1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

hava motoru

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde adnan tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. adnan

adnan

İsim:
    Adnan ülkü
    90x45x45 ebatlarındaki akvaryumuma pipo filitre ve hava motoru tavsiye edermisiniz?Teşekkürler.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    hava motoru

195 litre bir hacimde ne besleyeceğinize bağlı Adnan abi. Her hangi bir filtreye destekmi, üretim tankımı, yavru büyütmemi? Balık yüküne bağlı olarak karar verilebilir...

3. taygun

taygun Guest

hava motoru

Adnan Bey,

Eğer kuracağınız bitkili akvaryum ise hava motoruna gerek yok. Ama bitkili akvaryumdan kastım da bir kaç kök bitki değil. Ben 300 litrelik rainbow tankında dahi iki yıldır hava motoru kullanmıyor. Geceleri de motor sesi dinlemiyorum.

Bence hava motoru için acele etmeyin. Ama isteğiniz suda hava kabarcıklarını görmekse o zaman başka...

4. adnan

adnan

İsim:
    Adnan ülkü
    hava motoru

Akvaryumda canlı doğuran (lepistes moli plati toplam 50 kadar ) var. Yavrular iç filitrenin içine kaçtığından pipo filitre düşünüyorum.

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    hava motoru

Balık yükü fazla olduğundan, (Akvaryuma fazla değil) kifayetsiz gelecektir, Eski zamanları hatırlarsak, çiftli olanlardan iki tane konulabilir... Bundan 30-35 sene evvel iç filtre ve dış filtre yoktu, dışı yesil plastik kaplı pipo filtreler kullanılıyorduk. Gene yeşil olan, iç filtreler çıktığında, pipo filtrelerin pabucu dama atılmaya başlanmıştı.....

Sayfayı Paylaş