1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hava sıcaklıkları !!!

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde lcturkey tarafından 9 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Hava sıcaklıkları düşmeye başladı.Şuanda termometre 24 dereceyi gösteriyor sizce ısıtıcıyı takmalı mıyım ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hava sıcaklıkları !!!

Takılabilir Levent bence. Ben de takmayı düşünüyorum açıkcası. Havalar tekrar ısınabilir ancak zaten ısındığında çalışmayacağından sorun yok. Ben genellikle su ısısı düşmeden takıyorum ısıtıcıyı ki bağladığımda tam gaz suyu ısıtmaya çalışmasın, hazır ısıyı korumakla yetinsin. burda:gif

3. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Hava sıcaklıkları !!!

Temel abi kaç dereceye ayarlamalıyım ? 26 uygun mu ?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hava sıcaklıkları !!!

26 derece ideal oranı yani bilimsel değer. Ben 27-28 aralığında tutuyordum balık ağırlıklı akvaryum olduğu için ama artık mercan ağırlıklı olduğundan 26-27 aralığını geçmemek lazım. burda:gif Senin akvaryumda henüz 4 adet balık var bence 27 cıvarı güzel değer.

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Hava sıcaklıkları !!!

Valla Güney Doğu tarafları henüz sıcak olduğundan ben biraz daha bekleyeceğim ısıtıcılarımı takmak için. Ama sıcaklık bölgeden bölgeye değiştiği için diğer arkadaşlarımız ne yapar bilmem.

Saygılar...

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Hava sıcaklıkları !!!

Benim sularım şuanda 25-26 derece arası oynuyor.24 derece ve altına düşerse bende sobayı çalıştıracağım. :)

7. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    Hava sıcaklıkları !!!

Benim nanoda yaz kış ısıtıcı ve soğutucu 25,5 derece de devrede.25,5 derecenin altına inerse ısıtıcı devreye giriyor, üstüne çıkarsa soğutucu devreye giriyor böylece stabil bir değer elde edebiliyorum.

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Hava sıcaklıkları !!!

Seni anca soba kurtarır üstad. :D Epey güldüm mesajına. :D

9. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Hava sıcaklıkları !!!

Levent Kasım ayında tak Nisan ayında çıkart ,blue tang yoksa hiç takma :heyo:

10. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Hava sıcaklıkları !!!

Benim sıcaklık 28-29 derece daha hiç ısıtıcı takmadım hobiye yaz ayında başlağıdım için :D :D

Sayfayı Paylaş