1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

hava motoru oksijeni nasıl saglar

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde secret1980 tarafından 26 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. secret1980

secret1980

İsim:
    mehmet kunter
    Arkadaşlar hava motoru sesli çalıştıgı için pencereden dışarıda çalıştırmayı düşünüyorum. Ama aklıma şu takılıyor. Örnegin dışarıda belediye sinek ilaçlaması yapsa dışarıdaki ilaçlı havayı hava motoru dışarda oldugu için akvaryumun içine girermi?

2. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Cevap: hava motoru oksijeni nasıl saglar

Hava motorunun yapısına bağlı. Benim hava motorunu var sayıyorum, tek bir yerden hava alıyo orada da süzgeç var. Seninkini bilmediğim için yardım edemicem bilgilendirebilir misin bizi.

secret1980 bunu beğendi.
  3. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Dostum hava motorunu dışarıya koyarsan, belediye ilaçlama makinesi kesinlikle akvaryumu etkiler çünkü motordaki filtre ilacı tutamaz. Etkileme miktarını ise ilacın gücü ve aracın sizin eve nekadar yakın geçtiği belirler. Ama yerinde ben olsam hiç riske girmez 5-10 TL'ye yeni bir hava motoru alırdım. Çünkü zamanla bu motorlar bu tip sesleri çıkarmaya başlıyor. Sanırım bu iç aksamlarındaki hareketli parçaların aşınması ile ilgili.

secret1980 bunu beğendi.
  4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Motor sonuçta ortamdan aldığı havayı pompalıyor. Doğal olarak ilaç,duman vs ne emerse onu basar akvaryuma.Özgün hocaya katılıyorum. Yeni bir hava motoru işinizi çözecektir.

secret1980 bunu beğendi.
  5. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

5 veya 10 tl ye alınıcak hava motorlarıda ses çıkarabilir, ürün seçiminde dikkat etmeniz gerekmektedir yerinizde olsam biraz daha meblayı yükseltir daha iyi motorlar var piyasada onlardan almanızı tavsiye ederim eğer motor markası konusunda zorlanıcaksanız yardımcı oluruz. Özgür ve Olcay abimin dediği gibi dışarı koyduğunuzda dışarıdaki etkenlerin akvaryumun içinde olduğunu düşünün...

secret1980 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş