1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

herkeze selamlar

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde mertim tarafından 13 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. mertim

mertim

İsim:
    LEVENT ERDOĞAN
    merhaba arkadaşlar, ismim levent foruma bugün az önce üye oldum. inşallah güzel iyi paylaşımlarda bulunur bilmediğim herşeyi hep beraber paylaşır öğreniriz. benim tropheus 2+7 koloniden oluşan moori moliro cinsi genç daha yeni yeni ağızlarına yumurta alan balıklarım mevcut. herkeze teşerkür ederim hayırlı günler.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: herkeze selamlar

Aramıza hoş geldiniz Levent Bey,
    Umarım Forumumuzdan en iyi şekilde istifade eder zevk alırsınız aramızda bulunmaktan.

Maşallah çok güzel görünüyor balıklar ama biraz yansıma biraz balıkların hareketliliği ve sanırım birazda fotoğraf makinasının azizliği resimler bulanık çıkmış. Kullandığınız ekipman ve akvaryum ölçüleri ile ilgili bilgileride paylaşırsanız seviniriz. Sağlık ve mutlu balıklar ve yavrularınız olması dileğim ile;

Bir kaç gözüme çarpan husus oldu,

Kaya dekorunu biraz daha arttırabilirsiniz.
    Arkafon çok karmaşık göstermiş akvaryunuzu Mavi veya siyah fon veya daha çok derinlik katacak görsellerden bir fon tercih edebilirsiniz. ( Bunlar sadece tavsiye )

Üstadlar bizim göremediklerimizi görecek ve yorumlarını yapacaklardır.

Tekrar hoş geldiniz.

Saygılarımla;

3. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Levenet bey, aramıza hoşgeldiniz.Evet Bekir arkadaşımında dediği gibi balıklarınız sağlıklı görünüyorlar,ancak müsaadenizle bir sorum olacak,gördüğüm kadarıyla akvaryumunuz tam pencere kenarında ve muhtemelen gün boyu ışık alıyordur,bu durum akvaryumunuzda yosun oluşumuna sebebiyet vermiyor mu? Saygılar

4. mertim

mertim

İsim:
    LEVENT ERDOĞAN

hemşerim bekir kardeşim çok teşekkür ederim bende ankara mamaklıyım fakat bursada ikametgam ediyorum. akvaryum cam kenarında olduğundan ne yaparsam yapayım camdan yansıma yaptı. 5mps kamera ile çekildi. öncelikle akvaryum ölçülerimi vereyim. 105*60*50, kum ise 0 ve 1 numara mercan kırığı ve karbonatlı kum. tam ortada delikli duran lav kayası,yanındaki kırmızı mercan kırığı ve köşelerde duranlarda düz beyaz kaya kırıkları ve simli parlayan izmirden gelen kaya kırıkları. bitkilerim ise anıbıas ve amazon ilede süslemek istedim. kaya dekorum ise çok aşırı fazla idi balıkların gezinme ve çiftleşmesinde vede daha kolay meydanda olsunlar görülsünler diye kayaları bir gece sabahladım ve iç dekoru değiştirdim. aşağıdaki fotolarda eski hali ile akvaryumum. arka fonu ise evet düşünmüyor değilim.

teşekkür ederim. saygı ve sevgilerim ile

5. mertim

mertim

İsim:
    LEVENT ERDOĞAN

hoş bulduk teşekkür ederim.

çok aşırı değil ama yinede biraz olsun yapıyor onuda mıknatıs ile suyu temizleyerek hallediyorum.

saygılar ve sevgiler

6. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Akşam Çekerseniz fotoğrafları akvaryumun ışıklandırması açık bir şekilde daha net ve yansıma olmadan alırsınız. Kaya dekoru yansımadan ötürü yanıltıcı oldu o zaman. Kum tercihiniz yerinde. En kısa sürede arka fonuda oturtursanız gayet hoş olur. Yumurtalı dişileriniz inşallah sağlıklı yavrular verir.

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Hoşgeldiniz Levent Bey;

Aramızda tropheus besleyenlerin sayısı artması çok güzel.Balıkların formlarında iyi bakıldıkları belli oluyor.maşAllah :nazar:Akvaryum hakkında arkadaşlar gerekenleri yazmış şuan akvaryumda en çok arka fon'u değiştirmeniz gerekiyor nedeni ise çok karışık bir görüntü var ve derinlik ve dekor ön planda değil.Düz mavi fon güzel olur .Dekor konusunda çok karışık olmuş bence ve bu şekilde şu hacmi azalmış.Bunun yerine yuvarlak hatlı taşlar'dan iki ayrı bölge yapıp orta kısmı boş bırakmanız daha sağlıklı olur.Nedeni ise birbirine yakın dekorlar'da bu ve buna benzer türler'de akvaryum içindeki baskın balık tüm bölgeyi sahiplenir .Bunun sonuçda diğer balıklar istediği gibi hareket edemez ve ağzında yumurta olan dişiler yumurta tutmakta zorlanırlar.Sağlıklı ve bol yavrular almanız dileğiyle.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Aramıza hoşgeldiniz Levent bey.Keyifli paylaşımlar dilerim.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hoşgeldiniz Levet Bey,

Tropheusları severim. İnşallah üretim görüntülerinizi görmek nasip olur ve sağlıklı yetişirler.

10. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Hoşgeldiniz Levent Bey,

Keyifli ve bol paylaşımlı forumlar dilerim :)

11. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez

Hoşgeldiniz Levent Bey, gayet güzel görünüyor sağlıklı balıklar.

12. mertim

mertim

İsim:
    LEVENT ERDOĞAN

Herkeze çok teşekkür ederim. Evet benimde temennim bir an önce sağlıklı ve bol yavru almak çünkü epey ilgi ve alakadar oluyorum keretalarla. 5 çeşit çok özel yemler ile besliyorum(daınıchı,sera,tropical ve new lıfe spectrum markalar)

ismail bey, evet katılıyorum sizin dediklerinize fakat o zamanda akvaryum içi çok boş oluyor, Ben çok çeşitli dekorlar denedim en sonunda böyle bir şeye karar verdim. Bakalım şu yavruları alayım o zaman bir gece operasyonu ile sabahlayarak inşaallah doğru ve tam kararında dekor yapacağım. Bu konuda bana resimli dekor örnekleri gönderecek arkadaşları lütfen bekliyorum. Ve de arka fon.

Herkeze saygı ve sevgiler ile.

Sayfayı Paylaş