1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hayat Vol.2 Deniz Akvaryumu

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde ozgun_cyprus tarafından 25 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Blue Tang'ın karnı mı çökük?

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  2. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Evet aslında kuru yem yemekte ciddi şekilde zorlanıyorlar çünkü çok küçükler. Bu yüzden şimdilik günde bir öğünü dondurulmuş sarmısaklı artemiaya çevirdim. Diğer öğünde de kuru yem veriyorum.
    Yellow tang diye aldığım canlı geometrik olarak pek yellow tang a benzemiyor ama bakalım büyüdükçe göreceğiz :D

3. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    O yellow mu ya:D Mimic'e daha çok benziyor ,küçük olunca şekil mi değişiyor 1 lira kadar yellow gördüm aynısının minyatürü gibiydi :D

4. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Yellow değilde orange mı neydi ona benziyor sanki.Büyüdüğünde renk değiştiriyor

Tapatalk...

5. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Ahhh biliyordum. Yahu bu yellow tang a benzemiyor dedim kıza, yok yok yellow tang dedi. Spariş etmedikleri halde sparişe karışıp gelmiş. Listede fiyatı bile yoktu...
    Vallahi şimdi internetten baktım, mimic tang sanırım adı, resimler birebir ayni. Allahtan reef uyumlu gözüküyor. Sağlık olsun :D

6. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Ben de orange shoulder yavrusuna benzettim

7. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Haydiiiii eee bunun yavrularına da benziyor temo25

8. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Kafası biraz çıkıntılı sanki orange shouldera daha yakın, olsun Özgün abi ikisi de çok güzel balık keyfini çıkarın bence.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Van münit! Mahir canım sıkıldı dünden bu yana, tam tersi 200 yavrudan 1 veya 2 adet snow çıkar diyorlar. Moralim bozuldu. Bu bilgi nereden? İnşallah öyledir, tabii becerirsek. 4 adet, yani 2 çift aldım, Bülent 4 çift aldı, yoksa hayal kırıklığı.

Maşallah Özgün çok güzeller.

10. MÜDÜR

MÜDÜR

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Aykut İŞGÖREN
    Ağzımdan aldın özdemir. Halil değil ben almak istemiştim ama 60-70 cm olur deyince vazgeçmiştim. Çok güzel bir canlıydı ama tam anlamıyla bildiğimiz köpekbalığının minyatürü. Hatta 150 cm tankta okadar büyümez diyebilecek biri varsa hala almayada hazırım :)
    Özgün; almayı düşünürsen bence mutlaka fiyatını araştır çünki orda fiyatlar yüksek sanırım. Bizim gördüğümüz yerde çok cüz-i bir rakam demişlerdi.

11. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Domino damsel çok şeker görünüyor. En yakın zamanda ultra minik bir boy ben de alacağım.

12. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Son bir aydır ana tanktan yaptığım su değişimlerinden çıkan suyu eski nanoya aktarıyordum. Ne olur ne olmaz diye. Bugün 4/3 ü doldu, biraz canlı kaya, soba ve ışık taktım.
    Ana tanktaki 2 blue tangda, mimic olduğunu tahmin ettiğimiz balıkta ve malesef yeni palyaçoların erkek olanında az da olsa beyaz benek gözlemledim.
    Bugün itibarı ile yemi sadece sarmısaklı donmuş artemiaya çevirdim. 1-2 gün bekleyip düzelme olmazsa balıkların tümünü nanoya aktarmayı ve su sıcaklığını 29 dereceye çıkarmayı düşünüyorum. Belki kimyasal ilaç da kullanabilirim ama ilaç alternatiflerine dair hiçbir fikrim yok. Şu anda şoktayım ve kararsızım. İşin aslı sıkıntılarla uğraşmaktan da sıkılmış durumdayım...

13. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Özgün hocam. Sıkılmakta çok haklısın. Ne güzel düzeliyor derken, gelişmeler can sıkıcı. Sorunun sebebini bilmek gerekiyor galiba. Eğer herşeyden eminseniz kesinlikle nazar değiyor. Her seferinde arkadaşlarımız "maşallah ve nazar boncuklarını" eksik etmiyorlar sağolsunlar. Kısa zamanda atlatırsınız umarım..

14. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Özgün hemen panik yapma. Yeni canlı girişlerinde,giren canlı ile farklı parazit türleri girebilir tanka. Su gayet güzel atlatırlar bir iki haftaya.
    Yemi sadece tek türe düşürme, nls threa a+ içeriği itibarı ile ana yem olarak her gün tek öğün mutlaka girsin diyetlerine. Sarımsak suyu her yemde kullanılmalı. Pul biber ve zencefil günlük bir öğünlerine ilave edilebilir.
    Tang ler için haftada 2 kere nori türü yosunlar eksik olmasın. Kayaya bağlayıp bırakırsan suyu kirletmez yosunlar.
    Geçmiş olsun

ozgun_cyprus ve Montimahir bunu beğendi.
  15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Parazit döngüsünün kırılması zaman alıyor, yeni eklenen her balık ayrı dert açabiliyor. Ne yazık ki bu denli mercan yükü olan akvaryumda el kol bağlanıyor. Balıkları ayrı tanka almak işlemi de kolay değil. Dekor büyük ihtimalle bozuluyor. Biraz daha sabırlı olmak gerek, balıklar ayrılırsa bakır tedavisini dikkatlice uygulamak mümkün.En etkili ilaç konumunda o var, bunun dışında antibiyotikler kullanılabilir. Fakat dediğim gibi kesin karar için biraz daha beklemek gerek

16. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Özgün abi biraz daha bekle ve sabret derim daha önce başından geçen olaylar yüzünden ufak bir sıkıntıda insan panik yapabiliyor. Sakin olup acele davranmamak gerek.

17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Özgün abi geçmiş olsun Üstadların dediği gibi panik yapma düzelirler suyun oturdu...

18. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Balıkların durumu nasıl peki ?

19. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Eray YILMAZ
    Yellow mimic o tang.Shoulder'ın yavrusuna çok benziyor.Form olarakta gerçekte yakınlar zaten.

20. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. İnanın ki yapmış olduğunuz yorumlar herzaman içimi rahatlatmıştır. Sizlerin yanımda bana destek olduğunuzu bilmek kendimi gerçektende iyi hissettiriyor.
    Dün akşam mesaj attığım saatlerde blue tangların üzerinde en az 10 ar adet beyaz ben gibi nokta saydım, sarı balıkta ( cinsini bir türlü çözemediğimizden sarı balık diyorum ) 5-6 tane saydım. Playaçolarda bile 2-3 er tane beyaz ben şeklinde nokta vardı.
    Bugün ışıklar yanınca suratım bir karış akvaryuma yaklaştım. Blue tanglardan biri ortalıkta yoktu. Ama diğer balıkların hepsi piyasada ve üzerlerinde en ufak bir leke bile kalmamış...Nasıl olmuşsa hepsi gitmiş... Beklemedeyim.

Sayfayı Paylaş