1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hava Motoru Sorunu

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde dgkn41dgkn tarafından 11 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Merhaba forum üyeleri; Herşeyim tamam 275 litrelik akvaryumum var cuma günü balıklarım gelecek ancak çift çıkışlı hava motorum var ve çok ses yapıyor forumu araştırdım iyice okudum ama çözümler hep aynı ve geçirmiyor.kutuya koydum motoru elyafla sardım,hava taşını çıkardım sadece motora takılan hortumu delip vantuzlarla yerleştirdim bir nebze azaldı ama bir nebze oda yetersiz maalesef aynı odada uyuyorum.saatte 1.200 litre su değiştiren güzel bir dış filtreye sahibim ve iç filtrem de var buna nazaran.acaba dış filtre çıkışını bir köşeye iç filtreyi diğer köşeye koyup dalgalandırmayı arttırır isem hava motoru kullanmaktan vazgeçebilir miyim tecrübeli olanlara soruyorum? veyahut hava motoru yerine sessiz başka bir şey alabilir miyim?

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      58,3 KB
      Görüntüleme:
      493
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      100,6 KB
      Görüntüleme:
      466
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      42 KB
      Görüntüleme:
      455
  2. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Aldığınız hava motorunun markası nedir?

3. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Minjiang ps 850 resimleri ekledim.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aslında iç filtreyi yukarı alıp yüzeyde güzel bir akıntı sirkülasyon yaratılırsa hava motoruna ihtiyaç bile kalmaz, gördüğüm kadarı ile akvaryumda balık bile yok, iyi bir hava motoru alana kadar böyle idare edin derim...

5. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Ses sorunu bir çok uzak doğu ürününde kronik gidermeniz mümkün değil.Eheim markalı ürün tercih ederseniz ses duymazsınız.

6. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Baliklarim cuma gunu gelicek 3 d 1 e damizlik yunus,bir cift jack dempsey,4 beyaz prenses ve copcu alicam hepsi iri baliklar bende ic filtreyi yukari almayi dusunuyorum umarim yardimci olur bu motoru yeni aldim ve 40 tl verdim akvaryuma cok masraf ettim bu ay yenisini alamam suanda

7. Orwin

Orwin

Merhaba konu açılalı baya olmuş yeni gördüm bendede motor sorunu vardı geçen hafta regent 8500 aldım 150-LT akvaryumda kullanıyorum üç kademeli ve sıfır ses evde akvaryum varmı yokmu belli olmuyor.

HTC One ___ BBM Pin: 7533BE30

Sayfayı Paylaş