1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hep Akvaryumda Olmaz Birazda bahçeye geçelim.

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde methapor tarafından 15 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Arkadaşlar hep akvaryumdan bahsediyoz şimdi bahçeden bahsedelim dedim,Bu bizim evin bahçesi biraz ektik bu sene 2 kere ekmiştik çok güzel oluyor, sabah çıkıyon kendi domatesini,biberini,salatalığını marulu toplayıp.Kahvaltı yapıyorum çok hoş oluyor bahçesi olan herkeze tavsiye ediyorum,kumum kötü vb. bahanelerde bulunmayın toprağı sadece gübrelerseniz 10 senede kendine gelir başka yerlerde aksini yazabilir fakat kendim yaptım yapmadımda ananem çiftçiydi tarlalar vardı onun sayesinde geliştim toprağı güzel yapabilmek için ilaca hiç gerek yok ilaç kullanma tavsiye etmiyorum.Çözümü ise malzemeler su,gübre,toprak(evdeki veya bahçedeki kötü toprak)Kum.Toprağa kum ve gübre attıktan sonra ilkbahar veya sonbaharda sanki bitki varmış gibi suluyoruz ve toprak kendiliğinden düzelir düzelmezze yapçak bişey yok derim.Esas sırrı bitkiler çiçek açtıktan sonra sulama yapmamaktayız budur meyve verene kadar yani koparıp yiyene kadar sulamıyoruz bizim bahçedeki bitkiler:Biber,domates,salatalık,maydonoz.dereotu resimleri aşağı ekliyorum eski ve yeni halini:Üstteki eski hali en sondaki salatalık

METİN SUVAR bunu beğendi.
  2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: Hep Akvaryumda Olmaz Birazda bahçeye geçelim.

Hep akvaryumdan bahsetmemiz normal burası adı üstünde Akvaryumportalı;)

METİN SUVAR bunu beğendi.
  3. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

İşte bu süperdi Haktan:D Ama günlük hayattanda kesitler paylaştığımız oluyor tabiki

4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Güzel bir görüntü paylaşım için teşekkürler.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Hep bahçeli müstakil bir evim olsun istemişimdir.Ama olmadı işte ne yapalım nasip.

6. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Olcay abi,bahçeye bakım için zaman ayıramadığın zaman rahatsız oluyosun.Mesela bizim bahçemiz de meyve ağaçları var ama 3 günde bir mutlaka sulanması lazım.Babam sağolsun uğraşıyor ama ben zaman ayıramıyorum.

7. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Evet,çok bakım istiyor fakat çokta hoş görüntü oluyor.
    Örn:Sabah kalkıyon bahçeye çıkıyon hafif suluyosun sonra hazırlıyon kahvaltıyı bahçeye oh oh müthiş oluyor.Domates kokusu menekşenin,güllerin,çimenlerin kokusu müthiş hatta kahvaltı yaparken keyiften uyuduğum oldu:F

8. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Genel olarak artık mesajları sadece takip etmekteyim, cevap veremiyorum. Ama bu konuyu görünce cevap vermeden olmaz diye düşündüm. Bizimde evimizde yaklaşım 300 metre kare bir bahçe var. Ben genel olarak ilgilenmeyi sevmem ama ailem genellikle ilgileniyor, dediğiniz gibi domatesler, biberler, salatalıklar, vişne, kiraz, kayısı, nar, ceviz, güller ve yüzlerce çiçek türü. Bunların hepsi ile ilgileniyoruz. Bahçe işi kolaydır aslında ve zevklidir ama alt yapısı sağlam olursa. Bahçemizde 1 adet vana vardır. O vana açılır açılmaz tüm çiçekler, güller, ağaçlar sulanır. Bitkinin isteğine göre bazı yerlerde su ayarlanabiliyor miktarları. Gübrelemekte kolaydır. Küçükte olsa bir çapa makinamızda var. İlaçlamasıda o kadar sorun olmuyor. Ama getirisi götürüsünden az. Su parası bahçe sulama olsa bile tonu 1.35 krs çok fazla su gidiyor. Sonuçta alınan ürün bunu karşılamaya yetmiyor. Ama yediğiniz en güzel meyveler, sebzeler bahçedekilerdir.

9. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Doğuş zaten hobi olarak yapılan her iş öyle değil mi? Her birimiz bir şekilde bir hobinin peşindeyiz. Kimimiz balık, kimimiz köpek, kimimiz de bahçe hobisinden ürünler elde ediyorlar. Ancak dediğin gibi hobiciliğin doğasına aykırı demek ki kimsenin ( hobiyi ticarete dönüştürecek yatırımı yapmayanlar ki onlarda hobici olmaktan çıkıp birer canavara dönüşüyorlar zaten.) yüzü maddi açıdan gülmüyor. Zaten temelinde de cebi değil ruhu beslemek yok mudur? O yüzden geleceğin de gideceğin de hesabını yapan insalar bir bir yaptıkları hobiyi terk ediyorlar. Bizler bile o hesapları yapsak soğuruz bu işten. Biraz takıntısız olmak gerekir. Herşey boş kendin coş. :)

Sevgiler, Saygılar.

methapor, LostRua ve METİN SUVAR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş