1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Her Hafta balık ölümü oluyor sebebini bilmiyorum

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Ankaraguclu tarafından 5 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Cevap: Her Hafta balık ölümü oluyor sebebini bilmiyorum

Abi albino ve tetra dediğinizi anlamadım resim varsa sana zahmet bir paylaşım yapabilirmisin?

2. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Miraç google a a yaz bakalım albino tetra diye. Sonrada görsellere tıkla. Bakalım ne çıkacak...

3. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Hakan abi öyle baktımda neon balığı çıkıyor saat:gif

4. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Peki o zaman ben iki çeşit ekleyim.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 22 Mayıs 2015
  5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

:) abi yakışıklı değl bunlar bana yakışıklı lazım :D

6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Yardımcı olduğun için teşekkürler Hakan abi. Abi bu arada ben Balast aldım Ama elektrikçiye sordum ben bunun bağlantısını bilmem diyor bende dedim sizi okutan hocanın... :)

7. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale

ahh ahhh...:por:

8. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Hakan Abine teşekkür etmelisin bence. Neyi var Tetraların gayet yakışıklı balıklar bunların renkli olanlarıda var. İnternete yaz Tetra çeşitleri diye arat bak bir sürü Tetra var görselleri incele seveceksin.

9. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Yav yok böyle birşey arkadaş ya offfffffff herşeyi yaptım yine 2 ölü :s bu nedir abi ya vallaha billaha kaldırıp atasım geliyor ya offff

10. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Abiler canınızı yiyim bi ilaç bir yapacak birşey deyin bana herşeyi yaptım ne eksik ölsün ben ölmesn demiyorum ama kendi vadesi ile ölsün ya:(

11. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

Miraç yardım istiyorsan önce sakin ol.
    Arkasından, son yazışmalardan beri neler yaptın? Biraz açıklayıcı bilgi ver. 2-3 gün geçti.
    Tüm sistemi gösterecek birkaç fotoğraf ta koyarsan hızlıca yardım alırsın. Burası Portal. Gerçekten bilgili birsürü yardımsever dolu.
    Sonra ne tadavisi yaptığın belli değil, beyaz benek (ısı arttırıp, döktüğün ilaçtan anladığım kadarıyla) le mi uğraşıyorsun başka birşey mi anlayamıyoruz.

12. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Abi dediğin gibi su değişimini yaptım hergün 6 lt çekip 6 lt ekledim. Resim Ekleyip ne olacak ki aynı görüntü duruyor değişimi yok

13. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

Değişik açılardan çek koy sen yorumlasın ustalar ki çare bulalım soruna. Hiç bişey yapmayıp dua edelim o zaman.

14. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Bunlarda Kullandığım Yem & İlaç Ortadakini kullanıyorum genelde haftada 1 kerede diğerini kullanıyorum çöpçü be neonlar için:

15. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Miraç, şu son fotoğrafta gne kambur bir plati var.
    1- O ve onun dışında başka hasta balık varsa çıkar ve bir karantina akvaryumu yap kendine, kovadan şişeden.. Sağlıklı olanlar kalsın akvaryumda
    2- Şu akvaryuma bir an önce bir tane bol gözenekli kaya koy. Bizim canlı kaya muhabbeti.
    3- kayadan sonra bir miktar bakerti kültürü koy.
    4- bir miktar bitki al ve ek.
    5- herhangi bir değişiklik yapmadan önce bize sor.

Toplamda harcayacağın para; bakteri kültürü bilmiyorum kaç lira ama 10 lira filandır, kaya için temiz bir tane bul çok büyük olmasın senin akvaryuma iki avuç içi kadar yeterli. Avuç içi kadar. Avuç kadar değil. fazla büyük olursa ph sorunu yaşarsın. Ve mermerdi, balık şeklindeydi, merdiven şeklindeydi, bunlara kanma kesinlikle. git ve her tarafı delik deşik bol gözeenkli bir kaya bul. Lav kayqası da olmasın turuncu renkli. Buna ilave olarak bir parça bitki ve mümkün olursa bir parça mangrow kökü/hindistan cevizi o ph'ı dengeleyecek. Senin sorunun bana göre bakterilerin yerleşememesi/yaşayamaması ve belli belirsiz bir hastalığın çabucak yayılarak balıkları telef etmesi. Onların sağlıklı yaşaması sadece suyun temiz olmasıyla veya verdiğin yemle ilgili değil. metilen mavisi kullanmayı da kesmeni tavsiye edeceğim. Açıkçası neden benim söylediklerimin hiç birini yapmıyorsun ve ben neden hala ısrarla sana bişeyler yaptırmaya çalışıyorum hiç anlamış değilim.
    Aynı zamanda ışıklandırmayı da gündüz yak, gece kapat. Doğayı taklit et. Balıkalrın da doğasını taklit et. Bu balıklar nerede yaşıyor, nasıl bir ortamda kaç derece suda, sert suda mı yumuşak suda mı, o suda kaya var mı, ağaç var mı, akıntı var mı vs..vs.. aklına ne geliyorsa hepsini taklit et.

6- arka fon yap artık; balıklar için. kendin için değil.

bir iki tane bitkili akvaryum fotoğrafına bak ve kendine ilham al. onları taklit et. Yoksa hakikaten kaldırıp atıcaksın akvaryumu.

Bitkisiz, arka fonsuz, ışıklandırmasız, bakterisiz, simsiyah kumları olan stres kaynağı bir akvaryumun var biliyorsun değil mi? balıklar başka neden ölüyor olabilir? senin fark etmediğin ama ölmüş bir canlı veya sürekli hastalık yanan başka bir canlı daha olabilir mi ?

16. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

Burak haklı Miraç,
    Daha önce de söylediğimiz gibi bakteri oluşumu olmadığı için döngü oluşmuyor.
    Önerilerine aynen katılıyorum.

17. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Burak abi baştan sona kadar haklısın.o gördüğün platiler öldü abi 2side ışığım şuanda yapılıyor elektrik bağlantısını kurduruyorum.Bitkiyi hemen koyacağım ışık bi olsun daha önceden bitki koyduğum ama bu bitkinin ışık ile yaşamadığını bilmiyordum öldüler.Abi geçen alışveriş merkezlerini gezdim tozdum büyük bir hindistan cevizi bulamadım hep ufak ufak var.Arka fon olarakda şu kağıttan satıyorlar ondanmı alayım straformu bu denilenlerin hepsini yarın yapacağım.

18. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Benimde bir önerim olacak, sen bakteri kültürünü boşver, git bir adet kiremit al yıka ve koy akvaryuma. Büyüklüğünü kırarak ayarlarsın bakalım ne olacak bir izleyelim... Bakteri kültürüne gerek kalmayacaktır. Bakteriler için gözenekli kayaç dediğin kiremittir kardeşim. dans:

19. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Bence kaynakları bir araştırın, filtrem de kiremit kırığı kullanmaktayım, mutluyum, huzurluyum. Bakteriler substratta yatacak diye o kadar para vermeme gerek kalmıyor. İnşaattan 1-2 adet rica ediyorum.

20. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

Denenebilir.
    Mantıklı

Sayfayı Paylaş