1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

henüz yeniyim

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde umut özkan tarafından 28 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    mrb arkadaslar ben umut ben 3 hafta önce 70 35 25 ebatlarında bir akvarum aldım ama daha büyük bir akvaryum istiyorum nelere dikkat etmem gerekir ve fiyatları nedir yardımcı olursanız sewinirm

2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Cevap: henüz yeniyim

Hayırlı olsun. hoşgeldiniz. Akvaryumda şu an balık var mı? Varsa nelerdir?
    Daha büyük akvaryum neden istiyorsunuz ne besleyeceksiniz?

Akvaryumun dışında hangi ekipmanlarınız var? Aydınlatma nedir, nasıldır? Filtreler nelerdir?

3. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

teşekürler akvaryumda 6 tane japon balığı 4 lepistes 1 vatoz bir komando çöpcü iki kılıç bir tane moli iki tane melek 1 tanede köpek balığı var akvaryum ilk başta iyi geldi ama sonradan gözüme küçük gözüktü daha büyük olsun diyorum ciklet fln gbi etçil balıklar beslemeyi düşünüyorum henüz fazla bir ekipmanım yok ısıtıcı hava motoru ve lamba var büyük akvaryuma almam gereken ekipmanlar nelerdir acaba

4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Umut bey aramıza hoşgeldiniz Akvaryumunuz ve balıklarınız hayırlı olsun. Bu saymış olduğunuz balıkların hepsi bir aradamı acaba ? Japon ile diğer saydığınız türlerin hiçbirisi bir arada yaşamazlar.

5. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

hepsi 3 haftadır yaşıyor banada yaşar dediler onun için çeşitli aldım

6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Ah bu petshopcuları varya asmak lazım asmak :motz: Adamların para kazanmak için yapmadıkları yok be öbür dünyada görecem ben onları o kadar balığın hesabını nasıl verecekler:bilmem:. Yaşamaz hepsi bir arada benden tavsiye bir an önce besleyeceğiniz türü seçin ve diğerlerini satın yoksa siz zararlı çıkarsınız.elinizde sadece lepistesler çöpcü,vatoz,kılıç,molly kalsın japon melek ve köpek balığını bir an önce elden çıkarmaya bakın.

7. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

çok teşekür ederim iyi ki bu siteye üye olmuşum o zaman hemen elimden çıkarayım

8. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Maalesef akvaryum hobısıne ılk adım atanlar (zamnında ben dahıl) yaptık bu hataları. Bılmeyerek petshopcunun sozune guvenerek aldık balıkları ve ekıpmanları.

Tatlı su canlılarının dogada bır yerlerı vardır. Aldıgınız turlerden japon balıkları sazansıgıl famılyasına aıttır ve dıger canlı doguran olarak tabır ettıgımız lepıstes, moly, kılıckuyruk gıbı canlılarla bır arada yasayamazlar. En basta yemlerı bıle farklıdır. Zamanla kılıckuyruklar japonlarınızın yuzgeclerını dıdıkleyerek onları yuzgecsız bırakacak ve sonunda japon balıklarınız olebılır. Melek balıkları da aynıdır. Amerıkan chıchlıd turudur aslında melekler ve yumurta doken, sakın gorunselerde eger olursa kılıckuyruk veya lepısteslerınızın yavrularını afıyetle yerler.

Dolayısı ıle, once beslemek ıstedıgınız turu belırleyıp akvaryumunuzu buna gore dızayn etmek ve ekıpmanları buna gore secmenız gerekmektedır.

Forumumuzda ılgılı konular mevcut. Bıraz arastırma yapıp bılgı sahıbı olabılırsınız. Saglıklı balıklar dılerım.

Sent from my Blacberry

9. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Akkvaryum alacaksanızda, ıkıncı el buyuk bır tankı, akvaryumcudan alacagınız fıyatın belkıde 4 te 1 fıyatına sahıbınden'de bulabılırsınız.

Ornegın 3 yıl kullandıgım 100x50x50 ebatlarındakı tankımı 40 lıra gıbı komık bır rakama almıstım. Hala kullanmaktayım. Fıkır olsun dıye yazmak ıstedım. Sıfır tank ta tercıh edebılırsınız tabı kı. Ayrıca alacagınız ıkıncı el tankta hasat bır durumda olabılır. Camlarda cızıkler, sılıkonlarda atmalar da olabılır. Ama ıyı gozlem ve yerınde tespıtle uygun maalıyetlı tanka sahıp olabılecegınızı unutmayın.

Sent from my Blacberry

10. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

120 50 60 ölçülerinde mobilyalı akvaryuma 350 tl diyorlar fiyatı nasıl sizce arkadaşlar

Sayfayı Paylaş