1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hayat Bizimle Dalgamı Geçiyor...

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde rappier tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Eminim akvaryum ile ilgilenen herkesin başına birazdan anlatacaklarım en az bir defa gelmiştir. Hal böyle olunca insanın aklına başlıktaki soru geliyor. Bilmem haksızmıyım ?

Olay şu... :)

Neden hep en sevdiğimiz balıklarımız önce ölürde, balıklarımızı alırken kaza eseri akvaryumumuza giren aynı türün sevilmeyen temsilcisi balıklar yada benzerlerinin hepsi öldüğü halde akvaryumda tek kalan ve bakmakta başarısız olduğumuz için türden soğuyup akvaryumumuzda bulunmasını istemediğimiz bu türün tek temsilcileri inatla yaşamaya devam ederler ? Bu sorunun cevabını bulabilmiş değilim.
    Sorun sadece bu da değil. Bizler sevdiğimiz balığın üzerine titrerken, elimizden geldiği kadarıyla en iyi şekilde bakmaya çalışırken ölüyorlar ama diğer taraftan bakmak istemediğiniz balığa ne kadar hor davranırsanız davranın, ister suyunu değiştirmeyin, ister ısıtıcısınız açmayın, hatta ister yemlemeyi unutun hala yaşamaya devam ediyor.

Haksızmıyım yoksa gerçekten hayat bizimle dalgamı geçiyor ?? huh:

2. figenc

figenc

Murphy Kanunları :D

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Katılıyorum Mecit abi... :D Ölecek diye beslediğim çizgisiz zebram 1,5 yıl yaşadı. :D

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Sakınan göze çomak batar. aliye:gif

5. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Murphy kanunlarımı :D Figen hanım bu kadar karamsar olmayın :D

6. figenc

figenc

Düşüncenin enerji olduğunu var sayarsak Mevlana'nın; "Gül düşün gülistan ol." deyişiyle düz mantık kurabiliriz
    iş bu nedenle azimliyimdir :cicek:

7. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Ne güzel...Keşke hepimiz gül düşünerek gülistan olabilsek.Gülistanı boşverdim bahçe olabilsek ne âlâ :)

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Peki beslemek istemediğiniz balığın akvaryumda işi ne ? :horon:

9. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Temel hocam bence beslemek istemediğimiz değilde, beklediğimiz randımanı alamadığımız balıktır Mecit abi'nin bahsettiği .8.

10. figenc

figenc

Sadece "ol". :cicek:

11. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI

Beslemek istemediğin ile kastım ya balığı alırken görmedğin bir problemden dolayı balıktan soğursun, yada bir türe başlarsın ve neredeyse tüm balıkların ölür bir yada iki tane balığın kalır ama bu arada o türden soğursun ve yeniden balık alıpta beslemek istemezsin. Tabiiki bu arada akvaryumda kalan 1 yada 2 balıkta inatla yaşamaya devam eder.

Olaya hiç bu açıdan bakmamıştım. Murphy Kanunlarının tamamını okumuş bir kişi olarak olayın buna bağlanabileceğinin görmemiş olmam komik bir durum :) Aslında gerçeklik payı olabilecek bir durum. Ama olaya diğer taraftan bakınca istemediğiniz canlıların yaşamaya devam etmesi Murphy Kanunlarıyla nasıl açıklanabilir bilemiyorum.

12. figenc

figenc

Olaya nasıl baktığınız önemli zaten. İnancınız neyse gerçeğiniz de o'dur.

Sakınan göze çöp batma olayında; asıl bilinçaltındaki onu kaybetme düşüncesi baskın gelir ve farkında olmayarak o düşünceyi çağırırsınız zira düşünceler enerjidir ve kendi inancıma göre olumsuz düşünceler daha baskın olur ve davetiye çıkarır. Karides tankımı kurarken zincirleme başıma gelenelere inanamamıştım. Ne zamanki bir şey olmayacağına kanaat getirdim ki burada olan arkadaşlarımın telkinleri büyük oldu, gidişat düzeldi.

Balon molileri aldığımda da tek tek kaybederken türünden soğudum dediğiniz gibi, son kalan yavrularla ilgilenmedim bile unuttum diyebilirim. Zavallılar düşüncelerimden özgür kalınca kaderlerini rahatça yaşıyorlar şu anda :D

Ya da türün geriye kalanları seçilmiş bireylerdir artık, diye de açıklayabiliriz.

Murphy Kanunları bana Mevlana'nın deyişini düşündürür demiştim :hepiniziseviyorum:

Herkese içten samimi olumlu düşünceler dilerim can:gif

Sayfayı Paylaş