1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hayatımın Artemia Rekorunu Kırdım

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde erdnc83 tarafından 5 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Özgür ziyan etmişsin artmeniaları :) Çok fazla bir poşetin yarısı. Çay kaşığı ile bile, akvaryumun suyu kırmızıya bulanacak derecede artmenia üretebiliyorsun. Keşke önce bi okusaydın yazılanları :)

2. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Akvaryumun içine atmadım :) artemi cıkarma seti aldım met in onun içine boşalttım zaten sadece yumurta olmadığı için tuz ile karışım olduğu için 18 grin içinde okadar fazla artemia yumurtası yok benım elimdeki paketlerde lakenin artemiasınını denemiştim onda 1 kaşık ile dediğiniz gibi full olmuştu akvaryum ozamanlar daha yeni yeni bakınıyorduk bu işlere :D

3. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    mmmm Ah arkadasım bızıde korkuttun bızde 100 gramın yarısını bosalttın sandık dedim gitti gül gibi yumurtalar ama bence 18 gramı parca parca kullanmak yumurta tuz oranını eşit bölemeyeceğin için öok sağlıklı değil setinide güle güle kullanman dileğiyle bendede Meç artemia cıkarma seti var ama inan gürültülü çalışıyor az ses cıksın diye havayı kısarsanda durum şişe uygulamasından bile fena birikmelere sebebiyet veriyor

4. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    bakalım denemelerım devam edecek 9 paket daha var birde bunları dondursam sonra kullanabilirmiyim :D

5. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    Dondurmana gerek yok buzdolabının normal kısmında cok uzun sure saklayabılırsın dısardada oluyor ama buzdolabı garantılı cozumm

6. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Ama ölüyorlar değil mi normal şekilde olmuyorlar.

Büyütmeye calışıyorum bakalım büyüyecekler mi cok merak ediyorum :)

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Sanırım Özgür bey yumurtaları değil yumurtadan çıkan artemiaları saklamak istiyor. Bunları dondurulmuş şekilde saklayabilirsiniz.

8. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Evet Fatih kardeşim cıkan artemiaları saklıyorum. sırıngaya cektım :) neonlara verdım gece cıkmadan önce yediler dedim diyorlarsa böyle saklayabilirim şimdi bakalım artemia evi yapacağım ilerleyen günlerde :)

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yeşil su hazırlanırsa yedek kablar içerisinde artemia uzun süre canlı beslenebilir. Fakat besin değeri düşüyor. Bunun için vitamin takviyesi gerekiyor.

10. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    Aslında ben bu konuda bir iki deneme yaptım, ama cok başarılı olamadım. Önce çıkmış artemia yı en küçük kırmızı kum halindeyken dondurdum. Buz olduklarında
    koyu bir renk aldılar, tekrar çözüp kullanmak istediğımdeyse balıklarım isteksiz olarak yediler ki, ilk defa onları bu şekilde zorla yemlenirken izledim. Suyu boşa kirlettim, büyütmeyi de denedim. En verimli sonucu dışarda kalmış iki günlük yağmur suyu ile sağladım, ama artemianın yetişmiş olanıda çok besleyıcı değil, anladığım kadarıyle balıklarım onları yedi, fakat normalde artemia ile beslediğımde izlediğim neşeleri çok yoktu.

11. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    bilgileriniz için teşekkürler acaba bu yeşil suyu nasıl hazırlayabilirim?

Doğrudur Erdinç bey

bakalım bizim balıklar ne yapacak bu konuda onu göreceğiz:) ancak muhtemelen aynı olacaktır. büyütmek için farklı bir yöntem deneyeceğim olursa sizlerede anlatacağım ancak ufak bir akvaryum yapmam gerekiyor bakalım önce bir onu halledeyim:)

12. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    bende su sıralar un ile deneme yapıyorum bakalım ne olacak su kırleniyor ama tuzlu su birz daha dirençli olduğu için başarı ümit ediyorum

13. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Sonuçlarınızı merakla bekliyorum :)

Sayfayı Paylaş