1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hemianthus Sorunum

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde barisy tarafından 7 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Hemianthuslarım köklenmediği için yüzeye çıkıp duruyorlar... Kuma eksem çöpçülerin darbesiyle yine çıkıyorlar... Ve hiçbir gelişme kaydedemiyoruz... Hemianthusları kumda tutmak için bir fikri olan var mı??

2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Cevap: Hemianthus Sorunum

Çöpçüleri çıkarmaktan başka bir çare gelmiyor aklıma. Bende de elma salyangozlar yapıyordu aynısı. Arkadaşa verdim, sorun otomatikman çözüldü.

3. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Çöpçüleri çıkarmayı daha önce düşünmüştüm... Ama başarısız oldum :por: ... Bunun bir kötü yanı daha var şu yana bu yana dağıldığı için bulamıyorum... Bunun için küçük , lastik vb. birşey ile hemianthusları toplayıp diksem bir sorun yaratır mı ?? Hemianthuslar çok küçük bitkiler... Sadece kök atabilenler başarılı oldu...

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Bence hemianthusların çıkmalarını engellemek yerine şuanda neden köklenmediklerini araştırmanız gerekli. Sonuşta ben ektiğimde erkesi gün kökleniyordu. Işığınız, tabanınız ve akvaryum hakkında bilgi verirseniz bu nedenleri araştırıp sorunu ortaya çıkarabiliriz. Bana ışık yetersiz gibi geliyor.

5. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Işık olarak Osram Fluora ie Grolux var..
    Tabanım güçsüz biraz; kırmızı bir kum , biraz silis kum var..
    Akvaryum ; 60 litre , bol bitkili..

6. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

İnce yapılı bir bitki olduğu için dikildiklerinde ilk zamanlar bu tür sorunlar olacaktır. Kumdan kurtulan bitkileri azimle dikmeye devam... :) Ama kısa sürede kuma sıkı sıkı tutunurlar. İşte o zaman istesen de sökemezsin. :)

7. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Peki o lastik işi köklenene kadar idare eder mi ?? :bilmem:

Sayfayı Paylaş