1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hiç kavga eden anemon gördünüzmü ?

Başlığı 'Anemonlar ve Omurgasızlar Portalı' kategorisinde tatlıTuzlu tarafından 22 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. tatlıTuzlu

tatlıTuzlu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Savaş

Videonun ortalarına doğru anemonların kavgalarını izleyeceksiniz ...

ünal57, şeref24, YMR_AY ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Hayırdır anemonlar incelenmeye başlanmış.O atarlı halde birbirine kafa çakanlarda domates anemon işte :D

3. tatlıTuzlu

tatlıTuzlu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Savaş
    Yağmur hanım benim kötü bir huyum var. Bir şeye el atınca elimden gelenin en iyisini yapmaya kalkıyorum. Daha şimdiden anemonlar ve emin olun 2-3 aya kalma mercanlar hakkında epey bilgi sahibi olmaya başlıyacağım. Tatlı suda ilk 4 ayda yarışmalara foto göndermeye başladım. Şimdi kafamı kurcalayan ilk paylaşımımda yazdığım gibi tatlı su ve tuzlu su ortak kullanılabilcek ekipman ve kimsyasallar. Tuhaf gelecek ama bugun almanya JBL e mesaj attım. biotopolun tuzlu sudaki etkisi için. Bakalım gelen cevabı paylaşacağım. Şimdiye kadar çok keyif aldım. Taşları çıkardık gerçi ama yapacak bişey yok :) Hala diatom ile alakalı en ufak bir hareket yok :(

4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    En az 1 hafta geçmeli.Çabuklaşması için günlük çok az yem atabilirsiniz.Yada kuma yarım karides gömebilirsiniz.

tatlıTuzlu bunu beğendi.
  5. tatlıTuzlu

tatlıTuzlu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Savaş
    Geçmiyor :)

6. tatlıTuzlu

tatlıTuzlu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Savaş
    Bu evreyi hızlandırmanın bir yolu yokmu ? Olupda söylemeyenin tuzu kurusun :D

sweetsoul76 bunu beğendi.
  7. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Tuzlu sucular ikiye ayrılır. Sabırlı ve maddi durumu önemsiz olanlar; Sabırsız ama parası bol olanlar.

Sabırsız ve parası az olanlar ise tuzlu sucu olamıyorlar bir sebepten:D

Pennywise ve YMR_AY bunu beğendi.
  8. tatlıTuzlu

tatlıTuzlu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Savaş
    kendimi hiç bir kefeye koyamadım :) Para sabır konusu değilde belki birazcık heves desek ?

9. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Tuzlu sucular ikiye ayrılır. Onları da yukarda yazdım. Bu iki seçeneğin dışında kalan tuzlu suyun dışında kalır teknik olarak başka seçenek yok çünkü. :) Eninde sonunda bu iki gruptan biri olacaksınız :D

10. tatlıTuzlu

tatlıTuzlu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Savaş
    Pek katılamadım sizin düşüncenize.... Sabır olupta param yoksa zaten gene tuzlu sucu olamam, param var ama sabırım yoksa anladığım kadarı ile gene olamam. param yok sabırım yoksa gene olamam. siz kendinizi hangi kefeye koydunuz acaba ?

YMR_AY ve Ontheway bunu beğendi.
  11. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Para var derken, bol para olması durumlarını kastettim, kese tamamen boş durumunu değil tabi :)

Az bişi para olacak, yoksa tank dönmez maalesef, dünyanın gerçeği.

Dolayısıyla sabır var para da az varsa tuzlu su işi yürür. Para var sabır yoksa da yürür. Biraz tuzluya patlar sadece :D

YMR_AY ve tatlıTuzlu bunu beğendi.
  12. tatlıTuzlu

tatlıTuzlu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Savaş
    İnanın bende hepsi azar azar var :) Bir orta yol bulmalıyım. Ama bilgilerim henüz çok az... Elbet ileride bir kaç adım atıcam. Tuzlu su keyfinide tadıcam ki bu resim tuzlu suyun yanında olan tatlı suyumla :) Önemli olan hayvanları sevmek yeni dünyalarda yer almak değilmi :) Öyle yada böyle ayrım yapmadan seviyorum besliyorum.. Bakalım gerisi ne olur :)

resimler an itibarı ile olup dükkan kapatmadan önceki huzur ve dinlenme ayinim :)))

Ekli Dosyalar:

• 5.JPG
      5.JPG
      Dosya Boyutu:
      61,9 KB
      Görüntüleme:
      264
    • 6.JPG
      6.JPG
      Dosya Boyutu:
      87,7 KB
      Görüntüleme:
      248
    • 7.JPG
      7.JPG
      Dosya Boyutu:
      69,3 KB
      Görüntüleme:
      274
    ünal57 ve Ontheway bunu beğendi.
  13. tatlıTuzlu

tatlıTuzlu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Savaş
    Ben bu mesajı nasıl görmedim :))) hemen yarın alıyorum :))) hangi yem tafsiye edersiniz ?

14. tatlıTuzlu

tatlıTuzlu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Savaş
    Diatomlar oldumu selere doldumu heyyyyyy. Gönderdiğiniz mercanlar akvaryuma oldumuuuuu mercanı eline, clownu beline, kapkara yosun bağlamış nanomun dibine heyyy. :D :D :D çok keyfilendim :))

Ontheway ve YMR_AY bunu beğendi.
  15. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Yanlış adımlar atılmaması adına bizler buradayız.Amacımız kendi başınıza olur olmaz malzemeyi yada canlıyı almanızı önleyip maddi manevi sıkıntı yaşamamanız.Hepimiz aynı evrelerden geçtik inanın.Kendi adıma kurulum ve diatom aşaması en güzel,huzurlu geçirdiğim dönemlerdir.Kavga dövüşler yok, yem yemedi derdi yok, ölümler yok..
    Diatom başladığında saatlerce bir sümüklü böceği izlemeler başlayacak :D Şimdi dünya kadar balığım, mercanım var yinede o günlerin heyecanı bambaşkadır benim için.Birde bu yeni çömez hobiciler diretiyor :) biz öğrenirken höyyttt diye fırçaladılarmı ödümüz patlardı.Yem olarak NLS nin sarımsaklı granül yemlerinden alın.Sponsorlarımızın listelerini inceleyin onlarda vardır mutlaka.

Düzenleme: 22 Ocak 2016
    corax bunu beğendi.
  16. tatlıTuzlu

tatlıTuzlu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Savaş
    Ankarada sponsor varmıdır acaba ?? Bulamadım ankara ile ilgili olan.

TatlıTuzlu

17. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Ankara olması gerekli değilki.Kendilerine ail siteden alışveriş yapın kargoyla yolluyorlar.Tavsiye ederim.

18. tatlıTuzlu

tatlıTuzlu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Savaş
    Hı olur tabi. Bakalım bakalım:) bi tutammı atacağız ??

TatlıTuzlu

19. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    temo25 Önce balıklar gelsin tutama bakarız.

20. tatlıTuzlu

tatlıTuzlu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Savaş
    Diatomu hızlandırmak için değilmiydi yem ?

TatlıTuzlu

Sayfayı Paylaş