1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hayat Vol.2 Deniz Akvaryumu

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde ozgun_cyprus tarafından 25 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Yaklaşık 8 ay önce bir kızım oldu. Adını Hayat koydum. Tatlı kızım, Hayatım.
    Kızım doğmadan bir yıl kadar önce Deniz Akvaryumuna girişme cesaretini Akvaryum Portalı desteği ile kendimde gördüm. İlk denememi ofisime kurduğum 400 litre ile yaptım. Kıbrıs'ın imkansızlıkları içinde çok çabaladım, buradaki arkadaşların başını çok ağrıttım ama en sonunda çat pat da olsa bir akvaryum kurdum. Deniz akvaryumu sahibi olmanın ne kadar özel bir duygu olduğunu yaşayarak öğrendim. Ve tabii ki ne kadar çok ilgi ve bilgi gerektirdiğini de. 6 ay kadar sonra edindiğim deneyim ve formdan öğrendiklerimle evde 150 litre akvaryum yaptım. Herşey hazır olunca canlıları bu akvaryuma taşıdım ve nano kurmuş oldum. Bu kurulum bana gerçek anlamda çok şey kattı. Ekipman eksiklerimi tamamladım, canlıları canlı tutmayı ve hatta büyütüp çoğaltmayı öğrendim. Ama bu kuruluma başlarken aldığım her ekipmanı ileride kuracağım daha büyük akvaryumda kullanabileceğim şekilde seçtim, ve hata etmemişim. İlk iki akvaryumda edindiğim deneyimler ile artık büyük bir akvaryum kurabilecek cesareti kendimde görüyorum. İşte tam da bu noktada artık bu akvaryum ile Deniz Akvaryumu maceramın zevk bölümüne geldiğimi düşünüyorum. Umarım yanılmıyorumdur :)
    Kızım, Hayatım, ilk göz ağrım. Hayatımdaki ilk Hayat. Ve şimdi de Hayat Volume 2 geliyor, mavi hayat...

Bu kadar reklam yeter, gelelim akvaryuma. Akvaryum yandan sumplı 60x60x120 büyüklüğünde bir akvaryum olacak. Sump kısmı ise 60x40x60 olacak. Akvaryumun yüksekliği 60 cm olmasına karşın su yüksekliği 50 cm olacak. Yani özetle akvaryumun hacmi 360 + 120 : 480 litre civarında olacak. Akvaryumun tasarımını aşağıda veriyorum ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. Adım adım sakin sakin ilerleyecek olan akvaryum maceramız başlasın :D

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 17 Haziran 2015
    hasan1958 bunu beğendi.
  2. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok
    Cevap: Hayat Vol.2 Deniz Akvaryumu

Hadi hayırlısı
    Kolay gelsin Özgür :)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Zaman çok şeyi değiştirdiği gibi kazanımları da artırıyor Özgün. Eminim dilediğin güzellikte olacaktır...Tıpkı ilk 'Hayat' gibi. :nazar:

4. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi

Hayırlı olsun özgün, ilk kuruluma bakıp bunu heyecanla bekliyorum... Bu zeminden geri dönüş olayı yeni trend olacak sanki...

5. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Arkadaşlar şöyle bir durum var, hanımı yeni akvaryuma ikna ederken şöyle bir söz vermek durumunda kaldım ki, yeni akvaryumda balıklar cıvıl cıvıl ve rengarenk olacak. Ancak formdan birçok insanın satın aldığı balıklarla yaşadığı sorunları üzülerek takip ediyorum. Bu nedenle balık satın almadan önce başımı en az ağrıtacak ama cıvıl cıvıl cinslerin arayışı içindeyim. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

6. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

adı gibi hayat dolu cıvıl cıvıl bir akvaryum olur inşallah.
    Şimdiden hayırlı olsun özgün.
    Tanka söyleyecek bir yorumum yok, şimdilik herşey güzel görünüyor, biraz daha şekillenince elimizden gelen yardımı yaparız.
    Canlı işi aslında biraz da şans, sağlıklı canlıları bulduktan sonra sorunsuz yaşatılacağını düşünüyorum ben. Temel hep söyler bir kulağımızdan girip diğerinden çıkar ya işte "alırken sağlıklısını almak" işin %90 ı bence. Anthias ları öneririm bende var 5 tane çok hareketli ve muhteşem renkli olanları var.

7. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

abi hayırlı olsun, Allah utandırmasın. ;)

8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Özgün abi hayırlı olsun Merakla bekliyoruz.

9. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Akvaryumun cama cam sparişini verdim. Ancak iç bölmeleri akvaryum gelince ben yapacağım. Ücret olarak 550 TL gibi bir rakam ödedim. Alt sehpanın da demirdn iskeletinin sparişini verdim. Onun da ücreti 250 TL. Bakalım, herkes sözünde durursa ilk reimler salı günü gelmeye başlayacak.

10. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

İnşallah hayırlısı bekliyoruz abicim.

11. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Ah Kıbrısım. Her zamanki gibi yine kimse sözünde durmadı ve akvaryum anca bugün gelebildi. Ama tam geldi :) Çok şükür ki kırılma çizilme yaşanmadı. Sehpasının üzerine sağ salim yerleşti. Sanırım biraz da büyük oldu :D yarın malzemeyi alıp haftasonu bölmeleri yapmaya başlamayı planlıyorum. Neyse işte resimler...

TencoMelih ve siftery bunu beğendi.
  12. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Hayırlı olsun:)

13. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Hayırlı olsun yeni tankınız.

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayırlı olsun, ne kızıyorsun sapa sağlam getirmiş adamlar işte. Hayırlı olsun ve sağlıkla kurulsun inşallah.

15. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Özgün kardeşim hayırlı olsun sonunda akvaryumuna kavuştun, inşallah istediğin gibi olur. Fırsatını bulur gelirsem sizin oralara yardımcı olurum :)

16. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Kazasız belasız gelmiş ya, türkiye de de durum farklı değil ayrıca :)
    İyi günlerde kullan özgün.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

17. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Abi vallahi bir gelsen ne güzel olur :) Bu arada çeviri işi aklımda, unutmadım. Ama Kıbrıslıyım ya ondan biraz rötarlı da olsa gelecek :cekingen:

Ozan abi duy sesimi, bu akvaryumun nedeni sensin. İtiraf edeyim büyütme fikri vardı ama senin akvaryumu görünce fena gaza geldim :D

Bülent abi Amerkadan ilaç sparişini dört gözle bekliyorum, durumum malum :)

18. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Özgüncüğüm öncelikle hayırlı olsun....sevindim vesile olduğuma artık ne yapman ve ne yapmaman gerektiğini biliyorsun....Birşey lazım olursa burdayız....Hayırlı kurulumlar kardeşim

19. Daytm

Daytm

İsim:
    derviş toygar

Hadi bakalım hayırlısı gardaş,:) bir ara konuşalım görüşelim. :)

20. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Birkaç gündür geceleri eve gelince akvaryumu kurmaya çalışıyorum. Alt, üst ve yan aleminyum köşeleri yapıştırdım. Sump bölümünün tüm camlarını yapıştırdım. Olur da bir gün alt sump kullanmak istersem diye açtığım delikleri vana ile kapattım. Sumptan akvaryuma dönecek olan su hattının borusunu ve çıkış uçlarını yerleştirdim. Ama daha çooook iş var :)

Sayfayı Paylaş