1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hayırlısıyla Başlıyorum. Üstatlar Desteğinizi Esirgemeyin. Saygılar...

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Murat DEMİR tarafından 27 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Murat DEMİR

Murat DEMİR

İsim:
    Murat DEMİR
    Değerli üstatlar hayırlısıyla başlıyorum inşallah. geçen hafta cuma 100*60*50 akvaryum siparişim tamamlanmak üzere yanlızca iç sump taşırması yapılacak akvaryumumu kısaca şöyle tanıtayım müsadenizle

Akvaryum boyutu 100*60*50h alttan delikli kule sumplu

Sump boyutu 80*30*45

Protein Skimmer Aqua Medic Turboflotor 3000 Blue 500- 1500 litre

Kaya Lav kayası (Bu konuda çelişkideyim fikrinize ihtiyacım var)

Kum 0,5 ml mercan kırığı kum

Dalga motoru (Bu konuda da yine tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar)

Arkaşlar yanlış veya eksik gördüğünüz malzemeler için fikirlerinizi yazarsanız kendimi düzeltmeye çalışayım. Özellikle lav kayası ile deniz akvaryumu kurulurmu burada çok takıntılıyım. Artı olarak dalga motoru önerisi bekliyorum saygılar.

Resimler

veysel ve muradtekin bunu beğendi.
  2. Murat DEMİR

Murat DEMİR

İsim:
    Murat DEMİR
    Bu arada yazmayı unuttum komple extra clear camlı baksanıza aşağıda converslerim nasıl güzel çıkmışlar bembeyaz ;)

3. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Murat bey hayırlı olsun bende makarna kayası ile kuracaktım vazgeçtim ve canlı kaya ile kurdum sanırım bu işte yaptığım en doğru şey buydu. Çünkü canlı kayanın yapısı sünger gibi yani deliksiz gözenek olmayan bir yerine bile su dökünce emiyor suyu, lav kayasını bilmem ama makarna kayasında bu olmazdı. Üstatlarım daha iyi bilir makarna kayası ile de kurup başarılı olan örneği var forumda sizede başarılar umarım herşey gönlünüzce olur.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. Murat DEMİR

Murat DEMİR

İsim:
    Murat DEMİR
    Makarna kayası ile kurulan akvaryumu gördüm gayet güzel duruyor. Hatta arkadaştan fikirde aldım bu konuda ancak lav kayası ile ilgili elle tutulur bir şeye rastlayamadım ilgimi çeken nokta ise lav kayasının bol delikli olması bakalım genel yorumlara göre hareket edeceğim Teşekkürler Murad bey

muradtekin bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kurulum hayırlı olsun, bence lav kayası ile başlamak iyi bir seçim değil, tercih normal canlı kayadan olmalı.
    Şu anda normal bir dalga motoru iş görür, ilerleyen zamanda dizayn ve mercanların durumuna göre ilave yapılır...

6. Murat DEMİR

Murat DEMİR

İsim:
    Murat DEMİR
    Teşekkürler Alparslan bey olmazsa lav kayalarini satisa koyayim

7. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Kurulumunuz hayırlı olsun.Lav kayaları görüntü olarak sizi tatmin ediyorsa, benim bildiğim canlı kayadan daha fazla iş yapıyorlar.

8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Kurulumunuz hayirli olsun. Kaya konusunda düşüncem şu beni deniz alvaryumuna yönelten sadece baliklarin güzellikleri değil bir bütün olarak guzelligiydi. Imkaniniz var ise canli kaya ile kurun. Çünkü bugün olmasada ilerde gözünüzü tirmalayacak ve değiştirmek istediginizde daha çok ugrasacaksiniz. Olmaz mi kisa vadede olabilir ama uzun vadeli sonuclarini hicbirimiz bilmiyoruz. Ilerde goreceksiniz deniz akvaryumu kimyasi birbiriyle cok ilişkili.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Murat DEMİR

Murat DEMİR

İsim:
    Murat DEMİR
    Mesut bey tesekkur ediyorum lav kayalarini ilana koyacagim yeniden dediğimiz gibi yapacagim biraz daha beklemem gerekecek sabirsizlaniyorum

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  10. Murat DEMİR

Murat DEMİR

İsim:
    Murat DEMİR

Lav kayası ile yaptığım kurulumumun son hali arkadaşlar yaklaşık 2 ay oldu görüşlerinizi beklerim saygılar.

Ekli Dosyalar:

veysel, emarch, hasan1958 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  11. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hayırlı olsun baktim gerçekten iki ayi geçmiş. Kurulumu lav kayasiyla yaptınız asıl biz sizin yorumlarınızı bekliyoruz :)

12. Murat DEMİR

Murat DEMİR

İsim:
    Murat DEMİR
    Valla hocam su ana kadar herhangı bı sorunla karsılasmadım. Kayalar renkten renge giriyor uzerlerındekı olusumları net gozlemleyebılıyorsunuz ancak henuz coralınalg gozlemlemedım. Canlılarda gayet mutlu bunlar lav kayası ben bunların arasından gecmeyım dıyenını gormedım daha :) bakalım ılerleyen donemde ne olacak

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş