1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hareketsiz Sarı Prenses

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ndonmez tarafından 31 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. ndonmez

ndonmez

Selam Arkadaşlar.

Tankımda şu an 9-10 cm 3 adet sarı prenses var. (2 hafta önce koydum akvaryuma)

sarı prenseslerden biri sürekli olarak saklanıyor, dibe çok yakın ve hareketsiz duruyor.iki plastik bitkinin arasına girip orada hareketsiz duruyor. diğer sarı prensesler kovaladığı zaman baya hareketli ve canlı.

Parazitten şüphelendim ancak karında herhangi çöküklük yok, deride herhangi bir sıkıntı yok. ve zayıflama yok.

neden olabilr acaba. ?

her ne kadar akvaryumcum 2 dişi 1 erkek diye verdiyse de bana ben emin olamadım.

yem olarak günde iki defa Prodac ın Cichlid Sticks balık başına 1 er tane veriyorum. Önceki balıklarım ben daha yemi atmadan suyun üstüne gelirlerdi bunlarda hiç o istek yok, yeme gelmeleri 10 dakika sonrayı buluyor. acaba yemi mi değiştirmem lazım ?

Birde akvaryumcunun erkek diye verdiği sp renk değiştirdi. rengi çok koyuydu (siyaha yakın). şimdi normal sarı

yardım lütfen...

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Hareketsiz Sarı Prenses

Nurullah abi muhtemelen balıkların kızışmasından kaynaklanıyor bu ürkeklik durumu. Siyah renkte verilen balığın sonradan renk değiştirmesi cinsiyette yanılgıya düşürmesin seni. Resim ekleme şansın olursa daha fazla yardımcı olabiliriz sanırım.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hareketsiz Sarı Prenses

Anladığım kadarıyla diğer sarı prenseslerde sorun yok. Sadece birinde gizlenme ve hareketsizlik gözleniyor. Bu durum sizinde belirttiğiniz gibi baskın balıktan çekinme anlamında olabilir.

Bu hareketi yapan balık dişi mi yoksa size erkek verilenlerden biri mi ? Sağlık problemi gibi görünmüyor, daha çok stres olduğunu düşünüyorum.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Hareketsiz Sarı Prenses

Akvaryumun boyutları , dip çekimi , filtre sistemi hakkındada bilgi verirseniz iyi olur.

5. ndonmez

ndonmez

Hareketsiz Sarı Prenses

Resim ekleme şansım yok malesef, kameram bir arkadaşımda,
    Gizlenme hepsinde görünüyor, genelde ben yaklaştığım zaman hemen kayanın arkasına gizleniyorlar, yem verdikten sonra ben gidene kadar yemi yemiyorlar ancak arkamı döndükten sonra 2 dakika içerisinde bütün yemi temizliyorlar. hareketsiz olan dişilerden biri.

Akvaryumum 60 lt o yüzden başka balık almıyorum. filtrem şelale filtre, kum olarak aragonit kum, dekor olarak bir kaya, ve bir mango kökü var,birde kavanozdan yapılma bir mağara var.

balıkları koyalı 2 hafta oldu, dip çekimi henüz yapmadım.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Hareketsiz Sarı Prenses

Nurullah bey merhabalar, 60 litrelik bir akvaryumda strese bağlı olarak,hastalıklar,kavgalar ve sonucuncada ölümler kaçınılmaz olacaktır. 9-10 cm boylarında sarı prensesler için akvaryum hacminiz yetersiz.

Ve ayrıca sarı prensesler genelde saklanmayı seven,ürkek balıklar olduğu için sürekli dekorların arkasına saklanmaları ve siz yaklaştığında kaçması normal. burda:gif

7. ndonmez

ndonmez

Hareketsiz Sarı Prenses

Teşekkürler herkese, peki aragonit kumda nasıl dip temizliği yaparım, basit bir önerisi olan ??

Sayfayı Paylaş