1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hastalık'mı?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde yaşayankaya tarafından 13 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. yaşayankaya

yaşayankaya

İsim:
    Kenan Kaya
    Selam arkadaşlar bir arkadaşımın 40 litrelik akvaryumunda yaklaşık 12 cm'lik sarı prensesi var.Balık dişi ve ağzında yumurta veya yavru yok.Fakat bir köşeye sığınıp yem yemiyor.Acaba sizce nedeni ne olabilir.
    Not: Akvaryumun tabanında kum veya kaya parçaları v.s. yok.
    Şimdiden Teşekkürler.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: hastalık mı?

Kenan bey bunun nedeni için çok sebeb var. Öncelikle 40 litrede cichlid türleri beslenmez. Sarı prensesler için en azından 150 litre gereklidir. Öncelikle balığı geri verip akvaryumunuzu büyütmeniz gerekli ardından suyunuz hazır olduğunda balık eklersiniz.

Ayrıca kum ve kaya olmamasıda balığın saklanacak yer olmaması nedeniyle ürkeklik var. Ama öncelik hacimle ilgili sıkıntınız var.

3. yaşayankaya

yaşayankaya

İsim:
    Kenan Kaya
    Cevap: hastalık mı?

Ben akvaryum ve sp'ler hakkında gerekli bilgileri verdim.Fakat bu arada balıkta da bir hastalık varsa bir an evvel kurtaralım dedim.
    100*40*50 ölçülerinde bir akvaryum 12 cm'lik 2 sp , 2 yunus, 2 mp için yeterli olurmu acaba?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Hastalık'mı?

Stres sorunu gibi görünüyor. Özellikle Malawi türleri cama cam akvaryumdan rahatsız olur ve buna yanlız olması eklenince durum daha kötüdür. Elbette kumu kayası olmadığı söylenen bu akvaryumun ekipman yani belirsiz olan filtrasyon ve yine su kalitesi balığı şimdi olmasa da ilerleyen süreçte sıkıntı duymasını sağlayabilir.

Son kurulmak istenen ölçüler ideal, elbette doğru şartlarda kurulmuş bir akvaryum için.

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

100*40*50 malawi için güzel olur. Güzel bir dış filtre ilede tadından yenmez. 3d 1e sarı prenses 3d 1e mavi prenses eklersiniz bu ölçülerede.

6. protem

protem

İsim:
    menderes

Temel abi cama camdan kasıt nedir, anlatırmısın küçük akvaryum'mu ?

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

İçinde kum, kaya olmayan sadece su olan akvaryum.:ay:

yaşayankaya bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş