1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hasta Prenses

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde YilmazBasaran tarafından 3 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. YilmazBasaran

YilmazBasaran

İsim:
    Yılmaz
    20160503_151325[1].jpg 20160503_151313[1].jpg
    Merhabalar arkadaşlar sarı prensesim yaklaşık 2 3 haftadır suyun üstünde duruyor ve kuyruğu aşağıda ayrıca yemek de yemiyor. Bugün de ara ara yan yatmaya başladı. Hamile mi yoksa hasta mı kararsız kaldım. Sizce balığımın sorunu ne ve neler yapılabilir? Önerilerinizi ve fikirlerinizi acil olarak bekliyorum teşekkürler.

Düzenleme: 3 Mayıs 2016
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Geçmiş olsun öncelikle. Bağlığınız hamile değil çok hasta. Akvaryum filtre durumu, bakım şekliniz, hacim, diğer balıklar ve yaptığınız veya kullandığınız ürünler hakkında bilgi vermeniz gerek. Yapay süslerden başlayarak akvaryuma iyi bir köklü dalış yapmak gerekecek hazır olun. Bizler burada bu şekildeki bir akvaryumla merhaba diyip yarışma kazanan akvaryum sahibi arkadaşları çok gördük, onlardan biri olmaya arzunuz var mı?

Düzenleme: 3 Mayıs 2016
    ka2n bunu beğendi.
  3. sernur83

sernur83

Yer:
    Balıkesir / Ayvalık
    İsim:
    Serkan Sönmez
    birkere yavru almıştım sarı prensesten yıllar önce ağzında yumurta oluyor ve ağzı şişiyor belli oluyor yani ağzında yumuyta olduğu içinde yem yemiyor senin balık hasta abinin dediği gibi ağzında şişlik göremedim

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. YilmazBasaran

YilmazBasaran

İsim:
    Yılmaz
    Akvaryumumda iki sarı prenses iki papağan bir çöpçü bir vatoz bir de adını tam bilmediğim mavi çizgili bir balığım var. Akvaryumun hacmi 100 litre derecesi 25.5 C. Beyaz kum ve resimdeki süsler var. Filtrenin süngerleri yeni değişti. 3 yıldır bakıyorum ilk yıl çok kayıp verdim son iki yıldır ilk hasta balığım. ilk yıl hasta balıklarımı iyileştirmek için antibiyotikler kullandım faydasını göremeyince doğal yollara başvurdum şu anda da yaptığım tek şey akvaryumun suyunu değiştirirken kaya tuzu ve limon suyu eklemek. suyu kirlendikçe değiştiriyorum tahmini olarak yılda dört defa civarında. tek istediğim balığımı kurtarmak. Ne yapmam gerektiği konusunda fikir ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. İlginiz için teşekkür ederim. 20160504_010823.jpg
    20160504_010823.jpg 20160504_013618.jpg
    20160504_010836.jpg

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balığı kurtarmak biraz da balığın durumuna bağlı. Akvaryumu toparlarken bazı işlemler olacak o yüzden ayrı bir yere alıp mikrofish ilaçlı yeni suya almak yerinde olur.

Kaya tuzu, limon suyu vs son bulmalı. Yapay dekorlar çıkmalı, kum atılmalı. Kum olarak 4mm mercan kumu, mercan kırığı veya standart dere kumu olmalı. Doğal taşlarla dekor oluşturulmalı ve filtre olarak ilk tercih dış filtre ama imkan yoksa şelale filtre daha iyi olduğu için iç filtre yerine dıştan takma şelale filtre tercih edilmeli. Sonrasında stabil bekletilmiş sularla değişimler yani akvaryum bakımları yapılmalı.

Sayfayı Paylaş