1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hayat Vol.2 Deniz Akvaryumu

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde ozgun_cyprus tarafından 25 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Cevap: Hayat Vol.2 Deniz Akvaryumu

Haklısın dostum gerçekten de zor olacak ama sumpı bu yüzden oldukça geniş yaptım ki içine koyup çıkaracağım şeyleri rahatça oynatabileyim.

2. avcitrex

avcitrex

İsim:
    Ferdi ÇINAR

Özgün bey hayırlı olsun, çok güzel olacak şimdiden belli.

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İlginç, olması gerektiği kadar ilginç ve süper. Merakla bekliyoruz neler olacak diye.

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Özgün abi yine yapacağını yaptın vallahi. CNC de mi işlettin o taşı em34:

5. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

Kaya harika ya.. Bizde üst üste koydukmu dizayn yaptık sanıyoruz kendimizi...

6. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Özgün suyu basmadım mı hala :)

7. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Abi cumartesi sabah İstanbula geliyorum :) Önce yeni metal halideye ampül ve waveboxu alayım ondan sonra gelince dolduracağım suyu. Soğutucunun çalışma ve durma sürelerini ölçtüm. Ortalama 6 dakika çalışıyor 8-12 dakika arası dinleniyor. Bu hesaba göre hacim 3 katına çıkınca performansı yeterli gelmeyecek büyük ihtimalle. Bu yüzden heycanlansam da işleri ağırdan alıyorum ki havalar biraz daha serinlesin. Geçen gün elektrikler kesildi. 2 saatte suyun sıcaklığı 25.5 C den 29.5 C ye yükseldi. Tüm mercanlar özelliklede xenialar bildiğin maymuna döndü :)
    Uydurabilirseniz buluşalım abi, hatta Fatih bir konu aç da buluşalım demişti, dur ben konuyu bir açayım :)

8. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Kardeş sen ne zaman gelirsen ben hazırım :)
    Seni birazcık şantiyeleri gezdiririm :)
    İstediklerini cumartesi günü alabiliriz ama pazar kapalı olur...

9. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Hafta sonu akvaryumu 25 damacana su ile doldurdum. Bir miktar boşluk bıraktım ki kayalar girince taşmasın. Tuzu kova ile akvaryuma koydum. Bir şişe de açılmamış damacana attım akvaryuma, göz kararı kayalar kadar. Sağolsun kayınpeder kayaları ortadan bölerken yardımcı oldu, daha doğrusu o işi yaptı ben de çıraklık :)

Şu anda tuz tamamen eridi. Resimler tuzu ilk koyduğum anda çekilmişti. Ancak suda yeterince hareket yok ve tuz erisede bulanıklık bir türlü gitmiyor. Bekliyoruz :) Sudaki tuzluluk 1.021 diğer akvaryumla tam ayni.

Kayalar ise halen daha istediğim şekli alamadılar. Çeşitli varyasyonlar deniyorum ama henüz hazır değiller. Deniyorum...

kupeli, Eyup Hayri YILDIRIM, BulentS ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Süper çalışmalar Özgün, şöyle bir kayınpederimiz olmadı vallahi. Ellerine sağlık, elleri dert görmesin. Tam bir akvaryum emeği karesi üstteki kareler. İnşallah bunların karşılığını alırsınız.

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Güzel çalışmalar,çok şahane bir akvaryum çıkacağı belli abi...:)

12. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    Şapkadan tavşan çıkar abi bu gidişle, süper olacak ...

BulentS ve ozgun_cyprus bunu beğendi.
  13. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Maşallah Temel abiye katılıyorum hanım duymasın bizim kayınpeder akvaryuma bile merak edip bakmaz. Brak yardımı.

harfuzmani, BulentS ve ozgun_cyprus bunu beğendi.
  14. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Kayaları en sonunda istediğime yakın, ama çok yakın değil, şekilde yerleştirdim. Yerleştirme öncesi üzerlerine sanırım 40 kadar frag taşı yuvası açtım. Kayalar suda, su çamur, işte fotoğraflar :)

Bir tek sağ arka köşeye gelecek kaya diğer akvaryumda, o da gelince arka köşe bayağa yükselecek.

bydesp, Courageous, Alparslan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mantık ve hareket süper, frag taşları ile fragları dekora ekkle, gerekirse tak çıkar ile yer değiştir. Süper hareket Özgün.:)

16. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Özgün abi bunu da bir kenara yazdım,güzel fikir...

17. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    temo11

18. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    temo2

19. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Arkadaşlar rum kesimindeki akvaryumcu vasıtası ile bir hobici genç ile tanıştım. Adamın evine gittik, akvaryumunu bozmaya karar vermiş. Ondan bir miktar canlı kaya alıyorum. Bu arada adam bana aydınlatma armatürünü satmaya çalıştığını söyledi. ama 400 Euro istiyor. Pazarlık Türk milletinin doğasında var dedim, güldü, fiyatı 200 yaparmısın dedim, gene güldü :) 300 Euro diyor. Alet 6 ay kullanılmış. Yedek lambaları ile 300 Euro ya veririm diyor, kuruş inmiyor. Ne dersiniz alıp devşireyim mi benim akvaryuma yoksa hiç o işlere girmeyim mi. Bu arada armatür Giesemann - Infiniti HQ/T5 - 3 * 250 W / 4 * 80 W. Armatürün uzunluğu 2 metre, üzerinde 3 adet 250 Watt Metal halide, 4 adet 80 Watt T5 yuvası var. Ayrıca sanırım 4 yerinde de moon light var. Ben alırsam devşirdikten sonra 2 adet Metal, 4 adet T5 ve 3 adet moon light kalacak. İnternetten baktım, yenileri 3700 TL civarı. Gerçekten yorumlarınızı merak ediyorum. Duruma göre yarın gidip alabilirim. Ne dersiniz?

20. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Özgün 3*250 metal + 4*80 t5 =1.070 wat ,yazıktır günahtır yapma kardeşim .Ancak solaryum lambası olarak kullanılabilir diyorum.

Sayfayı Paylaş