1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hazine Sandığından Tuzlu su Akvaryumuna ve Mütevazi Resif Tankı

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Erman Pehlivan tarafından 17 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Yamuldum resmen :D

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlısı olsun Erman, inşallah böyle devam eder. İlyas'ı ziyaretin iyi olmuş ona da hayırlı işler. Boynum ağrıdı benim de fotoğraflara bakarken ama canın sağ olsun.:D

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Valla benim telefonda düzgün görünüyorlar, hatta tapatalk'tan çıkıp safari ile de baktım, orda da düzgün :) sizin telefonlarda iş yok :)

Bu arada benim powder'ın beyaz benekleri ile ilgili durum güncellemesi yapayım, fotolu motolu :)

Sadece sırtının üzerinde 1 - 2 nokta kaldı, onlarda geçecek inşallah. Ampül bulamadım nöbetçi eczanede, bulursam vitamin takviye olarak kıracağım.

Buda benim powder'ın yeni arkadaşı, sarışın'ların naso :)

Üzerindekiler benek değil, stresten kaynaklı :)

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

DaPhNe, Kızıldeniz Akvaryum, Erdem. ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Stres yapınca normaldir öyle olması geçer 1-2 saate

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Valla balığı bıraktım eve yatılı misafirliğe gidiyoruz :) powder pek bi tehditkar geldi bana ama, bakacağız artık döndüğümde (yarın) duruma.

Sadece yelloz eksiğimiz kaldı, onu da ilerleyen zamanlarda tamamlayacağım :)

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Erman abi yellozu sona bırakman iyi olmuş...:)

7. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Maalesef naso'yu yaşatamadık. Az önce geldik eve, ölmüştü.

Powder'da herhangi bir sorun yok, benek te sırtındaki 2 taneden 1 tane kalmış, keyfi yerinde sayılır, stresli hala, bi o cama bi bu cama yüzüyor ama atlatacağını umuyorum.

8. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    :(

9. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Vallahi bende anlamadım, geldiğimde kayanın kenarında yerde yatıyordu. Bristle worm'lardan biri solungacından içeri girmeye çalışıyordu.Gözleri beyazlamıştı. Suçlu powder değil bence, yarası beresi yoktu vücudunda, yüzgeçleri sağlamdı. Zaten çok olmamıştı öleli bence, maksimum 2 saat olmuş olmalı. Kaybettiğim ilk canlım oldu. Üzüldüm, çok isteyerek ve severek almıştım oysa. :(

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Erman abi geçmiş olsun üzüldüm,nasoyu nereden almıştın?:(

11. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    İlyas Abi'den almıştım.

12. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Kuru yeme füze gibi koşturan formu pırıl pırıl olan Sarışın nasoya çok üzüldüm ve açıkçası çok da şaşırdım Erman..
    Aynı partide gelen powder blue sapasağlam..
    Geçmiş olsun tekrar, konuşuruz..

Alparslan ve Erman Pehlivan bunu beğendi.
  13. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Abi bende çok şaşırdım :( Evde de yoktum, etken neydi bilmiyorum. Işıkları kapatmıştım, yanmıyordu ışıklar. Yanlış anlaşılmasın soruldu diye yazdım ben senden aldım diye. Herhangi bir karalama yada art-kötü niyet yok. Üzülüyor tabi insan, yapacak bişey yok.

Alparslan ve Kızıldeniz Akvaryum bunu beğendi.
  14. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Estagfurullah yanlış anlamadım..
    Tabiki yazacaksın..;)

15. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Güncelleme yapayım biraz. Bugün led armatürün mavi ağırlıklı ledlerinin aşağıdaki tabloya göre değişimini yaptık işyerinden bi arkadaşımla. Şaka maka 5 saatimizi aldı. :) önceden 1-2-4-5 numaralı setler tamamen mavi ledlerdi. 3 numaralı sette 2 beyaz 1 mavi yanmaktaydı.

Şimdi;

Şeklinde dizilim için işe koyulduk.

Şimdi ledler yukardaki tablodaki gibi yanmakta. Önceleri tek zaman saatine bağlı olan tüm ledlerin zaman saatini ayırdık. 1-3-5 numaralı setler bir zaman saatine, 2-4 ve 2x39 watt florosanlar tek zaman saatine bağlandı. Flolar için zaman saati sonrasına bir buton kotydum. Zaman saatinin izin verdiği saatler esnasında yakıp kapatabiliyorum manuel olarak.

Floları devreden çıkardım gibi şuan, yeni led dizilimi ile beyaz-mavi dengesi süper.

Tabi herşey güzel gitmiyor maalesef. Bugün armatürle uğraştık diye stres kaynaklı olduğuna inandığım beyaz benek sahalara geri döndü. Daha 2 gün öncesine kadar powder'ın tüm benekleri geçmişti. Aydınlatmayla işimiz bitti, monte ettik astık tavana, blue tang'i bir gördüm, beynimden vurulmuşa döndüm. Blue iyileşeli ve son beneği üstünden atalı 20 gün oluyordu. Benek yüzgeçler dahil her yerinde geri dönmüş. Powder da aynı maalesef.

Bu yüzden yeni aydınlatma ile tankın fotoğraflarını maalesef paylaşamıyorum sizlerle. Kısmet inşallah canlılarım iyileşir, hem canlıları hem tankı paylaşırım sizlerle.

Şimdilik müdahalede bulunmayacağım tanka Temel Abi'nin tavsiyesiyle tedbirli gideceğim. Yarın iki damacana su değişimi, sarımsaklı yem ve hepar'a devam edeceğim. Gelişmeler benden bu kadar, herkese beneksiz tangler. :)

Kızıldeniz Akvaryum ve veysel bunu beğendi.
  16. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi balıkların beyaz benek olmalarına üzüldüm,inşallah kayıpsız atlatırsın,geçmiş olsun...

17. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Ne çektik be bu benekten !

Tapatalk...

18. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Çekeceez mecbuuur :(

19. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Buda gelir buda geçer demişler....Kayıpsız olur inşallah

20. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Eveet gelelim güncellemelere.. Perşembe günü rahatsızlığımdan dolayı izmir'deki akrabalarımızı ziyaret ve doktor amaçlı gitmek zorunda kaldım. Aklım akvaryumdaydı tabi, powderı orta, blue'yu bi hayli benekle bırakıp gitmiştim. Aydınlatmaları tamamen kapatmıştım gece yanmasın diye, az önce eve girdim, ne göreyim? apartmanda elektirikler var, bizde yok.. Hemen sigorta kutusuna baktım, atmış şalter de yok? Hemen aklıma aşağıdaki ana saatin üstündeki kaçak akım roleli sigorta geldi, indim baktım sigorta kapalı.Artık bizim apartmanın haylazları mı, bunlar evde yok elektirik gitmesin diye düşünen hayırsever!!?? komşu mu bilemem, ama Allah'tan balıklarım ve canlılarım sağlam. Buzdolabına baktım hemen, sanırım 3 yada 4 saat olmuş sigorta kapanalı yada atalı.

Aklıma acaba kafa motoru yandı (susuzluktan) da o mu attırdı dedim ama, şimdi sistemi açtım, su seviyesi normaldi. Okurdum hep balık kayıplarında işte şehir dışındaydım eve bi geldim böyleydi gibisinden yorumları, pek aklım ermezdi durup durduk yere neden sigorta atsın diye ama, oluyormuş demekki..

Herneyse, PS yi sulu toplatıyorum, Powder'da benek baya azalmış. Blue hala saklandığı yerden çıkmadı ama yaşıyor, onda da görebildiğim kadarıyla azalmış benek durumu. Palyaçolarda bişey yok Allah'tan.. Hiç bulaşmadı onlara benek.

Mercanlarım keyifsizleşmiş 3 gündür ışıksızlıktan, açtım şimdi ışıkları, hepsi hemen açtılar. Kayıp yok çok şükür.

Powder 'ın beneği ile ilgili yakın çekim kısa bir videosu; (HD)

Gelelim armatür ile akvaryumun resimlerine.

1 - 3 - 5 sıraları yanarken,

2 ve 4 sıra ledler yanarken;

Tüm Ledler açık 1-2-3-4-5

Sadece 2-4 led sıraları ve 2x39 watt Ati special 'lar yanarken.

Tüm ledler ve florosanlar açıkken beyaz - mavi dengesi yapmadan alelade bir çekim. Beyaz dengesi yapmadığım halde gayet güzel oldu. Pazar günü 6 saat uğraştığımıza değdi.

Herkese sağlıklı canlılar, bol güneşli beyaz beneksiz günler :)

DaPhNe, YIKIKTEMO, Erdem. ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş