1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hayat Mavide Deniz Akvaryumu Kurulumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde fth-94 tarafından 20 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Canlı doğurandı, cichlid'ti, bitkili akvaryumdu derken son olarak deniz akvaryumu kurmaya geldim. Akvaryum 100*50*40h 200 litre 50-100 litre arası sump yapılıyor. Toplu yapım dıy ps, Otp 3000 çırpıcılı ps motoru, Sicce 2500 kafa motoru ve 4*39 dıy armatür. Ek olarak 300 watt ısıtıcı, 25 kg ince mercan kırığı veya argonit kum alınacak. Su Marmara'dan alınacak. Akvaryum inşallah haftaya gelecek. Elimde şuanda bulunan malzemelerin fotoğraflarını ekliyorum ve sürekli güncellenicek.

Ben Ap-depo'ya 2 kere yüklemeyi denedim fakat hata aldım. O yüzden başka bir upload sitesine yükledim...

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 8 Mayıs 2015
    YIKIKTEMO, murer ve Heliak bunu beğendi.
  2. Heliak

Heliak

Hayırlı olsun Fatih :) Herkesin dönüp dolaştığı yerlerden sonra gelen yer mutlaka mavi oluyor. Bakalım bizim ne olucak halimiz :)

3. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Hayırlı olsun fatih yeni deniz akvaryumu ekipmanları. :) Ps nin performansını çok merak ediyorum gerçekten.

Saygılar...

4. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    Hayırlı olsun fatih inşallah güzel bir çalışma ortaya çıkar

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Galiba Hayat Mavide :)

Hayırlı olsun Fatih. İnşallah düşündüğün gibi bir akvaryum olur. Kurulumu bekliyoruz inşallah.

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Yorumlarınız için teşekkür ederim. Yarın ps ile ps motorunu beta akvaryuma götüreceğim. Ona göre şekillenicek sump. Önerin varmı Temel abi ?

Murat abi ile konuşmuştuk. Yanlış hatırlamıyorsam ps ile kafa motoru arasında bölme olmayacak ve buharlaşma sorunu azda olsa azalacak...

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Şu an kullandığım akvaryumda ps ile motor arasında bölme bende de yok ama bu sistemde buharlaşan suyu sürekli eklemek gerekir yoksa ps motoru değişen su seviyesinden dolayı gövde içerisindeki suyu aşağı yukarı oynatmaya başlar, performans etkilenir. Günlük veya 2 günde bir buğarlaşan su yerine tatlı su ilavesini aksatmaman gerekir.

Mesela ben sumpun sol tarafında 25 litre tatlı su haznesi bıraktım, şamandıra ile otomatik eksildikçe eklenecek ve sorun ortadan kalkacak. Bunu hesaba katarsan iyi olur.

Düzenleme: 8 Mayıs 2015
  8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Fatih hayırlı olsun,umarım istediğin kurulumu yaparsın.

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bugün ps akvaryumcuya bırakıldı. Sump ona göre yapılacak.

Temel abi çok kararsızım bende şamandıralı bir sistem yapıp yapmama konusunda. Murat abi şamandıranın sanırım 16€ olduğunu söylemişti. Kafa motoru zaten elimde var. Sadece şamandıra gerekli ise yapabilirim. Yada olmaz ise 3 bölüm olacak. Kule bölümü-ps bölümü- kafa motoru bölümü olacak.

10. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Vay Fatihim ekipmanları tamamlıyosun yavaş yavaş. :D Xeniaları da glossolar gibi dağıtacakmısın :D :F

Hayırlısı olsun kardeşim, Allah utandırmasın, umarım istediğin gibi bir tank sahibi olursun ;)

11. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Erman abi sağolasın. Çok fala kurcalamayı düşünmüyorum tankı. Ama sayıları çok fazla olursa neden olmasın ?

12. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryum pazartesi gidip alınacak inşallah. Sump 60*40*45h olacak. Bunun 25-30 litresi tatlı su bölümü olacak. Reef octopus su tamamlama ünitesi ile eksilen su otomatik olarak tamamlanacak. Cep mesaj... Önerileriniz varsa bekliyorum. :)

13. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Sump ufak Fatih ne 60'ı, senin tank ölçülerin 100*50*40h olacak, buna görede, alt taraftaki yerin 90*40 olması gerekmektedir, hadi bilemedin 85*35. Yüksekliğide 40 yapman daha mantıklı olur, (40 bile fazla ya) öyle saçma şeymi olur akvaryum yüksekliğinden fazla sump yüksekliği, ne ps çıkarabilirsin nede bakım yapabilirsin, sen bu sumpun içine düşersen Allah korusun.

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yükseklik 60 değil sanırım, 60 cm uzunluğudur diye düşünüyorum.

Fatih ölçüler Murat'ın dediği gibiyse sakın içine düşme.:F

Düzenleme: 8 Mayıs 2015
  15. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Yok Temel yükseklik 45 demişte, uzunluk 60 demişler, yukarıdaki tank 100 cm alt dolabın içinde 60 cm sump uzunluğumu olur, 40 cm nerede? Heee alt sehpa dizaynı kenarlardan içeri doğru girmiş ise, onu bilemem.

16. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Abi akvaryumun sehbasının alt kısmı küçük. Senin dediğin gibi alt kısım içe girmiş şekilde. Cep mesaj...

17. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Valla Fatih sabırsızlıkla bekliyorum. :) Şu Reef Octopus su tamamlama ünitesi nasıl bir şey? Resmini koyabilir misin?

Saygılar...

18. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Az kaldı Görkem. Pazartesi akvaryum ve su alınacak.

Google amca biliyor reef octpus su tamamlama ünitesini sor ona. Daha gelmedi hafta sonu gelecek oda inşallah.

Cep mesaj...

19. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Hadi Fatihcim. Bir atak gerek artık değil mi? Çok uzattın bak :dikkat: :)

20. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Atak çok abi. Murat abiye sor sen birde hergün arıyorum :F Malzemeleri tamamlıyorum bu arada işte. Isıtıcı ile kum eksik kaldı bir tek. Yan yatma yok yani ;)

Sayfayı Paylaş