1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Herkese Gurami Balığı İle Merhaba. Ben Yeniyim.

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde accomplish81 tarafından 6 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. accomplish81

accomplish81

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Emir Kıvanç Başar
    Merhaba arkadaşlar. Ben balık bakmaya iki hafta önce, kız arkadaşımın hediye olarak aldığı, fanus ve içindeki iki Gurami ile başladım. Balıklardan biri ben evde değilken kendini fanusta dışarı atmış, böyle bir olay başıma bir daha gelmesin diye gittim, ufak bir akvaryum ve bir Gurami daha aldım. Bu iki kerataya (ellerinizden öperler) adam akıllı bakabilmek için, internet sitelerini araştırmaya başladım ve sizin sitenize denk geldim. Bir kaç saattir aralıksız her konuyu girip okuyorum, attığınız fotoğraflara bakıyorum ve gerçekten bu hobiye beni de asık etmeyi başardınız. Sanırım öğrenci olduğum için böyle buyuk bir akvaryumu karşılayabilir miyim? bilmiyorum. Ama, yavaş yavaş büyütmek istiyorum. Sizden isteğim pet shoplara fazla güvenemediğim için, bana bu akvaryumu daha güzel, daha sağlıklı balıklar için daha uygun hale nasıl getiririm? Yardim ederseniz çok sevinirim. Saygılar.

Not: Fotoğraftaki plastik bitkiyi çoktan çıkardım.

Ekli Dosyalar:

cirol, YIKIKTEMO, YMR_AY ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun hoş geldin. Öncelikle akvaryumdaki o kalın çakıl taşlarını atarak başlayabiliriz mesela. Akvaryumda filtre yok gibi görünüyor, hava taşı bağlanmış. Hava motoru alınmış artık, ister bir pipo filtre veya bence şelale filtre eklemek güzel olur. Akvaryuma kum olarak dere kumu alabilirsin, yahut ince mercan kırığı edinirsen daha güzel olur.

accomplish81 bunu beğendi.
  3. accomplish81

accomplish81

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Emir Kıvanç Başar
    Benim en çok merak ettiğim kum ve filitre konusuna cevap verdiniz çok teşekkürler

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldiniz balıklar güzel iyi günlerde besleyin,şelale veya ufak iç filtre eklenirse su dahada netleşir...:)

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Mrb Hoşgeldiniz;

Size daha iyi hitap edebilmemiz için profil bilgilerinizi eksiksiz güncellerseniz seviniriz.:)

accomplish81 ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  6. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Merhaba, hoş geldiniz.

7. Candan001

Candan001

İsim:
    Egemen Candan
    Pet shoplar da küçük akvaryumlar için küçük motor satılıyor onlardan alırsan iyi olur fakat sünger motorlarda var onlarda işini görür.Kuma gelince siyah kum kullanırsanız daha iyi olur balıklar hem kendini belli eder hemde akvaryuma estetiklik katar,mercan kırığı da kullanılabilir.

8. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Hoşgeldiniz ; minik şirin bir akvaryum olmuş. Yıllar önce japon lepistes moly karmasından sonra benimde yıllarca beslediğim türdür guromi. Kendilerine has fizik yapıları renkleri ve karakteristik özellikleri vardır.

9. accomplish81

accomplish81

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Emir Kıvanç Başar
    Guramiler birbirleriyle kavga eder mi?

Sayfayı Paylaş