1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hayırlı Cuma'lar...

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde suret tarafından 16 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Hayırlı Cuma'lar ey forum ahalisi...

Belki de her Cuma günü bu mesaj altında buluşursak ahirette de bir yede topluca buluşabiliriz, bu mesajlar da şahidimiz olur :)

Bu sabah okuduğum bir yazıyı alıntı yapmak istiyorum. Kitabın adı "içinizdeki öküze oha deyin" Heh, tam sana göre kitap diyeceksiniz adına bakınca. Hakikaten de öyle aslında.. İçimde koca bir öküz var ve doymak bilmiyor... Belki bu durumda olan bir başkası daha vardır, henüz bunu kendi de bilmiyor... Kitabın yazarı Bülent Akyürek. Artık kitaba geçmek gerek :

Bir not :
    “35 yaşına kadar ateist olarak yaşadım ve "Kuran-ı Kerim'in sopasını yedim ve kendime geldim"
    Bülent Akyürek

Sayfa 56 :

İlle de çok rızık istiyorsak saçma sapan fikirler üzerine takla atacağımıza haramlardan uzak durmak suretiyle kendisini nefsinin isteklerinden koruyarak Allah’ın emirlerini yerine getirip ibadetini ve zikirlerini arttırmalıyız. Talak suresi’nin mübarek 2. Ve 3. Ayetleri de kefilimizdir :”Kim Allah’dan sakınırsa Allah onun için bir çıkış yolu kılar ve hiç ummadığı yerden rızıklandırır.”

Bizi yoktan var edip yaratan Rabbimiz şüphesiz ki “Açlık ve düşkünlük” korkumuzu en iyi bilendir. Belki de bu yüzden rahatlayıp korkularımızı yenelim diye Bakara Suresi’nin şu ayetini indirdi: “ Şeytan, size fakirliği vaad eder ve yüz kızartıcı şeyler yapmanızı emreder.”

Burada söz konusu oalcak sorulara cevap vermek istiyorum. Bir çok insan diyecek ki: ”Ne yani ağzımızı havaya açıp bekleyelim mi?” Hayır! Rızık kazanmak için tabii ki çalışmak, gayret etmek gerekiyor ama tüm düşüncemizi orada yoğunlaştırıp aşırı yorulursak ailemize, ibadetimize vakit kalmazsa kaybedenlerden oluruz. O zaman ibadetimiz çalışmak olur ki tam bir putpereste dönüşürüz!

Dervişin biri : “Madem rızkımızı Allah veriyor, geçim için yorulmaya gerek yok!” diyerek geçiyor bir caminin bahçesine oturmaya başlıyor. Üç gün su içerek ayakta kalıyor, derken dördüncü gün cenazesi olan bir hayır sahibi yptırdığı yemekleri namazdan çıkan cemaate dağıtırken köşesinde açlıktan sesi çıkmayan bizi dervişi gförmüyor. Bunun üzerine derviş, zor bela, “Öhö!’” diye öksürüyor. Onun öksürüğünü duyan adam elindeki yemeklerle dervişe yönelince Ey büyük Allah'ım! Rızkı vermeye veriyosun da ille de bir öhö diye kıpırdamamız gerekiyormuş demek ki…” diyor ve karnını doyuruyor.

2. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer
    Cevap: Hayırlı Cuma'lar...

Güzeldi hayırlı cumalar.

İnşallah yalnız ben belki biraz bronzlaşmak için sizden ayrılıp sonra tekrar katılabilirim aranıza :D...

3. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Hayırlı cumalar.

4. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Hz Mevlana derki;
    Aklım her gün tövbe eder.
    Nefsim her an tövbemi bozar.
    Arada kalmış bîçareyim, iyi ki senin kapın var.

5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Cumamız Mübarek Dualarınız VeTövbeleriniz Kabul Olsun.Selamların En Güzel Sizlerin Üzerine Olsun Hayırlı Cumalar.

Sayfayı Paylaş