1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hayatımın Artemia Rekorunu Kırdım

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde erdnc83 tarafından 5 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    Sevgili Portal ailem sürekli sera nın Mix 18 gr artemiasını kullanırdım ve artemia çıkardığımı zannederdim. Dün sadece sürekli gidip satın alma derdinden 100 grlık omega marka Artemia aldım ve turşu tuzu ile deneme amacıyla cok az kullandım.Seranın 24 saatte elde ettiği açılma oranını iddia ediyorum an az 15 kat daha fazla oranda artemia elde ettim yavru akvaryumumun dibinde sankı balık değil artemia besliyormusum gibi koloni halinde yüzmeye başladılar kalanını ana tankıma verdım yine fazla geldi neon tetralarım davul gibi şiştiler başlarına bişey gelecek diye kısmı su değişimi yapmayı düşünüyom ve suanda bile yavru tankımın dibi hala kızıl bi tabaka ile kaplu ışığı actimki yüzeye gelsinler maşrafa kullanarak o katman suyu alayım benım diyeceğim suki insallah reklam olmuyordur ama bu markayı bi deneyin ben artık başka marka hayatta almam bundan daha kaliteli olduğunu bildiği bi başka marka vardı ondan bile vazgeçtim ve bunları bana sadece yarımdan biraz fazla çaykaşığı artemia yaptı zannedersem elimdeki stok son kullanma tarihine kadar anca biter böyle giderse

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkürler ellerine sağlık bilgi için. Reklam olmaz bunlar sonuçta memnun kaldığın bir ürünü anlatıyorsun ve bunun anlamı deneyerek farkı hobicilerin görmesi ve daha iyi bir ürünü kullanacak olmasıdır bundan sonra.

Birkaç tecrübe sonrası zaten diğer ürünlerle bariz farkı kabul edilir.

erdnc83 bunu beğendi.
  3. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Zaten seranınki ilk başlayanlar için. Onun tuzu muzu serada ayarlı sadece suya koyacaksın hava taşı ile açılacak. Sade artemialarda tuz oranını vs sen ayarladığın için daha çok olur.

erdnc83 bunu beğendi.
  4. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim ve Artemia çıkardğım suyun salça gibi olmuş rengini bütün hobici arkadaşlarımında yaşamasını isterim balıklarımın tepkisini tarif dahi edemiyorum sanki bayram şenliği gibi oldu akvaryumum

5. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Bende yavrulara çıkarmak istiyorum aslında. :) Anlatabilirmisin nasıl yaptığını?

6. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    tabiki neden olmasın
    öncelikle ihtiyacınız olan 0.5 litrelik petşişe ben eşimin sürekli sokağa çıkarken yanına aldığı küçük şaşal şiseini kullandım.
    şişenin dip kısmını kesiyoruz böylece ters çevirdiğimizde pet şişeden bi huni yapmış oluyoruz . sişenin kapağınıda delip bi hava taşı ekledikmi artemia düzeneğimiz tamamdir. daha sonra şişemize kesinlikle akvaryumdan alınmamış olmak kaydıyla(ben damacana su kullandım) suyumuzu dolduruyoruz çok doldurmayın hava verince taşırma olabilir. daha sonra tuzu ekleyip azıcık hava vererek 15 dakika bekliyoruz kı tuz tamamen çözülsün ve homojen bi tuzlu suyumuz olsun. daha sonra havayı tekrar kapatıp artemia yumurtalarımızı ekliyor ve yine 15 dk bekliyoruz bı bekleme yumurtaların iyice ıslanması için bunu yapmassak bir çok yumurta kabın kenarlarına yapışarak zayii oluyor. ıslatmadan sonra normal şiddette hava ile 18-24 saat bekliyoruz artık artemialarımız hazır. havayı kapatıp duzeneğimize el feneri gibi bir kaynaktan ışık veriyoruz. artemialar ışığa toplanan minicik canlılar ve renkleri turuncu gibi. ben pipet ile toplayıp yavrularıma veriyorum isteyen artemia süzgeci yada yağ süzgeci varsa süzerekte verebilir. Ölçü ise yarım çorba kaşığı turşuluk tuz ile yarım çay kaşığından çok az artemia yumurtası ama söylemeliyim ben bu ölçüyü ilk defa denedim ve çok fazla geldi yarısını belki dahada azını kullanmaya karar verdim hala şişede artemilar duruyor balıklarım şişti patlayacak gibiler diye vermiorum su dakikalarda biraz eritsinler vericem umarım sizde başarılı olursunuz. Portal ailesine bi faydam olmasi dileğiyle başarılı denemeler diliyorum

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Tebrik ederim Erdinç bey , artemia çıkarmak kimisi için kabus olabiliyor.. Yerinizde olsam bu anın fotosunu çeker ölümsüzleştirirdim.. :foto: O kadar pembe bir canlılık varsa kesinlikle kaçırmayın derim..

erdnc83 bunu beğendi.
  8. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    bir iki gün içinde yine yapacağım ve fotofraflarını portalda paylasırım amaç ailemize faydamız olsun

9. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Bende deneyeceğim. Bitkili yaptıktan sonra, yavru tankını üretime kapamadan önce, son posta yavrulara veririm. :)

erdnc83 bunu beğendi.
  10. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    istanbul Şişlide oturuyorum yakınsanız isterseniz birlikte bile hazırlayabiliriz forumdan yeni arkadaşlar edinmekten kıvanç duyarım

11. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Vallaha Mersinde oturuyorum. İstanbulda oturmayı çok isterim. Bütün portal üyeleri orda. Fakat oturmuyorum. :D

erdnc83 bunu beğendi.
  12. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    kısmet bir gün olurda istanbula yolunuz düşerse bi hobici arkadaşı misafir etmek güzel olur

hasanaytekin bunu beğendi.
  13. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Değerli bilgileriniz için teşekkürler Erdinç bey. Önümüzdeki hafta sonu müsait olursanız yanınıza uğramak isterim :) Yeni bir hobici olarak sizden bilgi almaktan büyük mutluluk duyarım :)

14. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    işlerimden ötürü genelde hafta sonları sehir dışında oluyorum ama hafta içleri aksam müsaitseniz sevinçle yardımcı olmak isterim aslında bende çok profesyonel sayılmam ama portaldaki abilerimiz sağolsunlar sayelerinde tecrüe ediniyoruz hergün

15. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Erdinç bey teşekkürler bu güzel yazı için. Keşke resim çekseydiniz. Bende omeganınkini almıştım epey oldu alalı, yavrular çıksın diye aldıydım, ama ilk denememi damızlıklarımda yapacağım. :) Kesinlikle resmli görsel bir şov sizi bekliyor olacak :D Her anını resimlerim ben. :) Bu arada yumurta kabuklarından nasıl ayırdınız artmeniaları? kabuklar dibe çöküyor sanırım? pipetle nasıl topladınız? ağzınıza gelmeden hemen önce içinize çekmeyi bırakarak mı yoksa pipeti kaşık gibi kullanarak mı?

16. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    konuyu ilk açtığım dönemde pipet kullanıyordum uygulaması oldukça basit pipetin bir ucunu elinizle hava almasın diye kapatıyorsunuz artemiların ışığa geldği yere daldırıyorsunuz sonra 1 saniyeliğinize parmağını çekip bıraktığınızda hava yerine hız la su doluyor dolayısı ilede bir sürü artemi sonra pipeti yine parmağınızla kapayıp akvaryuma boşaltıyorsunuz ama ben bu işten çiddi verim almaya başlayınca kendime birde artemia cıkarma seti aldım ve inanın artık yavrulara değil ana tankıma dahi yetip artıyor üretimim omeganın ürününü kafama koydum yedek olarak bile satın alacağım önceki mix ürünlere göre sanayi tipi oluyor sonuö ilk gün heyecandan ağlayacaktım desem yalan olmaz bugün bile evde bugunun yemi oluşuyor aslında ama foto imkanım olurmu bilmem ufak bebeğim var ve inanın başımı kaşıttırmıyor bu ara kerata

17. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    özür dilerim kabukla ilgili kısmı atlamışım artemianın büyük kısmı ışığa geldiği için çok kabukla başım belaya girmedi zaten balıklarda yemiyor ben filtreleri kapatıp artemia veriyorum akvaryuma ardından giltreyi acınca azmiktardaki kabukta temizleniyor. şimdi ise aldığım sistemin kandi süzgeçi var pek kabuk sıkıntım yok ama mantık hava vermek olunca hazır sıstem dıy sistemden çok daha gürültülü.

18. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    bakalım bende bugun otuz.com dan şipariş vereceğim omega artemia deneyeceğim:)

19. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    verdim artemia şiparişlerini geldi bugun hemen bir posetin yarısını boşalttım artemi cıkarma setine bakalım yarın ne olacak göreceğiz :)

20. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    nasıl yarısını acaba ?
    18 gram lık mıx mı aldınız yoksa 100 gramın yarısını takrıben 6 ay kullanırsınız ben cay kasığı ıle yapıyorum o bıle oldukca fazla oluyor

Sayfayı Paylaş