1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Has 1000lt Dış filtre aldım.

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Kubilay* tarafından 1 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Has 1000lt Dış filtre aldım.(ACİL)

Filtreyi aldım içi dolu zeolit,elyaf,biobal,karbon hepsini temizledim fakat zeolit bi türlü temizlenmiyo.Ne kadar temizlersem temizleyeyim taşları suyun içinde karıştırınca su sapsarı oluyor taşları koyayım mı yoksa daha temizlemem gerekiyor mu?

2. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Helal Kubilay kardeşim ister EKOL, ister HAS yeterki TÜRK malı olsun tekrar tebrikler.Kullanacağın akvaryumda hangi balık var.Zeolit gereksiz olabilir.

3. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Sarı prenses,yunus var Özcan abi :)

4. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Filtreyi hallettim kendim dizdim en altta biobal-elyaf-zeolit-elyaf-kömür-elyaf şeklinde kurdum şuanda fakat açtığımda acayip bir şekilde su yerine hava çıkartıyo çok az miktarda su anlamadım neden öyle oldu boşluk falan mı kaldı :S Aldığımdaki kendi sırasını bozdum ondanda kaynaklanabilir mi? Akvaryum feci bulandı kapadım şimdi filtreyi.

5. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Kubilay bu filitrelerin emiş borusu filitrenin altında girecek.Filitrenin en altına bioball onun üstüne varsa seramik onun üstüne elyaf onun üstüne sünger onun üstüne aktif kömür.zeolit i kullanma.kapaktaki çıkış yerinden akvaryuma temiz suyu vereceksin filitreyi yeni kur.fişe takmadan çıkış borusundan suyu em ve havası cıkıncaya kadar bekle fişi sonra tak ve filitreyi hafif hafif sallaki hava tam çıksın zeolit kullanma.ama muhakkak sünger bırak içine sırayı karıştırma.haydi kolay gelsin

6. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Tamamdır Özcan abim çıkardım zeoliti biobal,seramik-elyaf-aktif kömür-elyaf-sünger yaptım koydum şuanda gayet güzel çalışıyo.Yardım ettiğin için çok teşekkür ederim :)

7. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Haydi sağlıklı akvaryumlar eğer bulabilirsen naylon bulaşık teli validen bilir ondan alırsan 7-8 tane en alta yani biobalların altına 6-7 tanesini bırak eh üsttede 2-3 tanesini bırakırsan filitren hava yapma olayını bir nebze azaltırsın.

Sayfayı Paylaş