1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

henry kurulumu burada paylaşır mı dersiniz?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde inifnity tarafından 19 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. inifnity

  inifnity

  Mesajlar:
  1.031
  İsim:
  ismail işçi
  4 KATLI AKVARYUMUN YERDEN YÜKSEKLİĞİ 13 METRE
  İngiliz Daily Mail Gazetesi'nin haberine göre, 34 yaşındaki yıldız futbolcu Henry içinde yaklaşık 300 balığın yaşayacağı dev akvaryumu yaptırma konusunda kesin kararını verdi. Buna göre akvaryum 4 katlı olacak. Yerden yüksekliği 13 metre genişliği ise 4.5 metre olması planlanan akvaryumun maliyeti ise dikkat çekiyor.

  AKVARYUMUN MALİYETİ 700 BİN TL
  Dolması için 21 ton suyun kullanılacağı akvaryumun Thierry Henry'e toplam maliyetinin ise 400 bin dolar yani yaklaşık 700 bin TL olması bekleniyor. Akvaryumun sadece yıllık bakımının Fransız futbolcuya maliyeti ise 20 bin dolar yaklaşık 35 bin TL olacak. Henry 300 balığın yemi için sadede yılda 4 bin dolar yani yaklaşık 7 bin TL harcayacak.

  EVİNİN TOPLAM MALİYETİ İSE 17 MİLYON TL
  Thierry Henry, Londra'daki evini sadece akvaryum yaparak değiştirmeyecek. Fransız yıldız üzerinde güneş panelleri bulunacak ve güneş enerjisiyle elektriğini sağlayacak evin çatısına ise botanik bahçe yaptıracak. İçinde büyük spor salonlarının, salonların, okuma, dinlenme ve oyun odalarının bulunacağı yeni evin toplam maliyeti ise dudak uçuklatan cinsten; 9.5 milyon dolar yani yaklaşık 17 milyon TL.

  HENRY ÇILGINLIK KONUSUNDA YALNIZ DEĞİL
  Bu arada İngiliz medyasına göre, Henry akvaryum çılgınlığında başı çeken yıldız isimlerden değil. Ünlü İngiliz futbolcular David Beckham, Joe Hart ve Micah Richards da benzer akvaryumlarıyla biliniyorlar.

  IRELAND, KÖPEKBALIKLARI İÇİN AKVARYUM YAPTIRACAK
  Bu arada Aston Villa'da oynayan İrlandalı oyuncu Stephen Ireland'ın da köpekbalıkları için evinin mutfağında bir akvaryum inşa ettirmeye hazırlandığı bildirildi.
   

Sayfayı Paylaş