1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hiç Su Değişimi Yapmadan Tatlı Su Akvaryumu ( Tartışma )

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde LostRua tarafından 29 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Arkadaşlar bir duşüncemi soylemek istiyorum. Hiç su değisimi yapmak istemiyorum ama bunu nasıl sağlariz bilemiyorum. Biz su değişimini asıl olarak neden yapıyoruz. İlk basta bunu bilmek lazim benim bildigim sadece nitrat var. Siz neden su degisimi yapiyorsunuz onlarida soylersek bir sekilde bunlara cözüm bulup hiç su değisimi yapmadan akvaryumumuzu guzel bir hale getirebilir miyiz ? Sadece ufak capli bir tartisma konusu olusturmak istiyorum. Dusunelim gelistirelim. Nitrati yok etmek icin oksejensiz ortamda yasayan bakterilerden yararlanacagiz. Peki o zaman nitratimiz ucup gidecek o zaman ne gerek kaldi su degisimine. Ne icin yapacagiz ki baska su degisimini. ? Sizler ne icin yapiyorsaniz soyleyin onlara cözümler düşünelim. Varsa bulalım çözüm sonucta su değişimlerini bitirelim artik. Yani insallah. :D Hem doğayı kurtarırız hem de sırtımızı. :F

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Nitratı problem etme bence, tabanın glossolar ile kaplansın sen nitrat ekleyeceksin, bitkiler kullanacak....

Su değişimi, sadece nitratı uzaklaştırmak için yapmıyoruz zaten, diğer maddereride uzaklaştırmış oluyoruz akvaryumdan. En büyük etken ise sudaki bulunan mineralleri taze su ile eklemiş bulunuyoruz....

Ya sırt ağrısına devam, yada filtre alacaksın sırt ağrılarından kurtulacaksın.:D

ogiler bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tuzlu su akvaryumunda kuralları alt üst ettim ve 2 yılı geçkin su değişimi yapmadım. Fakat onun da sonu geldi. Element yapısı çökmeye başladı. Tatlı su akvaryumlarında bu bence hayal değil ama bitkili akvaryumda da bir element yapısı var ama balık akvaryumlarında hayal değil.

Bu konuyla alakalı bir linkimizi eklemek isterim.

http://www.akvaryumportali.com/threads/733-hic-su-degisimi-yapmasak

4. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    Bilmem söylesemmi söylemesemmi ama ben hatrı sayılır bir süredir su değişimi yapmıyorum sadece eksilen suyu tamamlıyorum ve sıvı gübre ve maden suyu takviyesi yapıyorum (bir örnek, örnek sayılmaz )

5. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Bir aralar bende öyle yapıyodum.Hiç sağlıklı olmuyor.Betam vardı.Sürekli kuyruğu yırtılıyordu.Her hafta su değişimi yapıyorum.Pekde bir sorunum yok Allah'a şükür.

6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Murat Abi alsak diyelim ama onun yerine bir bolumu yosun ordusu kursak yosunlar fazla mineralleri uzaklastirmayacak mi ? Bu seferde gubrelerimiz bitkilere ulasmaz kesin. : ( :D neyse artik birseyler bulmaliyiz ama kendi akvaryumum icin degilde Murat Abi biraz daha genel olarak bir konu bulmamiz lazim.

Sayfayı Paylaş