1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hava Motoru Ve Otomatik Dip Çekim Makinesi (Birleşik)

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde barisy tarafından 3 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Dip çekim yaparken herkes kirlenmiştir. Benim bir fikrim car ve size danışmak istiyorum. Ama size öyle bir fırsat sunucam ki sadece bir düğmeye basıp suyu çekiceksin hem de sadece 15 dk... Ama her şeyin olduğu gibi bunun da bir dezavantajı var o da ; suyu çekme süren kadar hava motoru çalışmayacak...Bu makine de şu:

Hava motorunuzun kaç çıkışı olursa olsun bir çıkışını kullanacağız. Hani elektrik giderse hava motorunun içine su kaçmasın diye sibob takarız ya o bizim lehimize kullanılacak. O feda edeceğiniz boruya bir adet ek çıkış alacağız ordan boruyu damacanaya uzatıcaz..

Yalnız sibobu hava motoruna doğru olarak takılacak...Ek çıkışı akvaryuma doğru koyarsanız hava motorunu kapattığınız anda suyunuz çekilecek:ay:... Hava motorunu çalıştırdığınız anda da tekrar çalışacak ... Yalnız bu proje büyük ihtimalle güçlü hava motorlarında çalışır.

BARIŞ YILDIRIM
    saygılar:gif

suskunkral_21 bunu beğendi.
  2. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk
    Cevap: Hava Motoru Ve Otomatik Dip Çekim Makinesi (Birleşik)

Hocam güzel düşünmüşsün.Peki suyun çekiş bölümü nasıl olucak yani suyu nerden çekicek geri.Eğer hava taşından geri emicekse suyu dipteki pisliği ne nebze temizler şüpheli tabi.

3. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Cevap: Hava Motoru Ve Otomatik Dip Çekim Makinesi (Birleşik)

Zaten pek etkili olacağını düşünmüyorum olmazsa 2-3 parça hortuma ayrılıp istenilen zaman dip çekimi yapılabilir. Yani baştan hazırlanılırsa akvaryumun bakımı basitleşir. Sonradan bunu kurmak için baya yorulmak lazım ....Ama dekor vs. değiştirirken uğraşılıp bu sistem kurulabilir...

Sayfayı Paylaş