1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hawai' den Köklü ve Filizli Nitrat & Fosfat Emen Red Mangrove Fidanları

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde Eser tarafından 30 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas
    Satılan Malzemeler: Nitrat, Fosfat ve Silikat emen Red Mangrove fidanları

Adet Fiyatı: Red Mangrove fidanları tanesi: 5TL

İli/Semti: İstanbul, Kurtköy - Pendik

İrtibat Bilgileri: Tüm gün ÖM veya kar_delen6@hotmail.com; akşam iş çıkışı 17:30' dan sonra 0532 3667566

Nakliye ile İlgili Ek Bilgiler: Elden teslimat veya karşı ödemeli kargo

Fotoğraf:

FİDANLARIN BANA İLK GELDİĞİ ZAMANLAR VE SONRASINDA BÜYÜDÜKLERİNDE BENİM SUMPUMDAN RED MANGROVE FOTOĞRAFLARI

İNTERNETTEN BULDUĞUM DÜNYADAN BAZI RED MANGROVE UYGULAMALARI

Diğer Ek Bilgiler:

Merhaba;

Elimde fazla olan bir miktar Red Mangrove fidanı kaldı ve satma kararı aldım.

Red Mangrove' ları internette Türk ve yabancı forumlardan araştırabilirsiniz. Bunlar tatlı su ve acı suda dekor, yeşillik, kökleri arasına yavru balıkların girmesi vb. için direkt akvaryuma ekiliyor. Tuzlu suda ise akvaryumumuza çeşitli yollarla giren ve/veya oluşan Nitrat, Fosfat ve Silikat' ı emiyorlar ve başta yosun olmak üzere pekçok problemi ortadan kaldırıyorlar. Marine tanklarda kullandığınız sayının fazla olması çok problem değil ama reef tanklarda 10lt ye 1 adet fidan ekmek gerekiyor çünkü fazlası Nitat ve Fosfat' ı aşırı emip sıfırlıyor ve mercanlarınıza bırakmıyor. Orta yoğunluklu bir reef tankında 10lt ye 1 adet Red Mangrove fidanı Nitrat, Fosfat ve Silikat' ı tam olması gereken seviyelere kadar çekiyor, fazlası kalıyor...

Yetiştirmek için fotoğraflardaki gibi kenarları suyun geçebileceği gibi bolca delik bir yoğurt kovası veya üstüne delikler açılıp yüzeyde yüzer bırakılmış bir strafor kullanabilirsiniz. Yeter ki fidanlar üstten en az 10-15cm su üstünde kalsın, filizleri suya asla batmasın. Üstlerinde de ben gündüz suyu aşırı ısıtmasınlar diye geceleri 12 saat sarı gün ışığı renk tasarruflu lamba yakıyorum. İlk 1 ay köke gidiyorlar, sonra yaprakları çifter çifter vererek hızla büyüyüp sudan Nitrat, Fosfat ve Silikat gibi istenmeyen ne varsa emip büyüyorlar...

Saygılarımla

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Eser bey
    Bu fidanlarla ilgili zaten güncel bir konunuz yok muydu?
    Yeni konu açmaya neden gerek duydunuz.
    Ürünlerde farklılıklar mı var.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

3. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas
    Cevap: Hawai' den Köklü ve Filizli Nitrat & Fosfat Emen Red Mangrove Fidanları

Aslında bir ilanım daha var Bülent Bey ama o tatlı su bölümündeydi. Fidanların arasında şöyle bir fark var: Bir grubu tatlı su içinde köklendirip filizlendiriyorum, diğerlerini ise tuzlu suyun içinde. Tatlı suya alışanı tuzlu suya koyunca ölüyor :-(

Bu bitkiler tatlı suda dekoratif amaçlı normal akvaryum bitkisi olarak, tuzlu suda da Nitrat-Fosfat-Silikat vb. emmesi için bir refigium bitkisi olarak kullanılıyor. Tatlı su hobicisi ve tuzlu su hobicisi sadece kendi bölümünün satılık ilanlarına bakıyor. Bu yüzden hem tatlı su bölümüne, hem tuzlu su bölümüne ilan açtım. Sakıncası yoksa her ikisi de aktif kalabilirse sevinirim.

4. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Tamam sorun değil. Ben anlamamıştım bu şekilde.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

5. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas

Sağolun :)

Selamlar

6. osman16

osman16

İsim:
    osman balkır

Eser bey, elinizde bu bitkiler 2-3 hafta sonra mevcut olur mu, çünkü tankı büyütüyorum anca o zaman allabilirim?

7. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas

Osman Bey merhaba;

Bu bitkilerden bende genelde her zaman oluyor. Lütfen ihtiyacınız olduğunda iletişime geçiniz. Ortalama canlı yüklü bir resif akvaryumunda 10lt başına 1 adet yetiştirmeniz öneriliyor.

Selamlar

8. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas
    Red Mangrove fidanları günceldir.​

Sayfayı Paylaş