1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hm bettalarımın üreme anı +18

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde notülüs tarafından 28 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. notülüs

notülüs

İsim:
    Onur KESKİN
    Arkadaşlar işte Taylant'dan gelen bettalarımın 2 aylık bir kondüsyon sürecinden sonra üreme videosunu ekliyorum. Erkek Black cooper hm, dişim ise blue steel hm. Beni hiç utandırmadan garet başarılı bir üreme sergilediler. Yaklaşık 50 kadar yumurta var. Bir maşaallahı esirgemeyin.

Hm betta Üreme

Saygılarımla...

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Bir değil bin maşallah da az kalır bunlara Onur abi. Gerçekten süper bir video. Yumurtaların maşallahı var. Uzun süredir yoktun forumda. Böyle bir paylaşımla efsane geri döndü...

Paylaşım için teşekkürler...

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Maaşallah nekadar güzel topluyorlar yumurtalarını. İnşallah sağlıklı bir şekilde yavrularınızıda besler ve büyütürsünüz. naz:

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Teşekkürler Onur. 41 kere Maşallah. naz: Gerçekten süper görüntüler. Video için teşekkür ederiz. Sağlıkla yavruların gelişimini de görürüz inşallah.

[​IMG] [​IMG]

5. notülüs

notülüs

İsim:
    Onur KESKİN

Yaruların gelişiminide paylaşacağım arkadaşlar. Betta üretimi ve bakımı konusunda yardıma ihtiyacı olan hobicilere elimden geldiği kadar yardım ederim. Güzel sözleriniz için teşekkürler. Daha güzelleri sizin olsun.

Saygılarımla...

6. notülüs

notülüs

İsim:
    Onur KESKİN

Arkadaşlar selamlar sanırım konuya pek ilgi olmadı ama ben son gelişmeleride aktarmak istedim. Yavrularım bu akşam yani 48 saat sonra yumurtadan çıktılar. Maşaallah 50 kadar yavrum var sanırım. Tekrar yazıyorum arkadaşlar maşaallahı esirgemeyin. İşte yavruların resmi:

Siyah nokta gibi olanlar yavrularım. Çok minikler inanılmaz özen istiyorlar.

Saygılarımla...

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Teşekkürler maşallah maşallah. naz: Neyle beslemeyi düşünüyorsun ? bir düzenek hazırladın mı besinleri için. Gerçekten harika bir fotoğraf yakalımışsın. İnşallah kayıpsız büyültmek nasip olur. Güzel bir betta sürüsün olacak inşallah. ;)

8. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna

Maşallah onur bey. naz: naz: naz: Kayıpsız büyültmenizi dilerim.yavruları ne yiyor sahiden bettaların?

9. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal

Çok güzel ya tebrik ederim Allah nazardan saklasın. naz: naz:

10. notülüs

notülüs

İsim:
    Onur KESKİN

Güzel dilekleriniz için çok teşekkürler. Şu an için kendi yumurta sarıları ile besleniyorlar. 2 gün sonra ilk besinleriniz almaya başlayacaklar. En önemlisi burası zaten ağız yapıları inanılmaz minik olduğu için tek hücrelilerle beslenecekler. İlk besinleri hazır yemlemede sorun olmayacak. Gelişimleri paylaşmaya devam ederim.

Saygılarımla...

11. skoca

skoca

Maşallah diyelim önce.tebrik ederim sizi.Dişiyi ayırdınız mı onur bey ? canlı yemler, kaliteli yem gibi çeşitli besinler vererek eskisi gibi güç kazanmasını sağlamak çok iyi olur. Biliyorsunuz muhtemelen ama düşüncelerimi yazmak istedim. Çünkü Doğumdan sonra güçsüz ve dirençsiz kalma sorunları ortaya çıkıyor.Erkek balık doğası gereği ilk 3-4 gün yavrularını yemez ama daha sonra erkek betta yemeye başlar yavruları.Yavruları ilk 1-2 hafta yumurta sarısı ile besleyebilirsiniz ama çok fazla vermeyin.yavruların durumuna göre hesaplayarak verin bence.

12. notülüs

notülüs

İsim:
    Onur KESKİN

Sadık bey sağolun bilgiler için. Daha öncede betta ürettiğim için bilgim var. Dişi ayrıldı ve canlı yemle besleniyor. Betta üretiminde, büyütmede, bakımında hiç kuru yem kullanmıyorum. Sadece canlı yem. Su piresi, beyaz kurt, grindal kurt, mikro kurt, walter worm, banana worm lerim var. Üretimdede yavruları kurt alabilecek boyuta getirene kadar infusuare kullanıyorum.

Saygılarımla...

13. Bennety

Bennety

İsim:
    Murat Alemdar

Mükemmel görüntüler video harika. Maşallah 1000 kere. em34: Onur bey kutlarım sizi yürekten.Sağlıklı yavrular dilerim.

14. sinan1962

sinan1962

Yer:
    Ataşehir / İSTANBUL
    İsim:
    Sinan

Kutlarım Onur bey başarılarınızın devamını dilerim. toka:gif

15. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Onur kardeş son durum nedir ? Kayıp çok olmaz inşallah.

16. notülüs

notülüs

İsim:
    Onur KESKİN

İşte son durum. 60 kadar yavru sayabildim. Maşaallah keyifleri çok iyi beslendiklerini görebiliyorum. Boyutları 2-3mm arası resimden zaten az çok anlayabilirsiniz.

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Onur öyle fotoğraflar yakalıyorsun ki ne diyeceğimizi şaşırıyoruz açıkcası. Tebrik ederim tekrar maşallah yavrulara da fotoğraflara da. naz: Gelişmeleri hızlı gerçekten ne diyelim aynı güzellikte devam eder inşallah.

18. gerçeküstad

gerçeküstad

Tebrik ederin Onur bey maşallah.Kaç adet dişi bulunduruyorsunuz elinizde betta olarak ?

19. 0xyGen

0xyGen

İsim:
    Yunus Öksüz

Maşallah balıklarınızı sağlıklı büyütmeniz dileği ile iş yerinde olduğum için şu an videoyu izleyemiyorum en kısa sürede videoyu da izleyeceğim.

20. notülüs

notülüs

İsim:
    Onur KESKİN

Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Temel abi vallahi resim çekeyim derken göbeğim çatlıyor. Yavrular çok minik olduğu için makina tam odaklamıyor. Bende bir büyüteç buldum onu makinenin önüne koyarak çekebildim ancak. Halim bey 4 adet dişi bettam var. 2 adet erkek bettam.

Saygılar...

Sayfayı Paylaş