1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hava Motoru Çok Sesli

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde Tolga55 tarafından 31 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL
    Merhaba.1 hafta önce aldığım Jeneca marka tek çıkışlı hava motoru çok ses yapıyor.Akvaryumcudan alırken en az ses yapanı istemiştim ama alıp eve gelip çalıştırınca çok ses yaptığını gördüm.Ses derken mesela motoru koyuyorsunuz yere sağa sola doğru gidiyor titriyor gibi.O titreyincede akvaryumun camına filan geldiğinde çok ses yapıyor tırrr diye.Bu sesi nasıl kesebilirim ? Yani mesela hava hortumunun ucuna takacağım bir hava taşıda bu sesi kesebilir mi? Veya daha değişik yöntemler varmı ?

Teşekkürler.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hava Motoru

Sanırım sorun hava motorunun çalışma sesinden çok hareket etme sesi. Bence hava motorunu akvaryum arkasında duvar varsa duvara veya dolabın uygun bir yerine çivi takatarak asın. Bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Yükseklik olarak yukarı bir yere takarsanız elektirikler gittiğinde hava motoruna su dönmez.

Hava motoruna su dönüşüne engellemek için çekvalf satılmaktadır. ;) Bu yöntem dışındaki yöntem ise hava motorunu içine oturtacağınız yani içini hava motoru boyutunda oyacağınız bir mavi sünger üzerine hava motorunu koymaktır.

3. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL
    Hava Motoru

Evet Temel abi dediğin çok mantıklı. Büyük süngerler oluyor camları silmek için filan.Onun ortasınu motor kadar birazını kesip ortasına motoru koyarsak iyi olabilir.Teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş