1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hayatımda gördüğüm en sağlam corydoras çöpçü

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 6 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhabalar;

Bildiğiniz gibi benim akvaryumda 1 adet corydoras çöpçü var, geçen büyük bir hata sonucundan 2 gözlerini kaybetti ne yazikki, kaybetmesinin sebebi kafa motoruna yapışmış ve gözlerini almış pervanesi. :( mız mız:gif mız mız:gif Ama hala sapağsağlam maşallah tek sorun var dolaşmıyor, ama yaşıyor kayaların arasında, eğer yem filan yemezse ölür mü? Yoksa ufak bir akvaryuma'mı alıp orda beslesem olur mu? Yada belli bir süre sonra ölür mü? :(

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Yem yemezse tabii ki ölür.. Ufak bir akvaryumda yaşatmayı deneyebilirsin.. En azından büyük akvaryumda varsa kütüğün yada benzeri birşeyin ona çarpmamış olur böylelikle.. Zaten yem bulmak için gözlerini kullanmıyorlar bence.. Gözleri bile olsa hayatımda tanıdığım en kör hayvanlar.. Diplerinde ki tubifexi bile es geçiyorlar kazara çarparlarsa görüyorlar.. Bende de tek gözü olmayan corydoras var ama sorunu yok.. Aldığımdan beri öyle ne yazık ki.. :hasta:

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

İnşallah ölmez yaa tek sağ kalan o çöpçüm, gerekirse ayırırım, ama yem yemesinde sorun çeker mi? Elimle tutup versem olmaz mı? Ben hasta veya kör olan balıklara öyle yem veriyordum. :)

4. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Maalesef kurtulmaz... em32.gif

Çok üzgünüm... :(

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Bari alıştıra alıştıra söyle be kanka aliye:gif Valla Yavuzcum bu tip durumların tecrübesini yapan kişi çok azdır heralde.. Benimde söylediğim sadece varsayım zaten.. Belki kısmı yani.. Benim arkadaşımın vatozu o şekilde yaşıyor bayağı uzun bir zamandır.. Tankı komple hastalıktan etkilenip el kadar yunusları öldüğünde bile o 2 gözü kör vatoz ayakta kaldı ama tabii bunlar istisnai durumlar.. Sen kendini kötüye alıştır , çok fazla üzülme ki balık bir şekilde kurtulursa sevinecek sebebin olsun.. saygılar:gif

6. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Ben daha önce bu durumu tecrübe ettim... İki gözü de kör olan bir çöpçüm oldu ve sadece 1 hafta yaşadı... Bizim meslekte alıştıra alıştıra söylemek yok kanka...

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Valla elimden geleni yapıcam belki kurtulur, belki çok iyi besler gözleri bile çıkar abarttım biraz ama. :) Belki yaşar uzun bir süre. Denicem ben bunu, belki yaşar, yaşamaz ama inşallah yaşar.

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Bıyıkları sağlam olduğu sürece ve iyide yemleyebilirsen , gözlerinden mikrop kapıp hastalanmadığı sürece ben yaşayabilir diyorum.. O umut var yani.. Corydorasların mühim olan bıyıkları çünki.. Herkül gibi vücutları olsun o 4 tane bıyıkları gitti mi işte o zaman umudu kes..

9. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Şu an şaşı Corydoras'ım yazdıklarına şaşı-kınlıkla bakıyor Kanka... Öyle bir yazmışsın ki Corydoras'lar bıyıkları olmayınca yem yiyemez anlamı çıkıyor ki bu doğru değil... Bir keresinde benim akvaryumcuya bıyıkları olmayan iki adet Corydoras geldi... Alan ilk kişi Cichlid akvaryumuna mı ne atmış galiba... Neyse ben aldım... hala bendeler ve kısacık bıyıkları çıktı... Maaşallah bayağı da kilolandılar...

10. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Hımm anladım ama benim eski corydorasları sarı prensesler hep yüzgeç bıyıkları filan yedi ama genede yaşadı. saat:gif Ben genede bunun bıyıklarına dikkat edeyim teşekkürler yardımlarınız için.

11. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Hah işte bu kadar düşeş olur kanka...

12. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

demek ki yanlış biliyormuşum.. şaşırdım valla.. ne kadar yazı okuduysam bu bıyık meselesi çoğunda aynıydı.. artık hangisi istisnai durum bilemiyorum.. :bilmem:

Sayfayı Paylaş