1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hediye Najas minor (Küçük su perisi)

Başlığı 'Foruma Hediyeleriniz' kategorisinde Neverlander tarafından 9 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Akvaryum Portalı farkı ile Türk akvaristliğine kazandırılan Najas minor'ün daha çok hobicide bulunması için elimdeki çok fazla miktardaki Najas minor'ün yaklaşık 100 dalını (boy ~15cm) 10'ar dallık paketler halinde hediye etmek istiyorum.

Ancak hediyeye kavuşabilmenin tek bir şartı vardır: Bir pazar günü beni ziyarete gelecek, Emrah ile birlikte gittiğimiz Kahvede çay-kahve ikramımızı geri çevirmeden kabul edecek arkadaşlara hediye edilecektir. Bu şekilde birçok Akvaryum Portal'lı arkadaşımız ile de tanışmış olacağız.

Bu arada Özcan Bey, Türker ve Volkan-ka'nın hediye paketleri hazırdır. Özellikle Türker taa PS yapıyoruzlara katılabiliyorsan benim evin yolunu da bulabilirsin. Sana çok daha yakın. ;)

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Bi daha bitki bulmayacağım suyunu çıkardın :D
    Herkeze dağıtma bak, amanın sulara göllere karışır veba olur bak sonra haa, hani Türkiyede hiiiiç najas yok ya aman dağıtma belki tuvaletten göle bi daha bulaşır :D najas Türkiyede hiç bulunmaz zaten, gambusyayı,tilapiayı ilk bırakan kulakları çınlayasıca arkadaşların durumuna düşmeyesin hani hiç najas yok ya, doğal değil ya :D o bakımdan
    Sonra birileri gider googlede aratır benim najas hakkındaki yazımı bulur okur oncacık bilgisi ile gelir sana ''vay efendim'' der, üstelik senin & benim yazılarımızında resmini çekip koyar oralarına buralarına.
    Birileride gider bilmemnerden bilmemne toplar bize buldum der sonra gider başka yerde ithal geldi bunlar palamuta geeeel diye satmaya kalkar. ıııııııh yemezler.

Dağıt bitkiyi hoca herkezde olsun, elodea varsa buda olacak !!! Demersum anasının karnından akvaryum bitkisi olarak doğmadı. Kim ne derse desin biz Türkiye'de bu bitkiyi akvaryum ortamında tanıyan ve tanıtan ilk iki kişiyiz...
    Neyse söz uzun yerim dar anlayan anlasın artık...

3. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Najas'ı o kadar yaygınlaştıracağız ki bizim Boklu Dere Najas sayesinde temizlenecek... :D Her su boşaltışımızda akvaryumdan Türkiye'nin su bile olmayan yerlerinden Najas minor fışkıracak... Najas yurdumuzu işgal edip hepimizi ışıksız bırakacak...

Hayale bak... İyi de daha Najas Aydos gölünün 1/100'ünü bile dolduramamışken bu hayallerini nasıl gerçekleştirecek çok merak ediyorum...

Najas minor bu... Bursa'lı derecilerin DANTELA'sı, NO NAME'i, Kalın DEMERSUM'u, adını veremedikleri SARI NİLÜFER'leri gibi değil... Tamamen akvaryum bitkisi olmuş durumda...

Doğadan toplanmış da hobiciye adapte edilmeden kakalanıyor değil... Has be has adapte edilmiş durumda...

4. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Volkan gelirken beni de stepne olarak kabul ederse ben de gelirim,tanışmak ve çay-kahve için tabiiki :)

5. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Serdar Bey, ne demek başımın üstünde yeriniz var... Kanka'ya sıkı sıkı tembihlerim kendi gelmez sizi getirir... Ama Najas'sız dönemezsiniz... ;)

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Serdar abiye sözüm var zaten gelirken kendisinide getiricem.. burda:gif Ama bu c.tesi pazar işteyim ne yazık ki 15:00 - 23:00 arası çalışıyorum. mız mız:gif Anca 21 şubatı müsaitleştiririm.. O zamanda gelişim anca 16:30'u bulur.. O günde normalde 15:00 - 23:00 'üm sabaha çeviririm.. Eğer beni beklerseniz şu aralar çok beklersiniz.. Daha yeni pazar iznimi yaptım.. Vardiyalı olduğum içinde çalışma günlerim sürekli 1 ileri attığından haliyle pazara gelene kadar 6 hafta geçiyor. mız mız:gif

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İşte bu alıntıdaki ifadeyi kimin yazdığını görmeseydim de Abdullah hoca bunu yazan kesin derdim. :helalolsun:

Serdar Bey eğer yanılıyorsam kusuruma bakmayın ama sizinle kozyatağı Burcu akvaryumda sohbet ettik biz. :)

8. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Gün ve saat belirlenmiştir... Geleceklere BWIM'ı da göstereceğim... aliye:gif

9. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU

Neden kusura bakayım Temel bey,şimdi Burcu akvaryumu bilmiyorum,isimle çıkaramadım dersem siz benim kusuruma bakmayın asıl.
    Mutlaka bir ortak hobidaşımız olabilir,hatırlamama yardımcı olacak biraz ipucu verebilirmisiniz?

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Serdar Bey akvaryumcu esnafında denk geldik sanıyorum çünkü avatardaki fotoğraf bana yabancı gelmedi. İstanbul hobi anlamında çok geniş değil simanız tanık geldi.

11. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU

Belki de hobi dışında karşılaşmış olabiliriz Temel bey,ben de sizin 2,750 litrelik tuzlu su konusundan kopya çekeyim dedim ama,fotoğraf ip ucu olmadı,
    Kısmet bir şekilde yüzyüze sohbet imkanı olursa buluruz mutlaka.

12. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Abdullah Hocam çok teşekkürler. Tabi Emrah Abimede çok teşekkür ediyorum. :)

Eğer fırsatını bulursam ve sizin içinde uygun olursa bu pazar yanınıza gelmeye çalışırım hocam. Ayın 15 inde, pazartesi günü okulum başladığı için Bursa'ya gitmekle gitmemek arasında gidip geliyorum o yüzden kesin bir şey söylemiş olmayayım hocam. pala.gif

13. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

İyi iyi sen bu Pazar gel de sana çocuk da baktıralım... Nisan'ı alana Gökhan bedava kampanyası vardı zaten bu Pazar...

14. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Kusura bakma Abdullah abi Nisan ile Gökhan bu pazar bizde takılacaklar, sehpaların köşelerine koruma taktım :D şimdiden bizimkine biraz geç nasip olur onlarda dişlerini kaşımak ama Gökhah efendi gelsinde siftahını açsın aparatların. :D

15. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Tamam işte Emrah... Sizin evde Nisan ile Gökhan'ın Türker'e şutlayacağız... Ev olmaz kirletirler diyorsan ki Türker hakikaten de pis çocuk :F hepiciğini kapının önüne atarız... :F

16. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Abi Nisan' dan Gökhandan bi korkum yok ama Türker ne yapar bilmem :D Türker kaşısın o aparatlarda yeni çıkan 20 lik dişlerini haha:

17. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

yanlışlıkla iki kere attım yönetici arkadaşlar silebilirlermi bi zahmet

18. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Abdullah Hocam çocuklarınıza maşaallah. :)
    Ev tanınmaz hale gelebilir. :hasta: Ama bu durum beni mi etkiler bilmem. :heyo:
    Diş miş çıkarttım ben Emrah Abi, çıkmamışsa bile ağrım sızım yok, şükür. pala.gif

Sayfayı Paylaş