1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

HAQOS Canyon Box 36 Pico Akvaryum Kurulumu

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde brkfrt tarafından 12 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Herkese tekrardan selamlar,
    Büyük akvaryumu mayıs ayına kadar kuramıyorum maalesef. Detayları kendi konusunda yazarım.
    Dün bir akvaryumcuyu gezerken bu ürüne rastladım. Aslında hiç aklımda yoktu; ama çok estetik ve şirin bir görüntüsü var. Ben de neden olmasın dedim ve bugün gidip aldım.
    Ürün arkadan sumplı, sumpın içerisinde;1 adet minik motor 250L/H civarı bir debisi var; 1 adet power led olduğunu iddia ettikleri ışık kaynağı ve ne olduğunu bilmediğim beyaz renk bir medya elemanı çıkıyor. Ben ekstradan minik bir ısıtıcı aldım sadece, geri kalan malzemeler zaten elimde fazlasıyla mevcut. Protein skimmer maalesef yok, ya dünyanın en küçük protein skimmerını bulup alacağım ya da ekstradan bir şelale filtre bağlayacağım. 10-12L su kapasitesi var; ama ben taban malzemesini biraz kalın tutacağım sanırım 9-10L civarı bir su kapasitesi olacak.
    Portaldaki abilerimi ve arkadaşlarımı sıklıkla rahatsız edeceğim; çünkü bu kadar minik bir akvaryuma canlı alımı nasıl yapacağım bilmiyorum, akvaryumcuya gidip bana 1cm glove polip keser misin? diyemem sanırım :) Ayrıca acil olacak 7-8cm den fazla olmayacak şekilde mümkünse uzunlamasına mosmor bir canlı kayaya ihtiyacım var. Portal ailesine duyurulur. Biraz fotoğraflara bakalım.

hypetrax, Montimahir, barbs ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Burak hayırlı olsun çok ğüzel pico tank olur ondan ps konusunda şu askı filtre +ps olanlar var işini görür diye düşünüyorum.

3. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Halil senin bilgin vardır nanodan dolayı ama ben PS konusunda nanolarda sıfırım. Bana buradan veya izin yoksa özelden link gönderirsen çok makbule geçer

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Bakarım yarın bulabilirsem gönderirim

Seyyar cihazdan online.

5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Ekstremde hazır su var yaklaşık 20 lt 55 Tl.- hiç uğraşma hazır suyla kur ,herşey var içinde .

ozgun_cyprus, Montimahir, Alparslan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. Hayırlı olsun, Teoman abi'ye katılıyorum. Güzel bir alternatif.

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu su iş aklıma yattı İSYAN cıs katkılı damacana suyumu sürsem piyasaya etikette hazır ...

8. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Teoman abi fikir güzel de 20L suyu Ekstremden eve taşımak kötü:) Olmaz yani o iş

9. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Minibüs, Söğütlüçeşme,metro bide genç olacaksın .

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun Burak, şirin ve mantıklı görünüyor. Hazır su fikrini değerlendir bence de. Ben ve hazır su ilginç ama hacim buna çok uygun ve zaten aşağı yukarı tuz, su karışım vb. masraf olacak.

Nano veya pico olacak olmasıyla canlı kaya kalitesine çok özen göstersen iyi olur.

brkfrt bunu beğendi.
  11. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Benim ev Bahçelievlerde Teoman abi:)

Elimde hiç açılmamış 7kg Red sea coral var. Malzeme yönünden sıkıntım yok. Canlı kaya 7-8cm civarı dekoratif bir kaya arıyorum, mümkünse mor. Elinde olan ya da ucundan bir parça kırarım diyen varsa çok makbule geçer.

12. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Burak ben sana Bahçelievler tarifi verdim zaten ama kayada alıcam dersen Kartal tarifi veririm.

brkfrt, Alparslan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  13. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Teşekkürler Teoman abi, cumartesi bir kaç yere uğrayacağım sonuç alamazsam ararım sizi.

Üzerindeki aydınlatma bu:
    Haqos Apads 40 LED Clamp On Lamp

Deniz için uygundur yazıyor ama ne dersiniz? Bu arada suyunu,kumunu,tuzunu ekledim ve başladım.

Courageous, ozgun_cyprus, Alparslan ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  14. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Maşallah Burak baya hızlısın.

brkfrt bunu beğendi.
  15. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Hayırlı olsun Burak.Çok şirin olmuş.

brkfrt bunu beğendi.
  16. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Burak abi çok güzel duruyor led iyidir belkide sattıklarına göre,zaten yakında sen hepsini anlarsın iyimi kötümü ...:)

brkfrt bunu beğendi.
  17. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    O zaman balık konusunda fikirlerinizi alayım seçenekler;
    - 1 adet Royal Blue Pygmy Angel
    - 2 adet minik palyaço

Alparslan bunu beğendi.
  18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi seçimlerin güzel ama goby ler ne oldu?Bence bir tane de goby iyi yakışır,biliyorum sen goby siz duramazsın...:koptum:

brkfrt bunu beğendi.
  19. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    O garanti olduğu için yazmadım :) Yani seçim şansı yok onun ama palyaço ve pigme angel tercihli. Goby yönünden şansım var neyse ki tırnak büyüklüğünde clown gobyler var.

RGB ledler için ne düşünüyorsunuz? Ampul halinde uzaktan kumandalı olanları çıkmış. Eğer kullanışlı olursa böyle minik bir akvaryum için çok şık durur.

Alparslan bunu beğendi.
  20. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    renk spektrumunu tuturamazsan sıkıntı yaratmasın sonra. Burak Bu arada PS bulamadım en küçük ps ns-12 ama o bile büyük gelir herhalde sana. Dış filtre gibi olanlar da ses varmış çok.

brkfrt bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş