1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hepsinin boyutları farklı

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde Toprak Akalın tarafından 2 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Geçen yılın sömestir tatilinde üç tane cüce vatoz alıp gelmiştim. Şu ana kadar erkek en büyük, 7-8 cm. Bir boy küçüğü (sanırım dişi) 6 cm, en küçüğü ise 5 cm. Hepsini aynı boyda almıştım. Bu baskınlıkla ilgili bir şey mi yoksa başka sebepleri var mıdır?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Cevap: Hepsinin boyutları farklı

Toprak cüce vatosların erkeği bıyıklı ,boynuzlu ve ince uzun olur demeki öbürleri dişi kısa ve daha şişmanmı erkeğe göre?

3. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Daha kısalar ve bıyıkları yok. Şişmanlıklarına dikkat etmedim ama sanırım şansıma bir erkek iki dişi çıktı. Ayrıca yem tavsiye ederseniz sevinirim. Menüyü biraz genişletmek istiyorum.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Bunlara vereceğin yem hemen aşağı düşmeli yukarı ender gelirler çekingen tür ve birde beslenmeleri otçul ağırlıklı...

5. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Önceki akvaryumumda hiç çekingen falan değildi, yemi gördümü ortalığın altını üstüne getirirdi ama bu akvaryumda biraz tırstı, muhtemelen bir haftaya düzelir. Jbl novotab yiyor genelde, şu an akvaryumda salatalık var ona üşüştüler.

Sayfayı Paylaş