1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hediye Ramshorn Salyangozu

Başlığı 'Foruma Hediyeleriniz' kategorisinde EgemenKARAA tarafından 29 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Bilen bilir ramshornlar çok hızlı ürer hatta eşeysiz bile üreyebilirler. Elimden geldiğince bunları ihtiyacı olanlara dağıtmaya çalışıyorum. Çünkü bu canlıların bile 5 liraya kadar fiyatlara satılması saçma geliyor. Şu anda da elimde 5-6 tane kadar orta boy yavru var fazla. E dedim yeni portalımız üzerinden verelim bunları. İhtiyacı olan varsa bu güzel canlıları beslemek isteyen birine hediye etmek istiyorum :)

Alparslan bunu beğendi.
  2. İlhan Yılmaz

İlhan Yılmaz

İsim:
    İlhan Yılmaz
    Ben isterdim ama yollar cok uzun :)

3. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    İlhan abi sıkıntı yok eğer besleyecek uygun bir Tatlı su tankın varsa Mersine de gider kargoyla. Daha önce Van'a kadar balık/karides/salyangoz gönderdim. Güzel bir paketle oksijen de bastıkmı hiç bir problem çıkmaz :)

4. İlhan Yılmaz

İlhan Yılmaz

İsim:
    İlhan Yılmaz
    Cok tesekkur ederim ama zor olur :) keske elden alabilseydim insallah guzel bir tanka gider :)

5. İlhan Yılmaz

İlhan Yılmaz

İsim:
    İlhan Yılmaz
    Sen hangi tur besliyorsun?

6. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Nano karides tankım var abi iki tane. 5 tür de karides besleyip üretmeye çalışıyorum :)

7. İlhan Yılmaz

İlhan Yılmaz

İsim:
    İlhan Yılmaz
    Bende de kiraz karides var nano da :) karides satiyormusun uretim ne boyutta

8. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Şu anda satış boyunda karidesim yok ama iki nanoda da 50+ yavru var karışık boyda bir kaç batın. Ben daha çok mavi neocaridina türler ile ilgileniyorum. Carbon rili, Blue Velvet, Blue Diamond, Blueberry... Seçici üretimle türlerin eksikliklerini birbirleriyle geliştirmeye çalışıyorum. Ancak akvaryumlar nano olunca çok fazla yavru ayıramıyorum kendime anca bir kaç tane her batından. Geri kalanı da uygun fiyatlı satıyorum. Bir aya kadar da satış boyuna gelecek çok karides var :) örneğin blueberry besleyen bir kaç kişi vardır ülkemizde, bendeki iki vahşi dişiden biri bugün yumurta aldı karnına. Babamız da velvet erkeği. Sonuçları merakla bekliyorum açıkçası :D

9. İlhan Yılmaz

İlhan Yılmaz

İsim:
    İlhan Yılmaz
    Satisa ciktiginda tekrar konusuruz o zaman :)

10. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Abi sıkıntı yok sen bi daldığında bi kaç domates anemon çıkartsan bana bende istediğin türden gönderirim karides onlar yeter bana para lazım değil. Satıştan ziyade bu hobi paylaştıkça büyüyor... :)

ünal57, ka2n, İlhan Yılmaz ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu düşünce ayakta alkışlanır helal olsun diyorum...

İlhan Yılmaz bunu beğendi.
  12. İlhan Yılmaz

İlhan Yılmaz

İsim:
    İlhan Yılmaz
    Domates icin dalisa gitmeye gerek yok. Yarin hava iyi olursa toplayacagim. İstanbuldan bi arkadas istemisti ona kargo yapacagim eger adres verirsen sana da yollamaya calisirim. :)

13. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Abi akvaryumda diatom bile başlamadı daha ki :) benim akvaryum otursun yavrular da büyüsün o zaman haberleşiriz :)

14. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Alpi estağfurullah yav keşke herkes elinde fazla olanı paylaşabilse de özellikle bu hobinin bu kadar imkansızlıklarla yapıldığı ülkemizde bir nebze rahatlasa hobici :)

15. İlhan Yılmaz

İlhan Yılmaz

İsim:
    İlhan Yılmaz
    Senin su salyangozlarin fotosu varmi :) bende elma salyangozlar var onlara benziyor mu?

16. İlhan Yılmaz

İlhan Yılmaz

İsim:
    İlhan Yılmaz
    Paylasmak elbette guzel birsey keske herkes elindekileri paylasabilse hobi cok daha guzel olurdu. Hersey daha zevkli olurdu :) en azindan burada herkes bilgisini paylasiyor bunun mutlulugu bile beni benden aliyor ;)

17. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Abi "The Fangorn Forest" başlığım var orda hem karideslerin hemde salyangozların fotoğrafları var. Ordaki mavi salyangozlar Blue Ramshorn salyangozu. Elmalar kadar büyümezler 2-3 cm olurlar. Onlar gibi hantal değildirler durmadan çalışırlar çok iyi yosun yiyicidirler. Eşeysiz üreme kapasitesine sahipler mesela bendeki 20 kadar salyangoz yanlışlıkla poşetten çıkan 1 yetişkinden üredi :)

18. İlhan Yılmaz

İlhan Yılmaz

İsim:
    İlhan Yılmaz
    Supermis basligini inceleyeyim :)

19. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Ne zamandır domates anemon edinmeye çalıßtım fakat yerli türlerin ticareti yapılması karştı olddugumdan dolayı parayla almak istemedim. Eger fazla çıkarabilirseniz en küçük boylardan bende isterim ayıp olmazsa ( tank boyu tl 450 58lt)

20. İlhan Yılmaz

İlhan Yılmaz

İsim:
    İlhan Yılmaz
    Tabiki yarin bu isle mesgul olacagim iki kisiye kargo yapacagim bana adresinizi ozelden atin

Sayfayı Paylaş