1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hava motorsuz hava motoru yapımı

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Toprak Akalın tarafından 6 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    :smiley33:Garip bişey farkettim. Filtrenin üzerindeki hava borusu takılacak yere hava motorunu taktım. Sonra çift girişimi takmak için hava hortumu ile (filtreye bağlı olan) hava motoru hortumunu çıkardım ve ne göreyim! Hala fitre hava veriyor. :D Nasıl olduğunu biraz düşününce anladım.

Not: Dışarı çıkan hortumun ucuna bir vana takıp biraz kısarsanız ses yapmasını engellersiniz. Zaten yeterli havayı verecektir.

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Zaten bu böyleydi ben çıkışa bir hava motoru takmadım ama tam olarak ne dediğinizide anlamış değilim.

mutlucan ördek bunu beğendi.
  3. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Olay zaten hava motoru takmamak çünkü gerek yok. Borunun ucunun havayla teması lazım.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Toprak sanırım geç keşfettiğin bir konu olmuş ama baya gecikmişsin. :F Fakat çizimin çok güzel ellerine sağlık.

5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Kusura bakma ama toprak önemli olan zaten o hava motoruna gerek kalmadığı zaten dikkat edersen o hacanın çıkışı tam su basıncını içerisine almaz kapalıdır orası. O yüzden ama istersen o bölümü ters çevir ve çalıştır su o borudan çıkacaktır ucuna bir check valf tak uzat ve hava motorunu tak oraya gözlerine inanmazsın oksijenini suda çözülmesine. : )

6. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Zaten onu diyorum gerek kalmıyor. Yeni farketmişim ama siz zaten benden önce farketmişsiniz. :D Neyse sağlık olsun belki benim gibi bilmeyen çömezler vardır. :D

7. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Bu 50 yıllık yeşil traktör filtrelerde bile var. Toprak bunu dedemler bile biliyor ne yaptın.:D

8. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Neyse yaa. :D Petten yavruluğuma kullanırım hava motorunu en azından. :F Ama benim anlatmak istediğim o yukardaki aparat değil oraya hava motoru bağlamasak bile dışarıya açılan bir hortumla da olabileceğiydi. Zaten sizin bildiğiniz ve benim küçük duruma düşüren buydu dimi. :D

9. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Ah şunu bileydin önceden Toprak.

10. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Gururuma yediremedim siteye bir daha girmeyeceğim. :D :D :D :D

(Dikkate almayın şakadır) :D

11. gökhan

gökhan

Üzerindeki delikte zaten havayı suyun içine vermek içindir. Başka ne işe yarayabilir ki?? Motoru yukarı çekeceğine ona biraz daha uzun hortum takman lazım. Anladığım kadarıyla o hortum kısa olduğu için yada hiç hortum olmadığı için kavrayamamışsın.

12. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    :D :D :D :F :F :F Bu zaten böyleydi ki ? :D Geç olmuş biraz farketmen. =)

13. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Yok işte hava motoru takmaya gerek yok diyorum. Başta hava motoru takıyordum sonra baktım hava motorunun fişi çekilince yine ava veriyor. Dedim yukardaki yere ayrıyetten hava üflemeye gerek yok sadece hava ile teması olsun yeter. Boruyla falan alakası yok. :D Evet ben biraz geç farkettim.

14. VolkanUZ

VolkanUZ

Yer:
    Çanakkale
    İsim:
    Volkan UZ
    O sisteme difüzör diyorlar. Fakat filitrenin performansını düşürüyor, su yerine hava kabarcıkları yer işgal ediyor ve atılan su azalmış oluyor Örn : GapII iç filitre'de difüzörsüz 600 LT/H Difüzörlü 450 L/H

15. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Toprak gülmekten yıkıldım ne adamsın yaa.:D

Sayfayı Paylaş