1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Henüz Piyasada Yaygınlaşmamış Bir Ürün Rapids pro

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 3 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar,

Tuzlu su akvaryumlarının kurulumunu ve özellikle tatlı su akvaryumlarının tuzlu suya çevrilmesinde büyük kolaylık sağlayacağını düşündüğüm bir filtreyi tanıtmak istiyorum. Tam anlamıyla yaygın değil ancak alt sump sistemi ihtiyacını belli hacimlere kadar ortadan kaldırabilir diye düşünüyorum.

Rapid pro olarak lanse ediliyor. Güzel bir ekipman gibi geldi bana. Şelale filtre tarzında çalışma prensibi ama alt yada arka tarafta müsait bir alana yerleştirilebilen portatif bir filtre odası bulunuyor. Filtre odası kısmında ciddi oranda bir filtreleme haznesi barındırıyor. Protein skimmer kendi üzerinde ve işlevsel görünüyor.

Erman Pehlivan ve lepistes bunu beğendi.
  2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Hıımmmm yani bunuda elden geçirip dıy'ını yapalım mı abi ? saat:gif Çok zor gibi görünmüyor ama randımanı nasıl acaba ? saat:gif

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Gerçekten güzel düşünülmüş bir ürün. Özellikle küçük çaplı akvaryumlarda tuzlu suya geçişlerdeki yok camı deldirmek mi ? Sorunların çözümü. Ama biraz bağnaz olup. Eski düzenin daha düzgün ve düzenli olacağını düşünüyorum. Ya geniş bir sump ile yapılmayacak birşey yoktur. Bu kısa vadede veya küçük akvaryumlarda olabilir ancak ilerisi olmaz düşüncesindeyim.

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Güzel bir filitreye benziyor.Peki Temel abi kaç litrelik akvaryumlara yeterli olur ?

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Doğuş abi neden ilerisi için olmasınki ? Bence çok işlevsel ve pratik bir ürün. Ama fiyatıda el yakmayacak düzeydemi acaba ?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sadece şahsi tahmin verebilirim ama kullanılacak akıllı filtre elemanlarıyla bence 200-250 litreyi rahat götürür diye düşünüyorum. Üstelik ps performansını artırmakta mümkün.

7. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Ne kadar bu ürün ? Ben deneyim bunu 50 litrelikte :)

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Özgür abi cep yakar bu diye düşünüyorum.

9. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    İnternetten baktığım kadarıyla otomatikleri 300$ civarında diğer türleri de 230 $ civarında arkadaşlar. Ama Temel abi daha net bir rakam verecektir.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Ben boşa demiyorum beş yakar diye. 300 dolar bu ürüne verileceğine yepyeni bir sumplı akvaryum alınır yahu. . .

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Özgür doğru rakamı bulmuşsun ellerine sağlık. Tabi pahalı olduğunu söyleyen ne kadar haklı olacaksa, bir adet protein skimmer hesabı yanında, sump sistemli akvaryumu olmayan ama iyi bir filtre sistemine sahip akvaryum isteyenlerin tercihi olması da o kadar mantıklı olacaktır diye düşünüyorum.

Benim anladığım sıradan bir alet olmadığı yönünde.

12. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Temel abi bu ps motorumu ?

13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Temel abi 300 $ verileceğine sumpve portein skimmer alınsa hem daha etkili temizleme olur hemde daha bile uyguna gelir diye düşünüyorum.

14. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Yapalım bunun yandan çarklısını bence.Bulurum ben buna pratik çözüm.super:gifsuper:gif Düşünelim diyorum bunu overflow tarzı çalışıyo bu çok basit.arka taraftaki filitre bölümünü yapmak basit.

15. sessegnon

sessegnon

İsim:
    ufuk bakkal
    Cevap: Henüz Piyasada Yaygınlaşmamış Bir Ürün Rapids pro

Olcay o overflow box.
    Zaten overflowlu sistem kullanan herkes sumplı şekilde kabaca bu sistemi kullanıyor.

Sayfayı Paylaş