırsam yavru satışım kolay olur_? Görsel olarak bana hitap eden türler ilangi ve red rainbow sizin fikriniz nedir_?
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Cevap: Hangi Tropheus Çeşidi_?

  Sen zaten kafanda belirlemişsin türleri ama üretmek arzun varsa bence tek tür düşünmelisin. Tür konusunda artık seçme şansı fazla eskisi gibi değil ama ilk ve eski tür olsa da ben Duboisi diyorum. Eğer iyi bir koloni seçilirse çok güzel balıklar ve asaletli. Satış noktasında tercih edilmelerinin de zor olacağını sanmıyorum.
   
 3. cirol

  cirol

  Mesajlar:
  4.090
  Yer:
  Avcılar-İSTANBUL
  İsim:
  İsmail ATEŞ
  Cevap: Hangi Tropheus Çeşidi_?

  Temel hocamın dediği gibi tropheus türlerine artık çok rahat ulaşılıyor.Bantları oturmuş güzel bir Duboisi güzel bir şeçim olur.Maddi olarak beni kurtarsın istiyorsan alacağın türler'in yavruları biraz tuzlu olacaktır.Yavru aldığında dişi erkek oranının iyi çıkmasını istiyorsan 20 adet'in altında almamam gerekir.Sana hitap eden türlerin yavruları 35 tl altında bulamayabilirsin.Aslında burda ilk düşünülmesi gereken sağlıklı ve türünü güzel yansıtan tropheus türünün yavruları alman olacak.Bir tropheus sevdalısı olarak benim için ilk önce yavru alacaksam anaçlarının sağlığına ve formuna bakmaktır.İlangi ve red'lerin tahmini minimun yavru satış fiyatı 35 tl'nin altında olmaz yani ortalama sana 700 ile 800 tl arası bir para çıkışı demektir.İki tür arasında ben ilangi derim.
   
 4. Erman_GÜNDOĞDU

  Erman_GÜNDOĞDU

  Mesajlar:
  575
  İsim:
  Erman Gündoğdu
  Cevap: Hangi Tropheus Çeşidi_?

  Ben herzaman en güzel araba benim arabam felsefesini savunmuşumdur o yüzden Kasakalawe diyorum.dans::ay:;)
   

Sayfayı Paylaş