1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hayaller Gerçek Olsa...!

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Alparslan tarafından 7 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Düşünüyorum düşünüyorum hele Temel abimin bir konusunda kasa içinde buzda olan Achilles Tang leri görünce kafayı yiyordum orada ne kadar ucuz burada ne kadar pahalı olduğu ortada,bu da ithalatçı abilerden duyduğum balıktan çok balık ile gelen su daha pahalı balık da susuz gelemeyeceğine göre.:koptum:
    Aklıma bir fikir geldi,Singapur a giden yük gemisine miço olarak girip ama önceden kaptan ile konuşup iki tane büyük tank (plastik) gemiye eklemek için müsade almak lazım,ondan sonrası malum kendi elimlen canlı kayasına kadar çoğunu da kendim çıkararak doldurup getirmek tabi o tanklara ps bile ekleyeceğim yolda su değiştirmesini çok daha sık yapacağım :koptum: zaten biliyorsunuz gemiler deniz suyu ile yıkıyorlar su bakımından sıkıntı yok malum suyun üstünde yolculuk öyle inanıyorum ki bütün canlıları sağ salim getireceğime,artı tahmini 1 ay süren yolculukta balıklarda tamamen akvaryum ortamına alışmış olacaklar...temo4

yekim ve Okurt bunu beğendi.
  2. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Aslında ortadoğu istikrarlı bir bölge olsa bu işi Suudi Arabistan, Mısır veya Ürdün'den kara yolu İLE yapmanında yolu var Alpi. Mesela bize artık uçakla pahalı olmaya başladığı için taa Hollanda'dan civcivler tır ile geliyor.Kızıldeniz sahilleri bize Hollanda'dan daha uzak değil. Hem yakıtta çok ucuz ama ne yazık ki Suriye'de iç karışıklık orda burda gerginlikler var.

Alparslan bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Özdemir abi harp yakında biter,biter bitmez de büyük bir minibüsle Kızıl denizden getirilir herhalde...:)

Okurt bunu beğendi.
  4. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Oralardan çıkartıp buralara getirmen için izin gerekiyor sanırım. .gemi kaptanı amcansa bşr şeyler düşünülebilir:D

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Becerikli Bülent dayım var 190 lık yetmez mi...:koptum:

6. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Bu sefer baltayı taşa çarptın. O benim hala oğlu olur:cool:

Alparslan bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi bak ne güzel senle akraba çıktık,zaten de anlamıştım sana kanımın ısındığından...:)

8. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Blofu de yemedin:)

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi yemedim de yemiş gibi yaptım...temo4

10. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Zıpkınla balık forumlarından bir forum üyesi Suudi Arabistan'da Cidde Şehrinde öğretmenlik yapıyor, kendisinin düzenli olarak cidde yakınlarında zipkinla dalış yapıyor forum albümünü incelemenizi öneririm. Tabi konuya pek bizim bakış açımızla bakmamış olsa da özellikle sualtı fotoğraflarındaki bazı türler ve mercanlar muhteşem. http://www.zipkinci.com/uyeler/18930-albumler.html

Montimahir ve Alparslan bunu beğendi.
  11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Özdemir abi link için teşekkür ederim inceledim harika balıklar mercanlar var,olmazsa Kızıl denize giden bir yük gemisine miço olarak girse mi ne dersin hemde yakın...:)

12. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Sanırım bu ülkelerde bir mercan ticareti altyapısı yok, ama bu konuda fırsatlar var mı? onu da bilmiyoruz. Coğrafya olarak çok yakın sayılırız aslında dediğim gibi bırakın uçağı frigo bir kamyonetle dünyanın mercanı süper sağlıklı gelebilir buraya. Aslında bir girişimcinin oralara gidip durumu bir incelemesi gerek :)

Alparslan bunu beğendi.
  13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bülent abi dünyayı geziyor birde oralara gitse çok güzel olur,sesimizi duyarda ilgilenir herhalde...temo4

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Sayfayı Paylaş