1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hasta lepistes iyileşti ama....

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde expe tarafından 4 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Merhaba arkadaşlar.Sizlere sormak istediğim bir soru var.benim bir arkadaşımda benim gibi tropikal balık besliyor.1 hafta önce ona gittiğimde dişi lepistesinde pul kabarması ve mantarlaşma vardı.Balığı karantına akvaryumuna alıp seranın mantar ilaçını(ismi aklıma gelmedi) verdik.Dün gittiğimde balıkta hiç bir sorun kalmamıştı.Yanlız balığı hasta diye ayırdığımızda hamile idi.Balık 45 gün önce doğurmuş.Ve daha hala karnı şiş.
    Şİmdi size sormak istediğim balık yem yiğiyor üzerindeki mantarlaşma ve pullardaki kabarıklık kalmamış.Ama ben cesaret edipte akvaryuma atabilirsin diyemedim arkadaşıma.sizce ne yapmalı arkadaşım balığı akvaryuma ekle diyebilirmiyim.

2. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Arkadaşlarım getçekten ne yapıcam çoçuk arayıp duruyo abi atıyım mı akvaryuma balığı diye kaldım ortada.

3. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Yokmu cevap verebilecek birisi

4. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Öncelikle sabırlı olmanız gerekiyor. Arka arkaya mesaj yazmanız forum kuralları gereği yasak. Kaç gündür karantina altında? Yüzmesinde, yem yemesinde ve görsel olarak durumu nasıl? Biraz daha detaylı bilgi ve mümkünse fotoğraf olursa tespit konusunda büyük kolaylık sağlayacaktır.

5. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Ben balığı saldırdım akvaryuma.Balığı da kantrol ettim hiç birşey kalmamış ne dersinde ne de başka bişey.Dün doğumda yapmış.Yem yemesine gelince hiçbir sorun yok son derece sağlıklı bir şekilde yüzüyo.Umarım hata yapmamışımdır.Resim ekliyemedim

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Balıkta sıkıntı kalmamışsa, yapılacak en güzel şeyi yappışsın Emre.

7. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    evet en doğru şey ama cesaret ister..

Sayfayı Paylaş