1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hava motorunun gücünü arttırmak

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde ozgr tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Üstadlar hava taşından kabarcık çıkarmamaya başladı benim hava motorum. Gücü yetersiz geliyor galiba :bilmem: Bunun gücünü arttırmak için birşeyler yapabilir miyim??

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Hortumunuz tıkanmış olabilir isterseniz çıkarıp bir üfleyin. ;) Motor gücünü arttırmak mümkün diğil yeni hava motoru almanız lazım. ;)

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Hortumlarda kırılma veya tıkanıklık söz konusu değilse, hava motorlarının önünde, yanında, arkasında, altında sünger filtreler mevcut olup, tıkanma yapabiliyorlar veya lastiği/körüğü yırtılmış olabilir. İçini açıp bakman lazım.

4. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU

Havataşı da göründüğü kadar masum olmayabilir :bilmem:

5. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Hortumlarda tıkanıklık yok baktım. İçindeki lastikte yırtılmamış. Galiba yenisini almanın zamanı geldi hehe.gif

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Eski,randımanı düşmüş hava motorlarını çöpe atmayın. Eski hava motorunun randımanını ilk gündeki gibi çalıştırabilmenin taktikleri var. ;) Çoktandır dıy katagoride bu konuyu paylaşmak istiyordum ama işlerden fırsatım olmuyor. Özgür hava motorunu atma. Ben onu nasıl ilk günkü gibi aynı randımanla çalıştırabileceğini göstereceğim.

Yakında bu sinamalarda. burda:gif

( Hava motoru satışlarınıda engelledikya Vallahi furacaklar aliye:gif )

7. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Büyüksün Olcay abi bekliyorum :D

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hava motorunun gücünü artt1rmak

+10.000. Hava taşı bu sorunda hiç de masum değil.

9. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Kendim hava verdiğimde hava taşı gayet güzel çalışıyor ama :bilmem:

10. ceno

ceno

İsim:
    Profil eksik
    Hava Taşları Temizlenir'mi?

merhabalar,
    Rambo EP-9000 marka çift çıkışlı hava motorum var. 240 lt bitkisiz akvaryumda hava taşıyla kullanırken baya bir süre sonra hava kabarcıkları azalmaya ve nerdeyse yok denecek kadar oldu.Motordan diye düşünüp yenisini alacakken arkadaşım hiç kullanmadığı taşı bana verdi inanılmaz fark etti.3 aydır kullanıyorum yine azalma başladı :bilmem:
    Belli sürelerde taşları atıp yenisini mi almak zorundayız yoksa taşları temizleme yöntemi var mı?
    teşekkürler...

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hava taşlarının zamanla tıkanması normal bir durumdur. Genelde yenisiyle değiştirilir ama kaynatmak tıkanıklığı açar. Kaynatırsanız kullanabilirsiniz. Bazı hava taşları kalitesinden dolayı kaynatma sırasında dağılabilir bu işlemden değil taşın yapısındandır.

12. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Olcay abininde dediği gibi sakin atmayin. Ben o taktiği biliyorum ve yaptimda:) Sizin gibi bende aticakdim ama atmadan bir araştirim dedim ve buldum çözümünü, eskisi kadar iyi hava veriyor şimdi. Sadece şunu söyliyim içinde hava motorun bir yer var orayi temizliceksiniz :D

13. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Bilen birisine hava motorunu açtır tahminimce lastiklerde veya hava emiş ve hava veriş minik zarlarda sorun olabilir AMAN SEN TAMİRE KALKMA.Bilen birine baktır.

14. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Sayfayı Paylaş