1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Heyt Maşallah :)

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde fth-94 tarafından 27 Şubat 2010 başlatılmıştır.

 1. fth-94

  fth-94

  Mesajlar:
  5.333
  Yer:
  Türkiye
  İsim:
  Fatih BAŞBAĞ
  [​IMG]

  İlanlara bakarken gördüğüm bir fotoyu sizlerle paylaşmak istedim.

  Arkadaş ''uzunluk 60 cm genişlik 22.50 cm yuksekli 28cm yaklaş 30-35 litre su alıyor yeni başlayanlar ve yavru buyutmek isteyenler için birebirdir... daha buyuk bir akvaryuma üzerini nakitle tamamlarım takas olur..'' diyor :)


  30-35 lt su alabiliyor diyor ve içerisine sayabildiğim kadarıyla 22 adet cichlid koymuş :) Boylarıda ufak tefek değil... montz:

  Bunun gibi adamları tutup boğasım geliyor. Biz neden 160 lt' de 12 tane balık besliyoruz ? montz: Allahım sen akıl fikir ver şu adamlara. Bilmedikleri için fakat bu kadarda olmazki montz:
   
 2. Muzikopat

  Muzikopat

  Mesajlar:
  2.629
  İsim:
  Hüseyin ÇELİK
  Heyt Maşallah :)

  Fatih valla resim ve senin yorumun harika. Özellikle ''tutup boğasım geliyor bu adamları '' demen kopardı beni valla kardeşim. :D

  Hiç güleceğim yoktu yaa.

  Ek olarak hiçbir yorum yapmayacağım. Resim herşeyi anlatıyor.
   
 3. Lake Tanganyika

  Lake Tanganyika

  Mesajlar:
  1.957
  Yer:
  İstanbul/Tepekent
  İsim:
  Yavuz Kaçar
  Heyt Maşallah :)

  Bencede böyle acemiler oldukça bu hobiyi bitirirler valla, 30-35 lt 1 tane sarı prenses bile beslenmez, hadi 1-2 cmlik yavru olsa bunlar neyse ama baksanıza nerden baksak splerin hepsi damızlık. Yunuslar zaten 6-7 cm var. Valla yazık yaa!..
   
 4. turqer

  turqer

  Mesajlar:
  1.088
  İsim:
  Türker Sezgin
  Heyt Maşallah :)

  Neden olmasın ki?..Gördüğümüz gibi pekala olmuşta...Ama 'X' hobicinin balıkları sadece yaşıyor, solungaçlarını ve yüzgeçlerini hareket ettiriyor... Seninkiler ise yaşamaktan zevk alıyor.
  Unutmayalım sarı prenses yavrularımızı yer yokluğundan ötürü bitkili akvaryumda beslediğimizi/beslemek istediğimizi. Hoş, insani olan bazı duygularımızda var bir çok akvaryum sahibi olmak istememize ve çeşitli türler beslememize neden olan.

  Neyse...Demem o ki, yanlış tek değildir bu hobide. Bir çok yanlış bulmak mümkün. Önemli olan yanlış yapanları dışlamak, asıp-kesmek değil; 'anlayacağı dil'den konuşup durumu izah etmektir. Eleştirirken yapıcı olmalıyız. Sevmeliyiz akvaristin her türlüsünü hobiden ötürü...
   
 5. Muzikopat

  Muzikopat

  Mesajlar:
  2.629
  İsim:
  Hüseyin ÇELİK
  Heyt Maşallah :)

  Türker yorumun gerçekten çok güzel. Tebrik ederim.
   
 6. fth-94

  fth-94

  Mesajlar:
  5.333
  Yer:
  Türkiye
  İsim:
  Fatih BAŞBAĞ
  Heyt Maşallah :)

  Türker abi kesinlikle haklısın ama ne bileyim... Yani hiçmi düşenemiyorlar ? Ufacık bir akvaryuma o kadar çok balık koymuşku arka taraf gözükmüyor ? Ama kesinlişkle haklısın...
   

Sayfayı Paylaş