1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Herkes için uygun canlı ve Ekipmanlar / Finito

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde suret tarafından 9 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Bazı özel, kişisel nedenlerden dolayı hobiye veda etmek zorundayım.

İlan için arayabilir, mesaj atabilir, çağrı bırakabilirsiniz.
    Bur ak : 0543---7 8 9, 9 3, 2 9.

Beylikdüzü tarafından elden teslim edilebilir veya kararlaştırabileceğimiz herhangi ortak bir yerde buluşulabilir.

Ekipmanların hepsinin garantisi vardır, 7 ay kadar önce teleskop akvaryumdan alınmışlardır..

BALIKLAR :
    1 Adet Yellow Fin Naso Tang - L boy, Ay Kuyruk. 19-20 cm kadardır. (Sadece Nori yosunu ve kıvırcık salata yiyor)

(250 TL)
    1 Adet Sailfin Tang - ML boy 16-17 cm. (160 TL)
    1 Adet Red Sea Desjardin Tang - L boy 16-17 cm uzunluk, bir o kadar da yükseklik, biraz şişman. (160 TL)
    1 Adet Yellow Tang - M boy - 8-9 cm. (150 TL)
    1 Adet Powder Blue Tang - L boy - 15-16 cm. (160 TL)

Tang türlerini yaklaşık olarak aldığım fiyata satıyorum. Daha küçüktüler, oldukça büyüdüler.

1 Adet Alg Eater Goby - L boy - 11-12 cm. - (60 TL)
    1 Adet Hi Fin Red Banded Goby - SM boy 7-8 cm (50 TL)
    1 Adet Fire Goby - L boy - 10 cm kadar (60 TL)
    1 Adet Bicolor Blenny - 10 cm kadar (60 TL)
    2 Adet Cleaner Shirmp, karides - L boy - 10-11 cm kadar. Antenleri ortalama 12-13 cm kadar (İkisi 80 TL)
    1 Adet Mandarin - S boy - 7-8 cm. (60 TL)

Naso hariç tüm balıklar kuru yem almaktadır. Her türlü yemi yiyorlar. Hemen hemen hepsi yaklaşık 6 aydır bendedir.

MERCANLAR :

(Bütün hepsi fotoğraflarda görünenlerdir)

9 Kafa Mavi-Kırmızı Mushroom. Bir tanesi Ricordea türü.. En büyüğü tam açtığında 7-8 cm. (80 TL)
    13-15 kafa Zoa. küçükler. toplam kapladığı alan 4-5 cm. (30 TL)
    1 adet - İkiye bölümek üzere olan irice bir tüp kurdu. (90 TL)
    1 adet - Türünü bilmiyorum kahve-yeşil plate, tam açtığında 14-15 cm. (80 TL)
    2,5 :) Kafa octopus coral, 3. kafa çıkmak üzere. tam açtığında 17-18 cm. (80 TL)
    1 adet leather coral, tam açtığında 7-8 cm (60 TL)
    17-18 kök xenia (170 TL)
    20 cm'lik kaya üzerinde 10 kafa kadar glove polip.(20 TL) (Bunu 100 liraya almıştım)
    1 Adet turuncu, fosforlu tüp anemon, kollarını tam açtığında 20-25 cm'e kadar uzuyor. (90 TL)
    1 Adet domates anemon. (30 TL)

1 adet coraline alg kaplı turbo snail (20 TL), 2 adet aynı boyda iri snail (20 TL), 2-3 tane hermit, conch...(20

TL)
    1 adet siyah deniz kestanesi. kısa kollu, iğnelerin gövdeye birleştiği yerleri beyaz yuvarlak içinde gibi

olanlardan. Saklandığı için net bir fotoğrafını çekemedim, 8-9 cm kadar.(60 TL)
    1 adet kahverengi siyah, tombulca bir deniz kestanesi daha. (60 TL)
    1 adet turuncu deniz yıldızı, 6-7 cm (20 TL)
    1 adet ahtapot deniz yıldızı, 25-26 cm kadar oldukça uzun kolları var.(80 TL)

Sanıyorum 22-23 kilo kadar canlı kaya var, yarısı colarine alg kaplı, mor renkte. Kum olarak 20 kilo ince mercan

kumu kullandım. Canlı kayaların üzerinde, içinde, kenarında sıçrayan çeşitli polip'ler, xenia'lar, yıldızlar var..

Akvaryumda gezinen pek çok sayıda ve türde pod, gammarus, artemia, tüp kurtları, tombul yıldızlar var... (Hepsi

100 TL)

AKVARYUM :

120x50x60 Bombeli cam, ön ve yan camlar yekparedir. Üstten sump'lu, 5 bölmeli. Kendi sump motoru var. Bu sump

sağlam durumdadır. İsteğe bağlı iptal edilebiliyor. Akvaryumun sol altı dolabında bir sump daha kurdum. Alttaki

sump 50x45x35 ölçülerinde iki gözlüdür. 50 yükseklik, 45 genişlik, 35 derinlik. Akvaryumun taban kısmı üretici

firma tarafından güvenliği arttırmak amaçlı olarak kare kare kümelenmiş plastik bir koruyucu ile

sağlanlaştırılmıştır. Akvaryumun içinde değildir, dışında ve altında, tabanındadır bu koruyucu kaplama. Üstte, ön

ve arka kısımlarda olmak üzere iki tane açılır kapanır kapağı vardır. Bu ikisinin ortasında armatür var. 3 adet 39

watt t5 takılı. Lambaları ortalama bir ay kadar önce değiştirerek orjinal Red Sea 2 adet mavi 1 adet beyaz taktım.

Ayrıca sıfır 2 adet daha red sea flo vardır, yedek olarak duruyor. Üst kapağın sağ tarafında fiş takmak için üç

tane priz, aydınlatma ve aydınlatmanın sigortası var. Komple beyaz renktedir. Dolabı beyaz-gri arası bir renktedir.

Dolabın durumu pek iyi değil, modifiye ettim, arkasından sump için bir delik açtım, su aktığı için kabaran bazı

yerleri oldu, kapakların durumu çalışır vaziyette ama tabii ki sıfır kadar temiz ve sağlam değildir. Oldukça sağlam

bir overflow box takılıdır.

Sump içinde 1 adet Eheim 1101 (230 TL) kafa motoru ve 1 adet Aqua Medic Turboflotor 1000 Blue Protein Skimmer (400

TL) var.
    Dalga motoru Sobo WP-200MA'dır. Üst sump motorunu overflow'da kullandığım için yerinden çıkarmadım, sunsun

markadır, her ikisinin de üzeri kısmen coraline alg kaplıdır.

Akvaryumu 750 liraya aldım, 300 liraya satıyorum
    DİĞER

Osmos cihazı, 6 ay önce ***** firmasından alınmıştır, dolayısıyla filtre malzemelerinin tamamının değişme vakti

geldi. (100 TL) Reverse osmos cihazı 250 liraya alındı. 15 Metreye yakın hortumu ve bağlantı aparatları da var.

********** Kh Blend, ********** ionic balancer, trace elements az kaldılar. (Ücretsiz)
    ****** Saltmix 23,5 kilo sarı olan kutudan. bu hafta içinde aldım sanırım 1 kg. kadar kullanmışımdır. Yanında

****** colorx olan katkı.(155 lira satış fiyatı var, 125 TL)
    Sera feed a plus otomatik yem makinası, 1 kere kullandım, 2-3 haftalık makina - (120 TL)
    jbl marka kh, ph, gh, nitrit testleri, yarısına kadar dolular bazıları biraz daha fazla. (Ücretsiz)
    şu plastik tuz ölçerlerden... 20 liraya almıştım. (Ücretsiz)
    tatlı-tuzlu su için hiç açılmamış akvaryum su düzenleyicileri, sera aqutan, florena, nitrivec. (Ücretsiz)
    Seachem prime - az kaldı (Ücretsiz)

Kaya maşası, küçük büyük kepçeler, seramik kaya parçaları, pilli hava motoru, hortumları taşı vs gerekli gereksiz

ıvır zıvırlar.. iki tane farklı marka ve model dip çekimi aparatları.. Süngerler, elyaflar.. Ekstra bir tane daha

80 cm'lik aydınlatmalı, sıfır ayarında yerli malı akvaryum. (Bir kamyon malzeme ücretsiz)

FİYATLAR

Canlıların, ekipmanın hepsinin fiyatını zaten biliyorsunuz, ikinci el ve hobici mantığıyla piyasa fiyatından daha

ucuza vereceğim. Komple sistemi sattığım için takas yapmayacağım. Tek tek olursa fiyatlarda pazarlık elbette

sünnettir. biz hobiciler olarak alırken yaparız zaten pazarlığımızı, satarken bir pazarlık daha. Bedavaya getirmeye

çalışmayın lütfen. İndirimi de makul ayarlarda yapalım.

Bana maliyeti 5000 lirayı buldu, daha uygun fiyata komple veya isteyenlere parça parça da satabilirim.

Akvaryum boş olarak maliyeti 750 liradır, garantisi devam ediyor.

Goby'leri 60 ile 90 lira arasında aldım.
    Mercanlar, polip kayası 100 liraya, tüm kurdu 60 liraya, tüp anemon 95 liraya, domates 30 liraya, kayaların kilosu

7-8-9 liraya mal oldu.
    Overflow box'ı 100 liraya aldım. 80 Lira olur..

siz zaten fiyatları biliyorsunuz. Ben ne cimriyim ne açıkgöz biriyim. Orta karar hobici işi dostane fiyatlara satılıktır.

2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Cevap: Herkes için uygun canlı ve Ekipmanlar / Finito

3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Hani bozmayacaktın tankını? Hani devam ediyordun? :smiley33: :(

Üzüldüm abi, hakkında hayırlısı olsun.

4. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Böyle bir tankı bozduğuna göre sebebin sağlamdır abi.Ben epeyi bir şeyler alırım aslında o balıklara içim gidiyor ama tutabileceğim yer yok daha kurmadığım içinsaat:gif

5. ikaros

ikaros

İsim:
    Fevzi Kurtalan

Burak bırakmana üzüldüm.
    Özel sebeplermi yoksa daha önce kızdığın çevredeki satıcılarmı bıktırdı seni.
    Bende beylikdüzün deyim bir yardımımız olacaksa elimden geleni yaparım.

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Burak abi hayırlısı olsun biz seni ne kadar caydırmaya çalışsak ta sen kararlısın. Allah gönlüne göre versin.

7. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Hayırlısı olsun diyelim burak. Vardır kendine göre sebeplerin, kurcalamaya gerek yok. Üzüldüğüm konu fırçalayacak çılgın, söz dinlemeyen hobici sayısı azalıyor :)
    Beğendiğimiz/ihtiyacımız olanı alır destek oluruz sürece.
    Sevgiler

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

8. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Hayırlı olsun Burak abi
    Olurmu Bülent abi Ben varım :) :D :heyo:

9. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Seni saymıyorum miraç, eşin benzerin bulunmaz kainatta bu konuda. :)

10. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Teşekkür ederim abi Sağolasın super:gif saygılar:gif

11. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

E hani kimse bişey almıyor :(

12. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Dalga motoru, test kitleri ile ilgili özel mesaj attım abi sana.

13. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Bicolor blenny, alg eater goby, turuncu deniz yıldızı, (canlıları yakalayabilirsen tabii:) 150 tl veririm.(pazarlık sünnet demiştin) :heyo:
    Mercanları cep ten net göremiyorum, benim tankı gördükleri için Teoman abi ve Temel' in önerecekleri mercanlar.

14. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Abi al hepsi senin olsun para pul istemem, muhabbetin yeter :)

Bu pazarlığa göre zaten sen kafadan 10 lira fazla söyledin ben de yazdığım fiyatın dışında .. ben biraz aşırı tez canlıyım sanırım. Akvaryumcuma söyledim gel akşam al ne var ne yoksa götür dedim tamam geliyorum dedi. Ondan arta kalanları daha doğrusu kurtarabildiklerimi Bülent abi sana hediye edeceğim.

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryumdaki mercanlar sende olanlardan zaten Bülent. Mandarin balığını alabilirsin, balık net görünmüyor ama tür olarak olabilir.

16. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Dragonet Mandarin
    Ejder balığı tırssss

17. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Bu hafta sonu Ankara yolu var gene, bugün veya yarın akvaryumu boşaltıyorum, isteyen gelsin, duyanlar duymayanlara söylesin :)

Şimdilik satılanlar :
    Tuz + overflow box + canlılar + katkılar

18. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Biraz hesabım kıt galiba Burak :)
    İçimden öyle gelmiş.
    Muhabbet herşeyin üstünde, o ayrı konu. Amaç zararsız işin içinden seni sıyırabilmek.
    Ben şimdi anlamadım. Sen akvaryumcuya toptan verdin mi tankı, yoksa adam gelip beğenip mi alacak. Bak mandarin de alınasıymış.

19. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Ooo mandarin süper, her türlü kuru yem, kurufasulye, patates, börek yiyor. Yani alırken öyle dediler, Ben baktım hiç bişey yemiyor, hiç bir şey yememesine rağmen 1 haftadır yaşıyor. Akvaryumcu gelmeden onu sakliyim mi napim?

Akvaryumcu balık+mercanları alıcak. Tabii ki ben gene zarar ediyorum bu işten, her zaman olduğu gibi. Kayalar, kum, akvaryum, lambalar, overflow box, osmos, katkılar vs. ne varsa elde kalıcak onları da dağıtıcam her halikarda...

20. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    O zaman sen fazla zarar etme, ben de mahsur kalmayayım :)
    Bicolor,alg eater,turuncu yıldız ve mandarine satılmıştır tabelası as. :heyo:

Sayfayı Paylaş