1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hediye 4 adet T8 15 watt floresan

Başlığı 'Foruma Hediyeleriniz' kategorisinde hasanaytekin tarafından 23 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Led armatüre geçiş nedeniyle elimdeki T8 15 watt 50 cm 2 adet grolüx 2 adet daylight bulunmakta. İhtiyacı olan bu konu altında irtibata geçebilir. Özel rulo kargo kutusu ile kargo yapabilirim. Elden teslim hafta içi Üsküdar / Altunizade veya Ümraniye'den yapılabilir.

EKLEME

Floresanlara ait elektronik blastlarıda hediye edeceğim. Öncelikli istekler müdavim üye statüsündekiler için geçerlidir.

FearOfTheDark, grafikdelisi, Heliak ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  2. ciebi

ciebi

İsim:
    cihan arat
    Cevap: Hediye 4 adet T8 15 watt floresan

Merhaba kimse talip olmadı ise ben alabilirim. Özellikle grolüx floresanları. Yeni 50 cm akvaryuma bitkili bir lepistes tankı yapacağım için ihtiyacım var. Teşekkür ederim. Üsküdar sahil kesimlerimi teslim edebileceğiniz yer? Pek karşıyı bilmiyorumda.

3. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Henüz yalnızca bir kaç mesajınız var henüz. Sitemizde müdavim üye olan arkadaşlar öncelikli olacaktır. Bir süre boyunca daha elimde tutmak istiyorum. İsteyen bir müdavim üye olmazsa Üsküdar / Altunizade Capitol alışveriş merkezi önünden elden teslim edebilirim.

mustafa_1032, murer ve Erman Pehlivan bunu beğendi.
  4. mustafa_1032

mustafa_1032

İsim:
    Mustafa Erkısa

Yeni kurduğum akvaryumda tek eksiğim ışıklandırma kaldı malesef.Alıcısı çıkmadıysa talip olabilirim saygılar:gif

5. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Öncelikli istekler müdavim üye statüsündekiler için geçerlidir.

grafikdelisi ve Erman Pehlivan bunu beğendi.
  6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Üstad üyelere de mi yok Hasan :)

7. ciebi

ciebi

İsim:
    cihan arat

Saol gene de bu forumda amaç yardım değil sanırım foruma katkı sağlayıp fayda sağlamak genede teşekkürler. Parası ile alınır kaç para zaten insanlık ölmesin. Bu cevap için forumdan atacaksanızda buyrun sorun değil. Başka balık forumlarında bu kadar kabaca bir cevap aldığımı hiç görmedim. Nerede ise buradaki tüm konuları takip ettim bu forumun iyi olduğu söyleniyor ama ben diğer forumlarda bu şekilde birşey görmedim. İyi olan iyisini hak ediyor ve ismi lazım değil diğer portalın neden daha çok büyüdüğü anlaşıldı.

Saygılarımla.
    Kusura bakmayın sizin kabaca cevabınıza bu şekilde cevap verebilirim.

Daha kibar olarak yeni üyelerimize hediye edemiyoruz diyebilirsiniz!
    Hoşçakalın. Benim asıl nickin cieb tir araştırırsanız ne kadar paylaşımcı olduğumu görebilirsiniz. amaç hobiye paylaşım sanırdım ama insanlık ölmesin!
    Hoşçakalın, BOL KAZANÇLAR.
    Terbiyesizlik olarak algılarsanız özür dilerim ama hitaplarınızı yumuşatmanız gerekli bir site yöneticisine bu yakışır.

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Siz yanlış anlamışsınız. İlk 5-10 mesajı yazan kimseye hediye vermemişlerdir. Nerede olursa olsun diğer forumlarda da bu böyledir. Daha eski üyeler varken daha 1 ay olmuş 11 mesaj atmış ve attığın 11 mesajın 6 sı hediye başlıklarına olan arkadaşa verilmedi pekte hoş olmaz bence.

Ayrıca çok çabuk büyümek önemli değil, yapılan icraatlar önemli. Dıy bölümlerine bakarsanız onlar daha sineklikten akvaryum ayıracı yapıyorlar burada ise ps'nin 11. serisi yapılmış ;)

Çok okusaydınız forumu bu portalın amacı sıradan kişilerle büyümek değil, adam akıllı kişilerle büyümektir.

Ayrıca kazanç demişsiniz. Hediye edilen 4 florasanla ne kazanılabilirki ?

ozgun_cyprus, Heliak ve volkantr34 bunu beğendi.
  9. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Cevabınızı tamamen objektif olarak okudum, değerlendirdim ve yazılan cevapta hiç bir kabalık göremedim. Gördüğünüz kabalığı paylaşırsanız çok sevinirim ;) Hediyeyi size vermeyi kabul etmediğim için mi kaba oldum? :smiley33: Bütün konuları takip ettiğinizi belirtmişsiniz ama sanırım yapılan paylaşımları ve verilen hediyeleri görmemiş veya görmek istememiş olduğunuzu düşünüyorum. Akvaryum portalı ticari bir oluşum değildir. Tamamen sucul yaşama gönül vermiş bir çok dostun bir arada kendi yağında kavrulduğu bir platformdur.

Şimdi siz benim yerimde olsanız üye olalı 1 aydan az zaman olmuş ve yalnızca bir kaç mesajı olan birine mi hediye etmek isterseniz yoksa uzun zamandır forumu takip etmiş gerekli yerlerde gerekli paylaşımları yapmış müdavim üye statüsünde olan ve gerçekten ihtiyacı olan birine mi? Paranız varsa tabiki gidip almak hakkınız. Peki madem paranız var neden ücretsiz almak için konuya yazdınız ki? Şahsi olarak bir önerim var. Ön yargılı davranmadan önce diğer forumlar ile akvaryum portalını yaşınıza uygun şekilde karşılaştırıp değerlendirmenizi öneririm.

Terbiyesizlik olarak algılarsanız özür dilerim ama hediye alamadım diye ilgisiz alakasız şahsımı ve akvaryum portalını yeren 27 yaşında birine bu yakışır.

volkantr34, mustafa_1032 ve fth-94 bunu beğendi.
  10. ciebi

ciebi

İsim:
    cihan arat

Kusura bakmayın ama hediye alamadım diye bunu takacak biri değilim. Ben akvaryum.com sitesinde paylaşım da bulunuyorum ve burayı takip ediyorum. Oradan bakıp neler yaptığımı görebilirsiniz. Ben bir web arka plan programcısıyım benimde sitelerim var ücretsiz verdiklerimde ama ben siteme katkı yapana değil işlerine gönül verenlere veriyorum. Ben mesajınızı kaba buluyorum kusura bakmayın.

Babam saolsun eski elektrik malz. toptancısı sizden ürünü alırkende jest olsun diye bir adaptör getirecektim Ataba 12V 5 A. Bir araştırın bakalım fiyatı ne imiş ve kaç tane lamba alıyormuş(Bunu söylemek gereksiz). Benim amacım bir şeyi parası ile almak değil paylaşmaktır ve bu sayede bu hobi ile uğraşan bir arkadaş daha edinmektir. İsterseniz bir şey aldığım kişilere karşılığında neler vermişim ve onların bunu istemeden verdiğimi size sunabilirimde, benim amacım çıkar değil hoş sohbet ve paylaşımdır. Akvaryum hobisi ile uğraşanların çoğuda buna yöneliktir bir çok abimi bilirim kimse çıkar sağlamaz çoğunlukla sadece hobi içindir(Üretim yapıp satmak başka birşey). Madem hediye foruma çıkar neden aranıyor(Bana çıkar yok demeyin ben internet işi ile çalışıyorum)?

1 aydır üyeyim diğer siteyede öyle çünkü 1 aydır kendi akvaryumum var bundan önce toplamda 6 tonluk bir abimin akvaryumlarına bakıyordum. Balıklara hakkı ile bakmak için bir şeyleri öğrenmek ve gerekli maddiyatı sağlamak gerekiyor.

Sizde bir yönetici olarak çıkarlarınıza değil hobiye önem verirseniz sevinirim.
    Saygılarımla. Yanlış anlaşıldı isem özür dilerim.

ÇIKAR: İşte bunu web işi ile uğraşanlar bilir. Arkadaş site yöneticisi ama site sahiplerinden biri ise beni anlamıştır, bunu ortaya çıkarmak benim işim değil ve doğru da olmaz. 4 tane floresan için konu fazla uzadı...

Ayrıca yanılıyorsunuz yeni üyelere teşvik için bir çok şey veriliyor bu işe gönül verenler tarafından.
    PS benim işime yaramadığı için bana göre büyük birşey değil, ne çoğunluğun ihtiyacını karşılıyor o önemlidir. Ben bu siteden birşey kazandım dersem yalan olur.

Bana bir şey söylediğimde sen eski üyesin bunu da Henüz yalnızca bir kaç mesajınız var henüz. gibi bir tabirle yapılırsa kusura bakmayın ama bende sert olurum. İki sefer henüz henüz diyerek amaç nedir!

Neyse uzatmaya gerek yok boşverin. Mesajlar silinmeli okuduktan sonra ne olursa olsun emek verilen bir ortamda mesajımda başka bir yerin reklamı oldu ve kötüleme gibi oldu bu mesajı sadece cevap olarak yazdım. Silinirse daha doğru olacaktır. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Ayrıca benim yaşımı sorgulamak senin haddin değil. Biraz terbiyeli olursak sevinirim.

11. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Cihan bey, ben arkadaşlarım gibi kibar davranmayacağım size.

Forum geleli yakaşık bir ay olmuş, forumda 11 adet mesajınız bulunuyor, bunun altı tanesi hediye konularına verilmiş 3 adedide geyik cevaplarınızdan ibaret. Madem paranız ile alacaksınızda neden hediye ilanlarını kovalıyorsunuz?

Başka forumdaki nickiniz bizi bağlamıyor, başka portallarlada işimiz yok Allah'a şükür. Diğer sitelerde bu gibi cevap ile karşılaşmazsınız merak etmeyin, bu gibi durumda size haber vermeksizin banlarlar, burda arkadaşlarımız incelik yapmışlar size.

Sizin gibi ziyniyetler bizim üyelerimizi de bozar, platformuda. Sizin için en hayırlısı, geldiğiniz çöplüğe dönmeniz olacaktır.

grafikdelisi, YIKIKTEMO, METİN SUVAR ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  12. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Ne çıkarından söz ediyorsunuz anlamış değilim ?

Burada mesajınız bulunmamakta. Demekki burayı hediyeler için takip ediyorsunuz...

13. Akvaryum Portalı

Akvaryum Portalı

İsim:
    Akvaryum Portalı

Hediye bölümünde ücretsiz ekipman hediye eden bir kişiye ve üstelik bu konuyla alakalı çıkardan söz edecek kadar ve yine hediye edilen konuda bol kazançlar diyecek kadar aklı başka yerde olanların 'Akvaryum Portalı' sayfalarına yazacağı 11 mesaj aşırı fazladır.

Süresiz olarak foruma girişiniz yasaklanmıştır.

reis, Heliak, alper5959 ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  14. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Daha ilk mesajlarını yazmaya başladığında ben onlineydim bugün... Sabah sabah afyonum patlamamış mesajları bir gördüm, hediye forumlarından ayrılmıyor eleman... Yazdım Murat abi gibi aynen şunları yazmıştım;

Daha 11 mesajınız var bunların 6 sı hediye forumlarında. Bence siz biraz daha paylaşımcı olun sonra hediye istersiniz diyecektim ama, hadi dedim 27 yasşında kırmayayım kalbini..

hasanaytekin bunu beğendi.
  15. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Hem kendi amacınız ile çelişiyorsunuz hayır oda yetmiyor , hediye edilen birşeyi foruma çıkar sağlamakla ilişkilendiriyorsunuz buda kesmiyor hem elektrik malzemeleri satan toptancı bir abim var diyorsunuz ve burda belkide ihtiyacı olabilecek birisinin 4 tane florasanına tenezzül ediyorsunuz bununlada kalmıyor ben bu forumdan bişey kazanamadım diyorsunuz.. Sizin potansiyeliniz buysa ve bişey alamıyorsanız bu forumun suçu ne ki aklınızca çamur atma gereği duyuyorsunuz ? Dıy bölümümüzde kimlere hangi konularda yardımcı olabilcek yapımların paylaşıldığını , herhangi bir bölümde cevapsız bırakılan bir konu olduğunu gördünüz mü hediye reyonuna bakmaktan başka ? Biz bu hobiye gönül vermiş her forumu her siteyi kardeş forum - site olarak görür ne hayıflanır nede sebepleniriz.

Bu arada jestin ne olduğu söylenmez. Jest 2 kişinin arasında kalır ve jesti yapan değil yapılan söyler.

Saygılar

alper5959, murer, mustafa_1032 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  16. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Baya bir sıcak gelişmeler yaşanmış :) Benim merak ettiklerimden birisi ise lambaların şu anki durumu nedir :smiley33: Umarım ihtiyacı olan birisine gitmiştir ^^

17. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

2 adet 50 cm lik grolüxleri verebiliyorsanız ben almak isterim kargo ne kadar tutar acaba . ?

18. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Herşey açıkça ortada, ama gerçek olan şu ki hediye vericek birine sen ticari çıkar için veriyosun denilemez yazdıklarını okuyunca yaşından şüphe ettim yazanın açıkçası :bilmem: .Hele portal yönetimini de suçluyor.
    Başta Temel ağbi ve diğer üstadlar olmak üzere herkez elinden geldiğince yardım ediyor. Hediye verene bile hediye için çıkarcı demeye getirmiş el insaf ya ! Adam burda onbinlerce mesaj yazmış herkeze tüm bu hobiyi severlere çıkarsız karşılıksız yardım etmeye çalışıyor sorunlarını hallediyor. :helalolsun:

Üzüldüm abi ama bir tepsi mercimek içinde elbette arada çürükler de çıkacaktır.
    Eli öpülecek adamlarsınız hayranlıkla bizler ve bu hobi için çabalamanızı izliyorum.Başta Temel abi olmak üzere tüm üstadlara ve hobicilere yardım etmeye çalışanlara saygılarımla...

fth-94, Heliak ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  19. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

Hediye ile alakalı bu tarz bir konu açılırsa olacağı budur :)

Ne insanlar var , ihtiyacım var diye alıyor. Sonra satıyorlar.Bunu portalda değil başka yerlerde gördüm , sonra da satış ilanlarını...

Sonuçta herkesin ne yaptığı ; portaldaki mesaj ve konularından anlaşılmakta. Misal bitkili akvaryum mu kuruyor biri , kurulum aşamaları vs de var mı forumda , direk özel mesaj ile hediye belirtilirse bu tarz olaylar yaşanmaz.

Çünkü bizim insanımızda BELEŞ MAL kavramı oldukça yaygın.

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  20. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Can aslında bizim insanımız'da demesen daha yerli yerinde olur. Sadece bizde değil dünyanın her yerinde olduğu gibi çakallar kuzularla dans etmeye çalışıyor ama aslında yeri geldiğinde kendilerinin yem olduğunu göremiyorlar. Böyle kendini çakal olduğunu zannettiği için arada bir portala geliyor bunları boşverelim, hiçler uğruna büyültülecek bir konu değil aslında. Şahsi fikrimi söylüyorum unutmayın abicim biz insanız çiğ süt emmişiz tabiri caizse...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş