1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Herkese Merhaba

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde KaderiniSev tarafından 4 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Herkese merhaba arkadaşlar 18 yasındayım Ankara da oturuyorum aslen Malatyalıyım bundan 3 sene önce amatör olarak balık besliyordum ara verdim şuan tekrar başladım bu zahmet gerektiren ve huzur veren işe 25x50 boyutunda bir akvaryumum var kaç litre alıyor hiç bilmiyorum :D öyle dolduruyorum işte :D lepistes moli ve melek besliyorum çöpçüler ve vatozlar da var her şeyi yeni yeni dizdim sizlerin tecrübelerinizi dinlemek ve uygulamak beni mutlu eder 2 gündür aranızdayım ve çok yardımsever insanlarsınız teşekkür ederim hepinize hayırlı günler. :)

Saruman ve veysel bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldin Murat kardeşim hayırlı paylaşımlar...

3. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Hoş geldin :) moli lepistes tamamda onların yanına sanki melek olmamış gibi yavru almanı engeller ayrıca o hacim meleğe biraz az gelebilir :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hoş geldin Murat, keyifli paylaşımlar. :)

5. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Hoş buldum arkadaşlar. Kadir vallahi çok sakin balıklar, bir ucundan bir ucuna salyangoz gibi gidiyorlar. Sağlıkları da iyi ama yavaş ve hantal hayvanlar galiba. Şimdi kaya koydum bitkide, büyür yakında inşallah yavru alabilirim. Kayaları 2 - 3 saat suda beklettim sonra kaynatıp tuzlu suda beklettim sonra yıkadıktan sonra akvaryuma koydum, güzel bir görüntü verdi. :D

Ekli Dosyalar:

Kadir16 ve veysel bunu beğendi.
  6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Hoş geldin Murat Kardeşim. :)
    Akvaryumuna koymuş olduğun taşlardan sol tarafta kırmızı renkte olanı iş görür, diğerlerini çıkart. Sol taraftaki volkanik taşlara benziyor o kalsın, beyazların ikisini de çıkart kardeşim. ;)

7. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    O 2 taş ne gibi sorunlar yaratabilir, balıklara zararı olur mu yoksa çirkinmi durur diyorsun?

8. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Beyazların balıklara zararı olabilir suyu çok sertleştirir.

9. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Portala hoş geldin.Hayırlı paylaşımlar.Acaba akvaryumun tam ölçüsünü verebilirmisin.Uzunluk-derinlik-yükseklik.

10. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Hoş buldum kardeşim, uzunluğu 52 cm, genişliği 25 cm, derinliği 27 cm. Aslında 35 yükseklik var, ben 27 santimini doldurdum.

11. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Bu akvaryumda gördüğüm tek bitki Anubias var, başka bitki göremedim. O da istediği kadar büyüsün yavrulara bir saklanma alanı oluşturmaz. Melekler normalde sakin durur ama, ortama alışınca yemlemede bile hızlarına şaşırırsın. :) Şuan bende de 12 melek, 9 neon tetra, 8 de pembe zebra var. Sık bitkili akvaryum olduğu halde melekleri koymadan önce bulanan kiraz karideslerden eser yok, adet olarak da 50 taneyi aşkındı, :) dekor hoş olmuş.

KaderiniSev bunu beğendi.
  12. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    2 moli 1 lepistesin karnı acayip şiş, siyahlaştı arkaları. Yavruladı yavrulayacak, ne yapacağım? Bilemiyorum. :D

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    O kadar yakınsa ebe çağıracaksın...:D:D:D

KaderiniSev, Ankaraguclu, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    :D:D

Alparslan bunu beğendi.
  15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Murat rafya yap, akvaryumdan baya uzun tutup bıçakla çek yavrular aralarında saklansınlar.
    c6txh.jpg

Alparslan bunu beğendi.
  16. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Hoş geldin kaderinisev :) burada aradığını fazlasıyla bulursun, sıcak bir yer dediklerini yapmanı tavsiye ederim.

LG-E975 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Hoş buldum Halit abi, tamam Veysel abi rafyayı taşın altına tuttururum. Yavrulayınca, yavru gördükçe fanus var bende. Daha önce 4 tane öbür lepistesten yavru almıştım onlar var, onların yanına alırım. :D

veysel bunu beğendi.
  18. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Murat Bey hoş geldiniz. Akvaryumunuz içerisinde yavruların saklanacakları mekanlar yok, Zaten küçük olan hacmini taşlarla, küp ile hepten küçültmüşsünüz. Miraç'ın dediği gibi taşları ve küpü çıkartarak bakımı kolay bitkiler dikmenizi tavsiye ederim. Ayrıca canlı doğuranlar dan yavru almak istiyorsanız, kesinlikle melek balıklarını çıkartmalısınız. Ne kadar sık bitki dikerseniz dikin, içerisini tamamen rafya ile doldurun, melekler bir yolunu bulup yavruları yerler. Ayrıca melek balıkları için en az yükseklik 50 santim olmalıdır. Bitkiniz Anubias, bu bitkilerin gövdeleri toprak altında kalırsa zamanla çürür. Misina yardımı ile delikli kayaya sabitleyin. İlerleyen zamanla ve buradaki dostların katkıları ile çok güzel bir akvaryuma sahip olacağınıza emin olabilirsiniz. Kolay gelsin.

Kadir16 bunu beğendi.
  19. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Hoş buldum teşekkür ederim melekleri cıkartırım taslarıda yaparımda yanlız anubiasın L seklinde kökü var ve o kökü ben vazonun içine koydum az bi kısmı dısarda o sorun yaratırmı cıkmıor kök salmıs vazonun içine.

20. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Anladığım kadarı ile siz rizom denilen gövde kısmını vazonun içine sokmuşsunuz. Yapraklar rizom üzerinden çıkar. Eğer yeni yaprak çıkmasına izin vermiyorsa, bir şekilde çıkartmalısınız. Rizom denilen gövdeye zarar vermeden kökleri kısaltabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş